TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Koniec prázdnin pre mládež v Bratislave patril tradičnému podujatiu, na ktorom sme, ako už býva zvykom, nechýbali.

Maťko absolvoval už v úvodnom kole klubové derby, no v ňom sa presadil favorit. Neuspel ani v druhom kole, no v treťom dokázal vybojovať úvodnú výhru. V priebehu štvrtého a siedmeho kola vydoloval iba jedinú remízu, paradoxne s hráčom, ktorý skončil celkovo v TOP10. V ôsmom kole dokázal pridať druhú výhru a škoda, že ju nezopakoval vo finiši. V podstate tak dosiahol priemerný výsledok.

Riško zaznamenal čiernymi cennú výhru už v úvodnom kole, kde jeho súper dosahoval dlhodobo veľmi slušné výsledky a ku 1.9.2020 mu vyšiel fide rating 1447. Po prehre s neskorším strieborným medailistom následne zvládol rolu favorita a to ho priviedlo ku prvému klubovému derby, kde však na Samka nestačil. Po prehre v šiestom kole sa výhrou vrátil na polovičný bodový zisk a rovnaká situácia sa zopakovala aj v ďalších dvoch kolách, keď v druhom klubovom derby zdolal, trochu prekvapujúco, Peťka. Náročný žreb posledného kola bol nad jeho sily, no nakoniec ako jediný z našej štvorice dokázal nejaké bodíky do ratingu pripísať. Okrem prehry v piatom kole totiž prehral iba s jasnými favoritmi a v ôsmom kole dokonca, v už spomínanej partii, prekvapil.

Peťko odohral jeden zo svojich výrazne slabších turnajov poslednej doby, na čom sa ale určite podpísal jeho zdravotný stav. Za normálnych okolností by kládol výrazný odpor aj hlavným favoritom a isto by skončil niekde okolo 5.-7.miesta. Celková bilancia 3-2-4 je však, vzhľadom na zloženie jeho deviatich súperov, viac ako chudobná. Veríme, že sa čím skôr dá dokopy a veľmi rýchlo zabudne na tento turnaj.

Samko prvé dve kolá potvrdil rolu papierového favorita, no v treťom kole zbytočne zakopol. Vo zvyšných dvoch tretinách turnaja iba potvrdzoval role favorita aj nefavorita a tak nakoniec síce skončil umiestnením iba miesto pod nasadením, no so svojim výkonom isto nebol spokojný.

Open turnaj (20 hráčov): S.Havalda 5b/9 6.miesto, P.S.Zverka 4b/9 12.miesto, R.Pisarčík 4b/9 13.miesto, M.Šúň 2,5b/9 18.miesto

Výsledky na chess-results

607 608

609 610

Ďalším z pokusov Samira zabojovať o normu IM (prípadne GM) bol uzatvorený veľmajstrovský turnaj, ktorý sa konal koncom augusta v Skalici. Verili sme, že sa mu podarí dopadnúť podľa svojich predstáv, čo by znamenalo splnenie druhej normy IM.

Turnaj začal bielymi najlepšie ako mohol a to víťazstvom, keď súpera nakoniec predsa len pretlačil v koncovke dám a rôznofarebných strelcov. Následná remíza bielymi tiež nebola na zahodenie, veď súperom nebol nik iný, ako čerstvý majster SR s impozantnou blianciou 9/9, ktorý v prvom kole Skalice pridal aj jubilejnú desiatu výhru v rade. Samir mu tak mierne pristrihol krídelká pri jeho rozlete. Remízu s tretieho kola naopak isto za úspech nepovažoval, veď súpera dovtedy zdolával prakticky pravidelne, no korektná partia skončila nerozhodným výsledkom. Rovnaký výsledok sa zrodil aj vo štvrtom kole, s rakúskym súperom, ktorý do posledného kola bojoval o normu GM. V piatom kole dokázal čiernymi ustáť aj prvú TOP prekážku, keď remizoval s niekoľkonásobným olympijským reprezentantom Maďarska a doteraz najsilnejším hráčom, proti ktorému sa mu to kedy podarilo. V šiestom kole sa proti ďalšej vychádzajúcej hviezde tiež vypol k výbornému výkonu a dlhú časť partie si počínal nadmieru úspešne. Nič nenaznačovalo, že bude, nakoniec neúspešne, bojovať o holý život v maratónskej vežovej koncovke. V siedmej partii pridal ďalšiu cennú remízu čiernymi, tentoraz proti slovenskému reprezentantovi. V ôsmom kole to už už vyzeralo na ďalší nerozhodný výsledok proti elitnému hráčovi a bývalému majstrovi Európy, no prehliadnutá šokujúca veľká rošáda odsunula oslavy na záverečné kolo. Relatívne rýchla remíza proti zdecimovanému súperovi, ktorý sa ňou vyškrabal aspoň na ôsmu priečku, tak bola výhodná pre oboch. Pre Samira znamenala splnenie druhej normy a tak mu k udeleniu titulu medzinárodného majstra chýba už iba posledný krok. A my pevne veríme, že ho zvládne už čoskoro...

Uzatvorený GM turnaj (10 hráčov): FM S.Sahidi 4b/9 7.miesto (splnenie druhej normy IM)

Výsledky na chess-results

611 612

613

Skalické podujatie malo minulý rok premiéru a po výlučne pozitívnych reakciách od účastníkov sa dočkalo opakovania. Naša účasť na podujatí bola istá a otázny tak bol iba počet. Nakoniec sme obsadili okrem bleskového turnaja všetky podujatia tohto festivalu a keď započítame všetkých našich hráčov (vrátane Samira v samostatnom článku), dopočítame sa ku peknému číslu 11. Ktoré však o rok určite nebude nižšie...

V open turnaji sa predstavili Emka a Vladko. Pre druhého menovaného to bola povinnosť, kým pre prvú tvrdá škola života. Najmä po tom, čo v úvodnom kole zvíťazila bez boja a vyskočila takpríliš zbytočne skoro nahor. V druhom kole sa stretla s legendou slovenského šachu a rešpekt za šachovnicou bol až príliš veľký. Rovnako tak v treťom kole viedla príliš pasívna hra bielymi figúrami ku rovnakému výsledku. Vo štvrtom kole stála čiernymi už z otvorenia lepšie a rozumnou hrou dosiahla obrovskú výhodu. Súpera mala už doslova na lopate, ale v kritických momentoch vždy zareagovala menej presvečivo. Postupne sa jej rozplynula nielen veľká výhra, ale aj výhoda, rovná pozícia, či šance na záchranu. Kalich horkosti tak v dlhej partii dopila až do dna a v piatom kole to bolo na jej hre vidieť. Bodovať “z hry“ sa jej podarilo až v šiestom kole, kedy vybojovala prvú remízu. Škoda, lebo vo štvorvežovej koncovke mohla vďaka svojim spojeným pešiakom určite získať viac. Vzápätí sa jej podarilo zaknihovať aj prvú výhru, keď jej rakúsky súper nevyužil viaceré svoje šance a postupne ho v koncovke pretlačila. Škoda záverečných dvoch partií, ktoré ju vrátili opäť nadol a dosiahla tak priemerný výsledok. Na zlepšenie bude nutné vylepšiť znalosti otvorení, ktoré povedú do väčšej časovej rezervy na ďalšie štádiá partie. Takto často vynachádza koleso a stojí ju to drahocenný čas.

Vladko začal turnaj vynikajúco, keď čiernymi šokujúco remizoval s aktuálnym vicemajstrom SR z nedávnych majstrovstiev v Drienici. V druhom kole sa však nechal svojim súperom postupne pretlačiť. V treťom kole zahral peknú metodickú partiu, kedy svojho súpera doslova zadusil. Vo štvrtom dokázal doslova vydolovať trpezlivou hrou v totálne remízovej jazdcovej koncovke celý bod. Po dvoch výhrach dostal za odmenu prvého slovenského veľmajstra a síce to chvíľu vyzeralo nádejne, no relatívne rýchlo stratil niť a záverečných desať ťahov si asi mohol naozaj odpustiť. V ďalšom kole súper pustil perie už pri prvom náznaku útoku a mohol tak šetriť sily do záverečnej tretiny turnaja. Siedmu partiu však rozohral tak, že už v desiatom ťahu sa mohol bielymi vzať. Zvyšok už bola, možno trochu zbytočná, agónia. Následne rozohral čiernymi partiu oveľa lepšie ako súper, no nevyužil celozápasovú prevahu a také množstvo šancí, že remíza nakoniec bola asi spravodlivá. V záverečnom kole si jeho súper nevšimol stratu figúry a po nej už mala partia rýchly spád. Nakoniec sa ukázala ako rozdielová a tak, napriek festivalu zahodených šancí, nemusí byť s výsledkom nespokojný. No mohlo to byť isto aj výrazne lepšie.

Open turnaj (65 hráčov): V.Bochnička 5b/9 25.miesto, E.Walterová 2,5b/9 62.miesto

Výsledky na chess-results

Shabir začal turnaj smolne, keď vo viacerých partiách mal rovné a lepšie pozície, no nakoniec z úvodných štyroch kôl vyťažil iba jediný pol bod. Paradoxne dosiahol svoju prvú výhru v najhoršie rozhohranej partii v turnaji. Súperka nevyužila svoje šance a postupne bola pretlačená. Nasledovalo súrodenecké derby, v ktorom sa išlo, tak ako býva u nás dobrým zvykom, naplno. Nakoniec bol v koncovke Searom zdolaný, no chuť si napravil v ďalších dvoch kolách, kedy najprv partiu remizoval a následne pridal aj svoju druhú výhru v turnaji. Škoda posledného kola, kedy by sa v prípade víťazstva dostal na štyri body. Po prehre potvrdil svoje nasadenie a aj výsledkovo to nebolo zlé, no zo šedého priemeru nevystúpil.

Sear mohol v oboch úvodných kolách zabodovať naplno, pričom najmä druhá partia, s figúrou navyše, ho môže ešte dlho mátať. Jeho prvá výhra tak prišla až v treťom kole. Nasledovali však dve prehry, vrátane klubového derby v piatom kole, kde Grétke nekorektne obetoval figúru a jeho útok sa rozplynul skôr ako vôbec začal. Po už spomínanom víťaznom bratskom derby dokázal v ďalšom kole prekvapiť aj výrazného papierového favorita a razom sa tak priblížil stredu tabuľky. V predposlednej partii sa mu víťazný hetrik nepodarilo vybojovať, v záverečnej partii si však štvrtý bod predsa len na svoje konto pripísal. Škoda tak prvej polovice turnaja, pretože ani takto to nebolo zlé, no zo Skalice mohol odchádzať ešte oveľa spokojnejší.

Grétka v úvodnej partii na prvý pohľad trochu prekvapujúco prehrala, no keď si pozrieme výsledky jej súpera, kým odišiel z turnaja, v piatich kolách neprehral a stihol si pripísať do ratingu rovnú stovku. Po výhre v druhom kole mala, v klubovom derby, na dosah aj druhú. Miške však dovolila zúfalý útok proti svojmu kráľovi a namiesto celého bodu si zapísala do tabuľky trpkú nulu. Vo štvrtom kole dostala “za odmenu“ asi najsilnejšieho možného súpera a výsledkom bola ďalšia prehra. Nasledovala séria dvoch výhier, kedy zdolala v spomínanom derby Seara. V siedmom kole si čiernymi proti Ninke z otvorenia vybudovala tak bezperspektívnu pozíciu, že napriek dĺžke partie o výsledku nebolo pochybností. V ôsmom kole zahrala asi najlepšiu partiu, keď zostrelila turnajovú trojku. Škoda záverečného kola, kedy v otvorení nezareagovala správne a súperka ju postupne prešla. Zo všetkých našich hráčov v Skalici tak nakoniec bola isto najmenej spokojná.

Ninka vstúpila do turnaja šokujúcou sériou 3/3, čo jej ako 30-tej nasadenej hráčke turnaja vynieslo neuveriteľné priebežné delenie prvej priečky. V druhom a treťom kole, počas pondekového dvojkola, však odohrala dokopy cca desať hodín, no ďalší deň sa to na nej ukázalo. To už však mala na konte skalpy nasadenej turnajovej dvanástky, desiatky a dvojky. Francúzsky súper zahrajúc Francúsku obranu dostal “bod zadarmo“. Naopak rakúsky sa k nemu dostal najmä jej dvoma veľkými nevyužitými šancami, v podobe matových útokov. Inak odohrala výbornú partiu. V šiestom kole prehrala tretiu partiu v rade, no v siedmom zdolala, v spomínanom derby, Grétku a opäť sa vytiahla do prvej polovice turnaja, s nádejou na super výsledok. V ôsmom kole dostala, napriek strate pešiaka, viacero šancí, no nasadenej turnajovej jednotke po boji podľahla v koncovke. Škoda záverečnej partie, kedy napriek zvláštne rozohranému otvoreniu dosiahla výhodu a potrebovala zahrať f6-f5. Tento ťah sa však nestal a partia sa bohužiaľ rýchlo otočila. V turnaji si však, najmä zásluhou výborných úvodných troch kôl, pripísala 109 bodov a dokázala tak nielen iným, ale najmä sama sebe, že je ratingovo výrazne podhodnotená. S nárastom herného sebavedomia isto príde v blízkej dobe aj jej ďalší nárast.

Miška vstúpila do turnaja šokujúcim skalpom turnajovej jednotky, ktorej odchytila v miniatúrke dámu. Zle si nepočítala ani v druhom kole, aj keď nakoniec prekročila čas, stále mala na šachovnici hrateľnú pozíciu. Po už spomínanom víťaznom zápase proti Grétke zdolala aj turnajovú sedmičku a pohybovala sa tak suverénne v prvej polovici tabuľky. Druhé derby, proti Simonke, však nedopadlo v jej prospech, keď hrala absolútne bez plánu a zaslúžene prehrala. V šiestom kole sa po vyrovnanom úvode dostávala čoraz viac na koňa a aj obetovaný pešiak bol v poriadku. Nie však už jednoťahovo nastavená veža. Záverečnú tretinu začala výhrou, keď v úvode odchytila súperovi jazdca a následne síce pripustila zbytočnú protihru, no relatívne bezpečne sa dostala ku celému bodu. V ôsmom kole získala z otvorenia presne to, čo sme chceli, no okolo dvadsiateho ťahu sa pozícia z výrazne lepšej pre ňu preklopila jemne na stranu súpera. Nakoniec skončila v nerozhodnej vežovej koncovke. V záverečnom kole prežila drobnú tragédiu, keď čiernymi hrala iba na jednu bránu, no namiesto zapojenia poslednej figúry do útoku zahrala oslabujúce f7-f5 a súpera pustila k jedinej možnej protihre. Smolný okamih ju stál umiestnenie v prvej desiatke. Pripísaných 68 bodov bolo slušných, hra poväčšine tiež, no na šachovniciach toho mala výrazne viac. Rovnako ako u Ninky však platí, že zvýšená herná prax okamžite viedla ku viditeľnému zlepšeniu a tak ostáva iba dúfať, že si nájdu ešte väčší priestor na hranie turnajov. Ak teda v blízkej budúcnosti nejaké budú...

Simonka začala turnaj veľmi nekoncentrovane, keď v úvodnom kole bola strategicky pretlačená a iba prehnané gentlemanstvo súpera jej zabezpečilo pol bodu. Takéto danajské dary však nemá zmysel ani ponúkať a ani prijímať. Nikam totiž nevedú... Našťastie sa rýchlo oklepala a v druhom kole bielymi súpera rozobrala ako Lego. V treťom to vyzeralo dlho na bezpečný bod, no nakoniec o svoj hlavný tromf prišla a ku slovu sa mal dostať biely voľný pešiak. Biely však trestuhodne svoje šance nevyužil a nakoniec sa partia skončila, asi spravodlivo, nerozhodným výsledkom. Štvrté kolo bolo “výhrou z prípravy“ a piate, po spomínanej bezkrvnej hre Mišky, tiež relatívne bezpečné. V šiestej partii mohla zaknihovať víťazný hetrik, no nielen že sa nekonal, ale samovražedná výmena dám viedla ku zbytočnej prehre. Záverečnú tretinu turnaja začala ziskom pešiaka proti turnajovej jednotke, no povolila mu takú protihru, že z výhry sa mal tešiť on. Po hrubici sa však partia opäť otočila, tentoraz definitívne v jej prospech. V ôsmom kole nám vyšla príprava až do koncovky, no online prenos ukazuje v záverečných ťahoch tejto parti úplné nezmysly. V záverečnej partii, v boji o čo najlepšie umiestnenie, sa jej bielymi podarilo získať slušnú výhodu, no evidentne nenašla správny plán jej realizácie. Partia tak skončila, asi trochu predčasne, trikrát opakovanou pozíciou. Simonka nakoniec obsadila šiesto miesto a tak je škoda nepremenených šancí, ktoré sa rozplynuli do remíz, respektíve zbytočnej prehry. Každopádne si však v Skalici svoje uhrala.

Turnaj hráčov do 1900 (36 hráčov): S.Bochničková 6b/9 6.miesto, M.Smidová 4,5b/9 17.miesto, N.Kubíková 4b/9 19.miesto, G.Kapolková 4b/9 22.miesto, Se.Sahidi 4b/9 24.miesto, Sh.Sahidi 3b/9 34.miesto

Výsledky na chess-results

Lucka začala turnaj remízou s papierovým favoritom a následne potvrdila rolu favoritky čiernymi figúrami. V treťom a piatom kole však proti favoritom postavila bielymi tak bezperspektívne pozície, že im sama otvorila cestu ku výhre. Medzitým však ešte uhrala ďalšiu slušnú remízu. Záverečné dve partie sú niečo, na čo isto čím skôr rada zabudne a na turnaj taktiež.

Ryan v úvodných kolách papierových favoritov veľmi nepotrápil, no v treťom kole zabodoval naplno a vo štvrtom sa mu podarilo prvý raz uhryznúť favorita a získať tak druhý bod. Z posledných troch kôl si dokázal na konto pripísať ešte jednu remízu. Škoda poslednej partie, aj keď súper bol rozhodne kvalitný, veď nakoniec vyhral turnaj B. Ryan tak s celkovým výsledkom výsledkom nemusí byť nespokojný.

Rapid turnaj (61 hráčov): C.R.Mészáros 2,5b/7 50.miesto, L.Strišková 2b/7 52.miesto

Výsledky na chess-results

Na záver je potrebné dodať, že organizátorom sa podujatie veľmi vydarilo a odvšadiaľ bolo počuť iba samé pozitívne ohlasy. Spolu s LŠT Koník a MSR v Drienici bolo zároveň pre viacerých našich hráčov jedným z kľúčových letných šachových podujatí, ktoré sa im podarilo absolvovať. Veríme, že o rok sa v Skalici predstavíme a to s ešte väčšou výpravou.

626 627 628

629 630

631 632

633 634

635 636

639 640

637 638

Turnaja v Leviciach sa zúčastnil Ryan a úvodná polovica turnaja mu absolútne nevyšla. Z piatich partií sa dostal iba ku jednej chudobnej výhre a tak musel v druhej polovici riadne zabrať, aby sa vyhol umiestneniu na chvoste pelotónu. To sa mu však aj dokonale podarilo, keď v druhej polovici bilanciou 4/4 odohral ako keby úplne iný turnaj. Celkovo sa tak vytiahol na fantastické 21.miesto a bolo by zaujímavé vedieť, či by mu niekto pristrihol krídelká, alebo by jeho séria výhier ešte pokračovala...

Rapid turnaj (53 hráčov): C.R.Mészáros 5b/9 21.miesto

Výsledky na chess-results

602 603 604

Po skvelom postupe do finálových skupín sa súpermi Slovenska stali okrem iných Azerbajdžan, Holandsko, Kazachstan, Šapnielsko a Ukrajina, ktorých zostavy ich predurčovali na boj o postupové priečky. Na súpiskách totiž nájdete mená ako Anton Guijarro, Giri, Ivančuk, Korobov, Mamedyarov, Radjabov, či Širov. Našim patrilo podľa nasadenia siedme miesto, mohli iba príjemne prekvapiť a tak sme im (a najmä Samirovi) držali palce.

V úvodnom zápase sme podľahli jednému z hlavných favoritov, družstvu Kazachstanu, v pomere 2:4. Samir uhral remízu, ktorá však žiaľ na body nestačila. O to senzačnejší bol výsledok proti ďalšiemu favoritovi, družstvu Španielska, ktoré sme zdolali 3,5:2,5 a Samir k nemu prispel výhrou čiernymi figúrami. V treťom a štvrtom kole sme potvrdili papierové predpoklady vysokými výhrami 4,5:1,5 proti družstvám Nórska a Francúzska, keď Samir vyhral obe svoje partie. Séria troch výhier tak vytiahla družstvo šokujúco až na priebežné postupové priečky. Vytriezvenie však prišlo už v nasledujpúcom kole, keď sme proti TOP favoritovi z Azerbajžanu utrpeli debakel 1:5 a Samir zaznamenal svoju úvodnú prehru. Druhá prišla hneď vzápätí, v jednom z kľúčových súbojov súťaže, keď výsledok 2:4 proti družstvu Maďarska nás nasmeroval v tabuľke smerom nadol. Na papieri ľahkým sústom sa zdalo byť družstvo Južnej Afriky, no jeho hráči sa vypli ku hrdinskému výkonu a za stavu 2,5:2,5 rozhodol o našej najtesnejšej výhre práve Samir. Záverečné dve kolá však našim nevyšli. Najprv dostali nakladačku od favorizovanej Ukrajiny, ktorá nastúpila s duom hráčov kategórie 2700+ a následne sme podľahli “v zápase o šieste miesto“ silnému Holandsku 2:4, keď Samir uhral nerozhodný výsledok. Ku konečnému siedmemu miestu prispel priemerným výsledkom 5/9, keď po výborných úvodných štyroch kolách prišla oveľa skromnejšia druhá polovica turnaja.

1.divízia-skupina B (10 družstiev): Slovensko (FM S.Sahidi 5b/9) 8b/18 7.miesto

Výsledky na chess-results

605 606

MSR mládeže v Starej Ľubovni sa zúčastnila trojica Maťko, Miška a Riško, pričom poslední dvaja menovaní nás reprezentovali v najmladších kategóriách – D08 a CH08. Práve tieto dve kategórie boli najmenej poznačené nezmyselnosťou existencie celého podujatia, keďže v oboch chýbal početne oproti minulému roku iba jeden účastník, resp. jedna účastníčka. Takže ak má zmysel brať niečo vážne, sú to práve výsledky najmladších.

V globále však účasť zaznamenala brutálny pokles z minuloročných 268 na aktuálnych 158. Škoda, že článok web SŠZ hovorí vznešene o 233 účastníkoch, kam bol možno okrem rozhodcovského zboru a sprievodných osôb započítaný asi aj personál hotela J Presnejšie čísla budeme neskôr isto rozoberať na našom Facebooku, aktuálne zatiaľ iba jedna pikoška. Pokles o 110 účastníkov znamenal, že sa MSR mládeže nezúčastnilo ani 59% počtu z roku 2019. Určite neboli všetci z KŠN, určite neboli všetci „turisti vyhľadávajúci aquapark“. Každopádne majstrovstvá doslova trhali rekordy, keď až 26,6% všetkých účastníkov (42/158) mohlo získať medailu! Kým u chlapcov to bolo solídnych 18,1% (21/116), u dievčat famóznych 50% (21/42)! Mierne skreslenie kvôli zlúčeniu kategórií urobilo svoje, no nízky záujem oveľa viac.

Poďme však naspäť ku našej trojici...

Miška síce bola papierovo prvá nasadená, no v kategóriách najmladších sa na podobné veci takmer nikdy nehrá. Turnaj začala víťaznou šnúrou troch partií v rade, až sa stretli dovtedy stopercentné hráčky. Partia s opačnými rošádami sa, aj s figúrou menej, vyvinula v Miškin prospech a nebyť trójskeho koňa na b5, na šachovnici by bol efektný záver na opačnej strane. Stačilo použiť systém šachy – brania – napadnutia, vziať pešiaka na f2 so šachom a biely kráľ by vynútene podľahol matovému útoku. Ďalšími dvoma výhrami v rade si zabezpečila minimálne striebornú medailu a veru škoda posledných dvoch prehraných partií, lebo šance boli v oboch. V kategórii, kde vyhráva najmä ten, kto dáva najväčší pozor na svoje figúry, to však tento rok dopadlo zaslúžene. Víťazka toho predsa len v partiách “videla viac a rozdala menej“. Každopádne ziskom striebornej medaily, prvej z MSR mládeže v šachu, Miška určite nemôže byť nespokojná a my jej k nej gratulujeme.

Kategória D08 (5 hráčok): M.Šúňová 5b/8 2.miesto

Výsledky na chess-results

Riško začal turnaj taktiež sériou dvoch pohodových výhier (v druhej partii mal voľno) a vo štvrtom kole nastúpil taktiež v súboji dovtedy nezdolaných hráčov. V úvode síce zbytočne stratil celú figúru, no pokusom o útok sa mu ju podarilo získať naspäť a prejsť do remízovej koncovky rôznofarebných strelcov. V koncovke však hrá prím aktivita kráľov a na tú Riško pozabudol. Súper naopak nie, a tak zaslúžene zvíťazil. Po partii nasledovali dve oddychové víťazstvá a v siedmom kole boj o striebro, keď Riškov kamikadze štýl zaznamenal úspech. Partia sa však menila takmer po každom ťahu oboch hráčov a výsledok si “mohli hodiť kockou“. V ôsmom kole súper pekne odolával, no v záverečnom to už bola opäť hra na jednu bránu a nakoniec teda výsledná strieborná medaila. S ňou by mal byť taktiež spokojný a nielen preto, že je jeho prvou na akýchkoľvek MSR vôbec. V súboji medailistom mohol síce vziať pol bod prvému, no mohol aj prehrať s tretím. Takže touto formou gratulácia aj nášmu druhému a zároveň aj poslednému reprezentantovi.

Kategória CH08 (9 hráčov): R.Pisarčík 7b/8 2.miesto

Výsledky na chess-results

Maťko v prvej tretine turnaja začal veľmi nádejne, keď vyhral obe svoje partie čiernymi figúrami. Následné dve prehry neboli až tak prekvapujúce a následná výhra ho opäť posunula do stredu tabuľky. Škoda záverečnej tretiny turnaja, kedy sa mu nepodarilo zabodovať ani v jednej partii, pričom v záverečných dvoch boli súperi určite hrateľní. Nakoniec sa tak postupne zosunul v tabuľke až na šestnástu priečku, s ktorou, najmä po takom začiatku, určite nebo spokojný.

Kategória CH10 (18 hráčov): M.Šúň 3b/9 16.miesto

Výsledky na chess-results

Turnaj si, minimálne z písania sprievodných osôb, obaja určite užili aj po nešachovej stránke. Svedčí o tom množstvo fotografií z ich mimoturnajového programu, keď absolvovali Ľubovniansky hrad, Stredoveký vojenský tábor, Skanzen, bikovanie v Červenom Kláštore, kúpanie v kráteri a vodopád vo Vyšných Ružbachoch, Limtanovú, hrad Plaveč, kúpanie priamo na hoteli veľa miestností, kde sa hralo, náučný chodík pri hoteli, Sochárske sympózium, či pramene a tak im na MSR v Starej Ľubovni ostanú určite najmä tie krajšie spomienky.

615 614

616 617

618 619

620 621

622 623

624 625

 

Vyhlásenie KŠN Bratislava k MSR mládeže v šachu 2020 (zo dňa 30.6.2020)

 

Počnúc rokom 2003 sme sa zúčastnili 17x v rade MSR mládeže v šachu a vybojovali na nich 38 medailí (17 zlatých) a ďalších 28 umiestnení do piateho miesta. Tento rok však bilanciu nerozšírime, alebo ju rozšírime iba minimálne. Naša klubová, v posledných rokoch inak celkom početná, výprava totiž bude na šampionáte chýbať. Do poslednej chvíle sme verili, že zvíťazí zdravý rozum (a majstrovstvá tento rok jednoducho nebudú) a aj keď sa tak nestalo, naše bezprecedentné rozhodnutie sa rodilo viac ako ťažko.

Vždy sme považovali toto podujatie za vrchol našej sezóny a niečo, kvôli čomu na sebe počas celého roka, viac či menej, intenzívne (spolu)pracujeme. Bolo pre nás motiváciou, aby sme na ňom mohli dostať vysvedčenie za svoju snahu a často tvrdú prácu pri svojom zlepšovaní. Nikdy nie výletom, turistickou atrakciou, či dôvodom na uliatie sa zo školy. Pre viacerých našich hráčov to bol často len medzistupeň v ceste za ich hlavným vrcholom sezóny, účasťou na medzinárodných majstrovstvách a reprezentáciou svojej krajiny.

Zúčastniť sa na podujatí, ktoré je organizované iba preto, aby bolo, však nepovažujeme za správne. Navyše, za daných okolností a v danej lokalite. V priestoroch, kde ešte nedávno bolo štátne zariadenie pre repatriantov, na mieste kde kameňom dohodíme do Poľska. Krajiny, kde sa (a žiaľ nielen tam) situácia začína opäť uberať horším smerom.

Aj keby sme nebrali do úvahy vyššie uvedený odsek, otázkou je, akú nájsť pre svoju účasť motiváciu? Medzinárodné podujatia vysoko pravdepodobne ani nehrozia a ak by náhodou aj boli, pri všetkej úcte Gruzínsko, Rumunsko či Turecko nie sú v súčasnom stave zrovna optimálne lokality, kde by ste chceli byť, ale aj kam by ste chceli cestovať. Dá sa očakávať výrazný pokles nielen kvantity, ale aj kvality, účastníkov v jednotlivých kategóriách a otázkou tak nie je to, či pokles bude, ale aký bude výrazný. Kolízia s vopred naplánovanými rodinnými, či šachovými, kalendármi “potešila“ množstvo slovenských šachových rodín. Niektoré to nakoniec, cez zaťaté zuby a so slovami „Čo iné nám ostáva“, budú ochotné tolerovať, iné už menej.

Mrzí nás, že všetky vyššie uvedené dôvody, neboli pri rozhodovaní brané do úvahy a “išlo sa cez mŕtvoly“. VV SŠZ sa zachoval, ako to už býva dobrým zvykom, neprofesionálne a najmä veľmi nezodpovedne. História si síce bude pamätať víťazov a medailistov a to nech už budú akíkoľvek a bude si možné (tentoraz už aj bez bohapustého klamstva) zaškrtnúť aj nejakú tú kolónku v nejakom ďalšom dotazníku ministerstva školstva. No bude to aj rok, kedy bol štatút vrcholového mládežníckeho podujatia hrubo degradovaný samotnou strešnou organizáciou.

Dáma a páni, vedomí si situácie, nedali ste ľuďom fakticky na výber. Deti a mládež samozrejme chcú hrať šach, kluby samozrejme chcú výsledky, niekto sa určite prihlási a niekto teda vyhrať musí. Ale, ako sa už v šachu často stáva, občas sa prepočítame. Ako totiž vidíte, na výber je vždy a za každých okolností. Život je otázkou priorít - váš tých vašich, náš tých našich.

Šach hrať určite neprestaneme a pracovať na sebe taktiež nie. Ak situácia dovolí, určite sa stretneme počas leta za šachovnicami na kvalitnejších akciách, no najmä na takých, ktoré sa nespreneverili svojmu poslaniu. O rok si s vami (súpermi, ale aj kamarátmi) na mládežníckom šampionáte, o čo najlepšie výsledky a v plnej sile, opäť radi zasúťažíme. Ale tituly, či medaile, pre nás nikdy neboli (a ani nikdy nebudú) tak prioritné, aby sme v auguste do Ľubovnianskych kúpeľov boli ochotní klubovú výpravu postaviť. Ako je pre dnešnú dobu žiaľ viac ako symbolické, existujú tituly a tituly. A o tie druhé KŠN Bratislava jednoducho nemá záujem.

 

Za porozumenie vopred ďakujem,

Miroslav Roháček

 

P.S: Nevylučujeme prípadnú účasť niektorých našich členov (je to na každého osobnom rozhodnutí) a v prípade účasti im budeme na diaľku samozrejme držať palce.

 

P.S.2: Aktualizáciu článku z podujatia budeme robiť iba po jeho ukončení.

 

Vzhľadom ku situácii vo svete a nemožnosti organizovať rôzne celosvetové podujatia, FIDE vyhlásila nový formát TOP turnaja, ktorým je FIDE online olympiáda. Ide o podujatie šesťčlenných družstiev, ktorých sa zúčastňuje v rámci piatich etáp až 163 rôznych krajín. V rámci družstva musia v zápase nastúpiť minimálne dve ženy, jedna juniorka a jeden junior. A práve toto miesto je plne v našej réžii, keď Samir nevynechal ani jediný z deviatich zápasov, ktoré sa odohrali počas piatku až nedele.

V úvodnej tretine sa nášmu družstvu darilo, keď zvíťazilo vo všetkých troch stretnutiach. Na štíte tak postupne ostali Moldavsko, IPCA aj Singapúr. Samir si pripísal na svoje konto dve výhry a remízu proti medzinárodnému majstrovi z Moldavska. Sobotu sme začali prehrou s Rumunskom, v zápase, kde zaznamenal aj Samir rovnaký výsledok. Následne však, ku remíze s neskorším víťazom skupiny, prispel výhrou proti kvalitnému súperovi a v zápase proti papierovo slabému Thajsku, rovnako ako družstvo, nezaváhal. V nedeľnej tretine turnaja naši na úvod zdolali Rakúsko, napriek Samirovej prehre, čím si vybojovali dva mečbaly na postup. Isto ho viac mrzela tá ďalšia, v dôležitom zápase proti družstvu Izraela. Našťastie naši mali ešte jeden mečbal a ten využili jasnou výhrou proti Lotyšsku, ku ktorému prispel jedným bodom aj Samir. Výsledkom 5,5/9 určite nesklamal, veď viacerí jeho súperi majú reálne ratingy vyššie. Družstvo obsadilo tretiu priečku a tá im zabezpečila postup do “finále“. V ňom sa môžu tešiť na naozajstné výzvy v podobe špičkových tímov sveta, no po postupe do top skupiny je všetko ostatné už iba prípadnou čerešničkou na torte.

Web podujatia: FIDE online olympiáda 2020

2.divízia-skupina B (10 družstiev): Slovensko (FM S.Sahidi 5,5b/9) 13b/18 3.miesto (postup do divízie A)

Výsledky na chess-results

586 587

Tohtoročné majstrovstvá Slovenska v šachu sa konajú v Drienici a my na nich nechýbame, keď chlapčenskú časť reprezentuje Vladko a dievčenskú pätica Emka, Grétka, Lucka, Ninka, a Simonka. Všetkých trénersky zabezpečuje IM Sergej Berezjuk.

Grétka v úvodnej partii nestála dlho vôbec zle, len v strednej hre hrala bez plánu a skúsená súperka postupne využila nepresnosti ku zisku celého bodu. V druhej partii sa jej otvorenie vydarilo a najmä manévrovacia fáza, kedy sa súper dobrovoľne dostal do výrazne horšej pozície. Namiesto výhodného otvorenia hry na dámskom krídle však prišlo čakanie na súpera a nakonie, vzhľadom na priebeh partie, trochu chudobná remíza. V treťom kole sa obraz zopakoval, keď úvodnú fázu odohrala Grétka výrazne lepšie, ako jej poľská súperka. Okrem výraznej časovej výhody získala viditeľnú výhodu aj na šachovnici. Opäť však nevedela, ako ďalej a zbytočne darovala súperke bod. Zatiaľ to bol teda festival premárnených príležitostí, pretože bodovať sa rozhodne dalo vo všetkých troch úvodných partiách. Zmena nenastala ani vo štvrtej, keď súperovo otvorenie bolo viac ako diskutabilné a výhodu mohla získať niekoľkými spôsobmi. Tú rozhodujúcu však odmietla a opäť bolo témou otvorené dámske krídlo, ktoré mohla ľahko obsadiť ako prvá, no nechala ho svojmu súperovi. Chytila sa tak až v piatom kole, kedy súperové takcické prehliadnutia bez milosti potrestala. V šiestom to z úvodu vyzeralo bez problémov, následne sa partia začala blížiť k úvodným štyrom, no súper nepotrestal pasivitu a dal jej druhú šancu. V koncovke, po vzájomných nepresnostiach, nakoniec predsa len využila svoju materiálnu prevahu. V siedmom kole sa tak mohla pokúsiť o víťazný hetrik, no súperku mala viac ako zdatnú a aj keď partia trvala dlho, o jej výsledku postupne čoraz viac nebolo pochýb. Predposledné kolo Grétke čiernymi absolútne nevyšlo, keď sa jej ani nepodarilo dokončiť vývin kráľovského krídla a zaslúžene tak súperovi podľahla. V záverečnej partii naopak získala výhodu od jej úvodu a na útoky pri opačných rošádach bola oveľa lepšie pripravená. Nakoniec sa rozhodlo síce až v koncovke, no po relatívne bezpečnom priebehu. Výsledných 3,5 bodu určite nie je málo, veď mala iba dvoch ratingovo nižších hráčov a okrem nich sa jej podarilo získať aj čosi navyše. No vzhľadom na pozície, ktoré mala na šachovnici, toho mohlo byť na jej konte aj oveľa viac.

Ninka zahájila turnaj zabudnutým motívom prechodnej obete figúry, po čom jej súper dosiahol výraznu prevahu v centre. Keď k tomu pridala problémy s väzbou jazdca f6, o výsledku bolo viac či menej rozhodnuté. V druhom kole prišlo ku prvému klubovému derby a proti Simonke sa jej v otvorení podarilo získať pešiaka navyše. Úvod realizácie materiálnej prevahy bol v poriadku, no chvíľka taktickej nepozornosti v koncovke viedla ku vyrovnaniu materálu a následnej obrane mierne horšej koncovky, ktorú udržala. V treťom kole zahrala najmä v úvode veľmi slušnú partiu, keď po obeti pešiaka získala iniciatívu a súperka mala problémy s vývinom. Niekoľkokrát to však chcelo viac pritlačiť, postupne sa iniaciatíva rozplynula a pasívna obrana nemohla viesť k úspechu. Vo štvrtom kole sa jej súper do konca čakacej doby nedostavil a získala tak bod bez boja. V piatom mala na lopate druhý, keď veľmi odvážne zaútočila na kráľovskom krídle, dokonca niekoľko ťahov nechala pod hrozbou brania svojho strelca, no namiesto efektnej kombinácie s popravou súperovho kráľa z toho bola prehra, ktorej je veľká škoda. Šieste kolo bolo jedným z tých slabších, možno aj pod ťarchou záveru piatej partie. Záverečnú tretinu turnaja začala premiérovo v pozícii papierovej favoritky, no poradila si s ňou hravo, keď si pre bod išla už od úvodu partie. V ôsmom kole sa jej podarilo čiernymi zdolať jasného favorita a vytvoriť si tak dokonca osobný rekord pri výhre proti silnejšiemu súperovi. Škoda záverečnej partie, lebo v otvorení získala slušnú výhodu a po prechode do koncovky tiež nestála horšie. Jednoťahovo odovzdaný pešiak však znamenal následné útrapy, z ktorých ju vyslobodila až jej prehra. Ninka získala taktiež 3,5 bodu a s výsledkom nebude nespokojná, no taktiež mala na šachovnici výrazne viac možných bodov a výsledok tak mohol byť ešte omnoho lepší.

Simonka v úvodných dvoch kolách pôsobila v úvodných fázach partií veľmi nekoncentrovane. Kým v prvej ju súper potrestal, v druhej už spomínanej, sa s Ninkou rozišla nerozhodným výsledkom. V treťom kole si konečne urobila trochu náladu, keď súpera relatívne poľahky zvládla. V ďalších partiách však potrebovala pridať. Čo sa jej aj podarilo, škoda len pasívnej hry v piatom kole, kedy súperovi jeho úlohu výrazne zjednodušila. Dve partie, štvrtého a šiesteho kola, však čiernymi zvládla na výbornú, keď najprv zdolala na lepšie stojace figúry svoju titulovanú súperku a neskôr aj súpera, ktorý po vyrovnanom priebehu partie prehliadol elementárnu taktiku. Následná zhoršená pešiaková štruktúra znamenala ľahké terče a Simonka partiu takmer bez problémov dotiahla do víťazného konca. V siedmom kole tak mala bielymi figúrami šancu dostať sa ešte vyššie, aj keď favoritkou rozhodne nebola. Pri opačných rošádach sa však nedostala ku ničomu, hralo sa iba na “nesprávnej strane“ a prehra tak bola plne zaslúžená. Škoda záverečných dvoch kôl, kedy najprv vypustila proti favoritovi remízu a v poslednej partii si namiesto jasného bodu, po hrubej chybe, pripísala zbytočnú prehru. Nakoniec tak skončila taktiež na 3,5 bode, čo absolútne nezodpovedá jej možnostiam, nielen vzhľadom na partie v tomto turnaji. Z turnaja sa musí poučiť, pretože v jej prípade platilo asi najviac, že partia je tak kvalitná, ako jej najslabší ťah.

Emka mala v úvodnom kole proti skúsenému favoritovi neľahkú úlohu a aj pozíciu. Postupne sa jej však podarilo aktivizovať figúry a nakoniec vynútila remízu večným šachom. V druhom kole sa jej podarilo využiť nepresnosti súperky k zisku iniciatívy a aj keď bola realizácia jasnej výhody viac ako komplikovaná, nakoninec dotiahla partiu do víťazného konca. Škoda len energie a nervov, lebo oboje môže neskôr chýbať. V treťom kole sa jej podarilo opäť ustáť čierne figúry, aj keď krátko pred koncom partie mohla súpera viac vytrápiť. Uspokojila sa však s remízou. Bohyňa Caissa podobné prehrešky “spravodlivo odmeňuje“ a vo štvrtom kole prišla zbytočná strata partie po celopartiovom presingu, kde v otvorení aj strednej hre to bolo na hrane veľmi dobrej pozície a výhry. Originálne sa vyvíjala jej partia v piatom kole, kedy súper zahral v tradičnej pozícii neštandardné g2-g4 a oslabil tak čierne polia na kráľovskom krídle. A práve tie mali rozhodnúť, no v rozhodujúcom okamihu si nevšimla víťaznú kombináciu a nakoniec mohla byť rada, že súper sa rozhodol uspokojiť s nerozhodným výsledkom. V konečnej pozícii by totiž mohol hrať na výhru iba on. Šieste kolo bolo “ódou na pasivitu“ a partia mala byť rozhodnutá, v jej neprospech, oveľa skôr. Súper sa však tiež zamotal, no nakoniec sa k zisku bodu predsa len dostal. To Emku premiérovo dostalo do druhej polovice tabuľky a tak musela prvý raz plniť rolu papierovej favoritky. Partiu však zahrala veľmi vlažne a súperovi v nej dala priveľa šancí. To ju zrazilo v poradí ešte nižšie a navyše v ôsmom kole jej neprišiel súper. V záverečnom kole bola taktiež favoritkou, ale iniciatívu si vybudovala iba miernu a nakoniec súperovi umožnila remízu večným šachom. Po veľmi kvalitnom úvode tak nevyužité šance zo stredu turnaja postupne viedli k poklesu úrovne hry (a možno sebadôvery?) a v záverečnej tretine sa tak z nadpriemerného turnaja sa stal postupne turnaj priemerný.

Lucka mala v úvodnej partii miernu iniciatívu takmer celý čas a preniesla si ju aj do koncovky, kde veľmi pekne realizovala výhodu jazdca nad strelcom a vzorovo využila výhodu neporušenej pešiakovej majority. Škoda druhého kola, kedy si s pozíciou zjavne nevedela rady, no súper sa tiež nejako nechytal príležitostí. V koncovke však predsa len ako favorit rozhodol. Tretie kolo niektorí ani nevykonali desať ťahov a u Lucky už svietila jednotka. Súperovu ľahkovážnu hru v otvorení využila a v partii na jednu bránu bolo vymaľované skôr, ako sa vôbec začalo hrať. Vo štvrtom kole ukázala, že sa vie zo svojich chýb poučiť a pasívne druhé kolo sa neopakovalo. Naopak, figúry rozohrala výrazne lepšie ako súper a postupne ho prehrala. V nasledujúcej partii hrala proti turnajovej sedmičke, no zvolila proti Sicílskej obrane príliš mäkké pokračovanie, po ktorom biely stojí okamžite horšie. Súper však, trochu paradoxne, strácal čas aj nad jednoduchými ťahmi a tak sa jej postupne podarilo z vážnych problémov dostať a pozíciu vyrovnať. Škoda, že vo fáze, kedy mal súper na hodinách už menej ako päť minút, urobila Lucka tradičnú chybu šachistov, keď začala hrať rovnako rýchlo, ako on, no navyše zbytočne pasívne. To viedlo ku zaslúženej prehre a v šiestom kole sa scenár zopakoval. Podozrivo zahrané otvorenie, ktoré súper síce úplne nevyužil, ale aj tak získal pešiaka a vyhranú partiu. Následne začínal mať problémy s časom a vtedy sa mu rýchlosťou opäť prispôsobila. A tak v čase, kedy stála Lucka najlepšie za celú partiu, urobila hrubú chybu a partiu prehrala. V siedmom kole mala do tretice šancu ukázať svoju lepšiu stránku, tú, ktorú predvázala v úvodných štyroch kolách. Súper však veľmi pekne obetoval pozične kvalitu a pri pešiakovej reťazi podporenej dvojicou strelcov nedokázala nájsť správnu odpoveď. V ôsmom kole sa dočkala, keď sa vrátila ku aktívnej hre, ktorá jej svedčí oveľa viac. V úvode prechodne obetovala pešiaka, rozohrala figúry a po viacerých nepresnostiach súpera prešla do vyhratej koncovky. Škoda záverečnej partie, kedy sa príliš veľa nepresností stalo už pri rozohrávaní partie, do jej dvadsiateho ťahu. Následnú horšiu pozíciu súper postupne využil vo svoj prospech. Napriek nevydarenej druhej polovici turnaja sa jej v ňom však podarilo do svojho ratingu získať presných 100 bodov a to je super výsledok.

Vladko začal z pozície favorita v úvode turnaja dvoma výhrami, no najmä v tej druhej si mohol ušetriť množstvo síl do ďalšieho priebehu. Potvrdilo sa však staré známe „Najťažšie je vyhrať vyhratú partiu“. V treťom kole proti súperovi hrajúcemu na maximálnu istotu síce nejaké šance dostal, no nevyužil ich a súper nakoniec zachránil partiu večným šachom. Vo štvrtom kole, po trochu bezkrvnom priebehu, podľahol svojmu poľskému súperovi. Na jednej strane sa síce jednalo o papierové prekvapenie, no na strane druhej hral s čiernym koňom turnaja, ktorý v úvodných šiestich kolách neprehral ani jedinú partiu, zdolal turnajovú osmičku a s vemajstrom udržal remízu. V piatom kole čakali Vladka čierne figúry a partia sa prelievala zo strany na stranu, no v obojstrannej časovej tiesni si zachoval chladnejšie nervy a svoje šance dokázal využiť. Druhú tretinu turnaja zakončil relatívne plynulou a bezpečnou výhrou, keď súperovu originálnu hru v otvorení netrestal okamžite, ale postupne uťahoval skrutky viac a viac. V siedmom kole si dokázal, relatívne bezpečne, poradiť so svojou titulovanou súperkou a neskoršou majsterkou SR v kategórii žien. A od výhry nebol ďaleko ani v nasledujúcej partii, proti turnajovej trojke a zároveň veľmajstrovi. Svoje strategické plusy však nevyužil, pripustil zbytočné komplikácie a keď sa ku protihre pridala aj časová tieseň, výsledok partie sa otočil v jeho neprospech. V záverečnom kole ho, napriek prehre, čakala turnajová jednotka. Český medzinárodný majster a dlhodobo vedúci hráč turnaja však v otvorení spáchal rituálnu samovraždu a Vladko tak získal ratingovo najvyšší skalp svojej doterajšej kariéry. Ziskom 6,5 bodu navyše obsadil výborné siedme miesto a vyhral kategóriu hráčov do 18 rokov.

Open turnaj (106 hráčov): V.Bochnička 6,5b/9 7.miesto (1.miesto v kategórii do 18 rokov), L.Strišková 4b/9 61.miesto,  E.Walterová 4b/9 64.miesto, S.Bochničková 3,5b/9 77.miesto, N.Kubíková 3,5b/6 82.miesto, G.Kapolková 3,5b/9 84.miesto

Výsledky na chess-results

588 589

590 591

592 593

594 595

596 597

598 599

Akcia pod hlavičkou ŠK Doprastav a BŠA bude pozostávať s piatich rôznych podujatí, s rôznym herným tempom, pre rôzne vekové a výkonnostné skupiny. V turnajoch A, B a C máme napokon aj našu účasť.

Maťo v úvodnom kole turnaja dokázal uhrať remízu s papierovým favoritom a mal tak za sebou úspešný vstup do turnaja. V zostávajúcich dvoch kolách však ťahal za kratší koniec a tak nakoniec umiestnením potvrdil papierové predpoklady. Za odvahu však palec hore, veď spolu s nedávnym Koníkom odohral v priebehu necelých dvoch týždňov suverénne najviac partií v celej svojej doterajšej šachovej kariére. Na takú veľkú dávku aktuálne ešte nie je kondične pripravený, no keďže skúsenosti a prax musí nazbierať čím skôr, všetko ostatné ide bokom...

Turnaj A (6 hráčov): M.Rak 0,5/3 6.miesto

Výsledky na chess-results

Peťko sa neplánovane ocitol v roli jasného papierového favorita a tak sme boli zvedaví, ako sa s ňou po náročnom Koníku vysporiada. Súperi sa totiž rozhodne sami vzdávať nebudú. V úvodných dvoch kolách si pripísal na svoje konto dve “povinné výhry“, no hetrik nezavŕšil, keď v treťom kole prekvapujúco prehral. Do konca turnaja mu tak ostávali ešte dve kolá na napravenie chuti a čo najväčšie potvrdenie papierových predpokladov. Dvoma výhrami v nich si nakoniec zabezpečil výslednú druhú priečku.

Turnaj B (8 hráčov): P.S.Zverka 4b/5 2.miesto

Výsledky na chess-results

V úvodnom dvojkole turnaja C si vstup do turnaja naplno vychutnal iba Willko, ktorý vyhral obe svoje partie. Miška s Riškom si naopak pripísali na svoje kontá dve prehry.

Miške sa po piatich úvodných prehrách podarilo zvíťaziť až v šiestom kole, no po ďalších dvoch prehrách sa prepadla na posledné miesto tabuľky, kde ju čakalo klubové derby proti Willkovi. V ňom ťahala výsledkovo v oboch partiách za kratší koniec a nakoniec obsadila výsledné desiate miesto.

Willko po spomínanom víťaznom double vzápätí zaznamenal štyri prehry v rade, keď podľahol nielen Riškovmu premožiteľovi z úvodného dvojkola, ale následne v derby aj samotému Riškovi. Vo štvrtom dvojkole síce vyhral úvodnú partiu, no v druhej sa tešil z úspechu jeho súper. V záverečnom kole sa stretol, v už spomínanom derby, s Miškou a dvoma výhrami sa dostal do nahusteného stredu tabuľky a delil piatu priečku.

Riško po už spomínaných dvoch úvodných prehrách (evidentne v rámci predčasného finále turnaja) zaznamenal víťaznú sériu, keď vyhral všetkých osem partií v rade. Nakoniec mu zabezpečila celkové druhé miesto, s trojbodovým náskokom.

Turnaj C (10 hráčov): R.Pisarčík 8b/10 2.miesto, W.Vanko 5b/10 5.-6.miesto, M.Šúňová 1b/10 10.miesto

Výsledky na chess-results

554 555

556 557

558 559

584 585

Úvod augusta patril rapid turnaju v Šuranoch, ktorého sa zúčastnil Peťo. Podujatie sa nieslo v priateľskej atmosfére, dobrú náladu účastníkov ešte navýšil guláš a jeho poriadne porcie. Peťo v úvodných štyroch kolách dokázal trikrát potvrdiť rou favorita a prehral iba s neskorším strieborným medailistom. Po občerstvení však jeho prísun bodov išiel výrazne nadol, keď z piatich partií dokázal zvíťaziť iba v jedinej. Dve remízy navyše už výsledok veľmi nevylepšili a tak nakoniec obsadil piatu priečku.

Rapid turnaj (18 hráčov): P.Macko 5b/9 5.miesto

Výsledky na chess-results

552 553

Koncom júla sa Samir predstavil ako “licenčná posila“ družstva Afganistanu a nakoniec bol rozdielovým hráčom celého zápasu. S bilanciou 16-3-0 vybojoval pre svoj tím fantastických 62 bodov a druhého v poradí tak predbehol o parník v podobe šestnástich bodov! Družstvo Afganistanu tak nakoniec zdolalo Filipíny celkovým skóre 340:328.

Turnaj jednotlivcov (105 hráčov): FM S.Sahidi 62b 1.miesto

Výsledky na lichess.org

600 601

Koník definitívne ukončil svoj devätnásty ročník, tentoraz v tradičnom termíne uprostred letných prázdnin. Očakávali sme na ňom, ako už bývalo dobrým zvykom, našu bohatú účasť. Nakoniec bola osemnásťčlenná...

V turnaji sa viacerí naši hráči držali, podľa očakávania, na čelných šachovniciach. Najlepšie si nakoniec počínala Lucka, ktorá odohrala dve fantastické tretiny turnaja a až v závere jej došiel strelný prach. Prvé dve výhry sa dali, relatívne bezpečne, očakávať. No v ďalších dvoch kolách zostrelila turnajovú sedmičku a päťku a následne remizovala v klubovom derby čiernymi s Vladkom, ktorý bol nasadenou jednotkou. V šiestom kole pridala ďalší bod, keď uspela aj v derby proti Simonke. V záverečnej tretine ju však dvakrát neposlúchli čierne figúry, čo nakoniec rozhodlo o jej vyradení z prvej trojky. Každopádne so štartovým číslom 20 bola dlho líderkou turnaja a ak by sa počítal do ratingu, pripísala by si zaň skvelých 116 bodov. Takže výkon na jednotku, len škoda, že chýbala už iba tá hviezdička. Výsledné štvrté miesto a striebro v kategórii dievčat nakoniec boli vzhľadom na priebeh turnaja, minimálne pre ňu, trochu málo. Emka začala dvoma výhrami a nebola ďaleko ani od tretej, keď mala bezpečne na lopate neskoršiu víťazku turnaja. Samovražda na šachovnici nakoniec výsledok úplne otočila. Dopredu sa však dokázala rýchlo vrátiť dvoma výhrami v rade a s následnou remízou tiež nemohla byť nespokojná. Škoda síce prehry v siedmom kole, no záverečné dve výhry ju vyniesli na siedme miesto a získala tak bronz v kategórii dievčat. Vladko vyhral úvodné štyri kolá a následne remzoval, v už spomínanom derby, s Luckou. Následne však vyhral v šiestom kole a z pohľadu boja o čelo nič nepokazil ani dvoma remízami, v siedmom a ôsmom kole. V záverečnej partii však urobil závažnú chybu bielymi už v dvanástom ťahu, musel odovzdať figúru za dvoch pešiakov a jeho útok sa postupne rozplynul. Deviate miesto je tak na prvý pohľad sklamaním, no z globálneho pohľadu rozhodne neodohral zlý turnaj. Samko šokujúco zaváhal už v druhom kole, no stratu rýcho dohnal výhrami z pozície favorita. Dvoch nasadených súperov sa mu zdolať nepodarilo a tak o “bytí a nebytí“ rozhodla záverečná partia. Po výhre sa vytiahol na veľmi pekné 16.miesto, no výkonom, ktorý je na jeho pomery priemerný. Naopak Maťo, ktorý skončil nakoniec o dve miesta nižšie, odohral veľmi kvalitný turnaj. Po dvoch výhrach v úvode hetrik nezavŕšil iba preto, lebo favorita zbytočne vypustil. Vo štvrtom kole však prekvapil opäť, po výhre s výrazne skúsenejšou súperkou, nasadenou v TOP10. V piatom kole dokázal čiernymi remizovať aj s neskoršou víťazkou turnaja a zároveň jeho nasadenou trojkou. Takže prvá polovica bola ako zo sna. Nevadila ani prehra s neskorším strieborným medailistom, ktorá sa nakoniec ukázala ako jediná, či remíza v siedmom kole. V ďalšej partii však isto čakal viac ako konečnú remízu. Záverečnou výhrou sa však predsa len dostal do prvej dvadsiatky, kam podľa priebehu a výkonu jednoznačne patril. Ryan prvých päť kôl potvrdzoval papierové predpoklady z oboch strán, v šiestom si však čiernymi figúrami vyšliapol na favorita. Prehra v siedmom kole, ako aj remíza v nasledujúcej partii isto hanbou neboli a po výhre v záverečnej partii sa dostal tesne za prvú dvadsiatku. Suverénne tým vyhral kategóriu do 9 rokov a v neskutočne vyrovnanej kategórii do 11 rokov obsadil druhú priečku. Grétka takmer celý turnaj hrala podľa svojho nasadenia. Čo mala vyhrať, to vyhrala, čo prehrať, to prehrala. Okrem siedmeho kola, kedy nevyužila proti favoritovi výraznú prevahu a nakoniec iba remizovala. Znamenalo to umiestnenie v tretej desiatke a priemerný, či jemne nadpriemerný, výkon. Simonka po dvoch povinných výhrach odohrala štyri klubové derby v rade, pričom vo dvoch uspela (Grétka a Ryan) a vo dvoch odišla porazená (Lucka a Vladko). Po výhre v siedmom kole mala turnaj ešte nádejne rozbehnutý, no záverečné dve partie jej nevyšli podľa predstáv a znamenali výrazný prepad, až na čelo štvrtej desiatky. Ak by v poslednej partii vyhrala, písali by sme o priemernom výsledku. Miška odohrala nekompromisný turnaj, bez jedinej remízy. Všetkých papierovo slabších hráčov zdolala, okrem nich si pripísala aj jedno pozitívne prekvapenie. Škoda možno dvoch náročných žrebov v závere, no rozhodne nemôže byť so svojim vystúpením nespokojná. To isté platí aj o Peťkovi, ktorý v prvej polovici išiel striktne podľa predpokladov, no záverečné kolá tiež neodohral zle. Ninka dosiahla svoje vrcholné výsledky v úvodnom a záverečnom kole. V prvej partii čiernymi šokovala remízou turnajovú štvorku a v záverečnej zdolala svoju výrazne skúsenejšiu súperku, takže ju môžeme zaradiť do skupinky s Miškou a Peťkom. Natálka a Sophinka porazili všetkých hráčov so základným ratingom, kým ostatným podľahli. Výsledných dvanásť bodov, takže šedý priemer, bez akéhokoľvek prekvapenia. Riško dosiahol tiež priemerný výsledok, no prekvapil v siedmom kole a výhru mal na podnose aj v treťom. Každopádne si svoj prvý vážnejší turnaj užil, keď často bojoval v dlhých partiách, takže výkon bol určite nadpriemerný. Willko doplácal na hrubé prehliadnutia a tak prehával aj v partiách, v ktorých by inak určite nemusel. Tri “povinné výhry“ boli asi skôr málo. Alžbetka dosiahla rovnako tri výhry, no mala silnejších súperov, takže oveľa väčší bodový zisk sa v jej prípade ani neočakával. Rovnako dopadol aj Filipko, ktorý zabodoval s “tisíckami“ a to bolo z jeho strany všetko. Theo v úvodných piatich kolách vydoloval iba jednu chudobnú remízu, no zo záverečných štyroch partií dokázal dve vyhrať, takže nemusí byť so sebou nakoniec nespokojný.

Šachový turnaj (106 účastníkov): L.Strišková 19b/27 4.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), E.Walterová 19b/27 7.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), V.Bochnička 18b/27 9.miesto, S.Havalda 18b/27 16.miesto, M.Rak 16b/27 18.miesto, C.R.Mészáros 16b/27 23.miesto (1.miesto v kategórii do 9 rokov, 2.miesto v kategórii do 11 rokov), G.Kapolková 16b/27 26.miesto, S.Bochničková 15b/27 31.miesto, M.Smidová 15b/27 32.miesto, P.S.Zverka 14b/27 40.miesto, N.Kubíková 14b/27 43.miesto, N.Havaldová 12b/27 64.miesto, S.Valentová 12b/27 66.miesto, R.Pisarčík 10b/27 77.miesto, W.Vanko 9b/27 90.miesto, A.Kapolková 9b/27 91.miesto, F.Štelbaský 9b/27 95.miesto, T.Valent 7b/27 98.miesto

Výsledky na chess-results

V bleskovom turnaji si suverénne najlepšie počínala Emka, keď po ideálnom začiatku a slabšom strede turnaja, nasadila drvivý finiš. Ten jej nakoniec zabezpečil veľmi pekné tretie miesto. Na šesť bodov sa dostali Vladko a Simonka. Kým však prvý menovaný sa dvoma prehrami v záverečnej tretine turnaja prepadol do druhej desiatky, druhá sa vytiahla až v závere, po inak maximálne priemernom turnaji. Zo zvyšných výkonov stojí za zmienku päť bodov Ninky, ktorá ich navyše dosiahla už kolo pred koncom a úvodná tretina Willka, kedy šokoval dvoch výrazne silnejších súperov.

Bleskový turnaj (102 hráčov): E.Walterová 7,5b/9 3.miesto, V.Bochnička 6b/9 12.miesto, S.Bochničková 6b/9 22.miesto, M.Rak 5,5b/9 28.miesto, S.Havalda 5b/9 31.miesto, N.Kubíková 5b/9 34.miesto, L.Strišková 5b/9 38.miesto, P.S.Zverka 4,5b/9 50.miesto, G.Kapolková 4,5b/9 55.miesto, R.Pisarčík 4b/9 57.miesto, M.Smidová 4b/9 59.miesto, C.R.Mészáros 4b/9 63.miesto, N.Havaldová 4b/9 65.miesto, W.Vanko 3b/9 82.miesto, F.Štelbaský 3b/9 86.miesto, T.Valent 3b/9 90.miesto, A.Kapolková 2,5b/9 93.miesto

Výsledky na chess-results

V riešiteľskej súťaži nám tento rok ruže nekvitli, veď najlepšie umiestnený Vladko skončil až na deviatom mieste. Druhé miesto Ryana, v klubovom rebríčku, by zasa malo byť mementom pre členov vyšších tréningových skupín. Do prvej dvadsiatky sa zmestili aj Samko, Maťko, Emka a Simonka. Z hráčov umiestnených v TOP50 bol najspokojnejší určite Willko, keď získal rovnaký počet bodov ako Ninka a iba o jeden menej ako Lucka. Natálka sa v tomto ohľade tiež nemá za čo hanbiť. Umiestnenie Grétky, Mišky a Peťka až v druhej päťdesiatke je isto nepríjemným prekvapením, kým naša posledná pätica ostala asi na svojom, aj keď Riško a Sophinka nejaké bodíky navyše isto mohli pridať.

Riešiteľská súťaž (103 účastníkov): V.Bochnička 18b/25 9.miesto, C.R.Mészáros 18b/25 12.miesto, S.Havalda 18b/25 13.miesto, M.Rak 17b/25 15.miesto, E.Walterová 17b/25 16.miesto, S.Bochničková 17b/25 18.miesto, L.Strišková 13b/25 31.miesto, N.Kubíková 12b/25 37.miesto, W.Vanko 12b/25 40.miesto, N.Havaldová 11b/25 45.miesto, M.Smidová a P.S.Zverka 11b/25 52.-53.miesto, G.Kapolková 10b/25 60.miesto, S.Valentová 9b/25 64.miesto, R.Pisarčík 6b/25 78.miesto, F.Štelbaský 5b/25 83.miesto, T.Valent 5b/25 86.miesto, A.Kapolková 4b/25 94.miesto

V dobrovoľných diagramoch hral náš prím hlavne Vladko, ktorému nechýbalo veľa do absolútneho víťazstva, no na druhej strane mohol byť rovnako aj bez medaile. Ziskom takmer sto bodov nakoniec obsadil druhé miesto. S výrazným odstupom, na konci druhej desiatky sa umiestnili Maťo, Ninka a Willko, pričom najmä tretí menovaný bol príjemným prekvapením. Do tretej desiatky sa zmestili Simonka a Sophinka a v tej štvrtej, na trojicu z jej čela (Lucka, Peťo, Samko), nadviazal aj Filipko. Do TOP50 sa zmestila ešte aj Alžbetka a ostatní, v poradí Grétka, Miška, Riško, Theo, Emka a Natálka už mali menej ako 20 bodov. Jediným, kto vynechal túto súťaž bol, celkom prekvapujúco, Ryan. Ten by za normálnych okolností mohol patriť k vážnym adeptom na TOP10, takto má však “Čierneho Petra“, nuž možno o rok...

Dobrovoľné diagramy (106 účastníkov): V.Bochnička 99,5b 2.miesto, M.Rak 56b 17.miesto, N.Kubíková 56,5b 18.miesto, W.Vanko 52b 20.miesto, S.Bochničková 46b 23.miesto, S.Valentová 41b 28.miesto, L.Strišková 37b 31.miesto, P.S.Zverka 36b 32.miesto, S.Havalda 35,5b 33.miesto, F.Štelbaský 30b 40.miesto, A.Kapolková 23b 48.-49.miesto, G.Kapolková 19b 54.-55.miesto, M.Smidová 16,5b 60.miesto, R.Pisarčík a T.Valent 11b 69.-71.miesto, E.Walterová 7b 76.-77.miesto, N.Havaldová 6,5b 78.miesto, C.R.Mészáros – nevyriešil ani jediný diagram L

Web podujatia: Letný šachový tábor Koník

V sekcii Linky / Videá si môžete pozrieť všetky videá a livestreamy, ktoré sme tento rok počas Koníku pripravili.

560 561

562 563

565 564

566 567

568 569

570 571

572 573

574 575

576 577

578 579

580 581

582 583

Po našej minuloročnej účasti na tomto podujatí nebolo vylúčené ani tohtoročné repete a nakoniec sme ho obsadili siedmymi statočnými.

Shabir v úvodnej tretine turnaja pripísal do tabuľky iba prehry, no od štvrtého kola začala jeho impozantná séria troch výhier bielymi, ktoré podporil jednou remízou čiernymi figúrami. Napriek prehre v poslednom kole, nakoľko takmer všetci súperi boli od neho papierovo výrazne silnejší, dosiahol veľmi slušný výsledok a s performance "á la Kryštof Kolumbus" sa umiestnil na 150.mieste, na prvej strane chess-results J

Sear tiež “nemal mať nárok“ niekoľko prvých kôl, no už v druhej partii dokázal zdolať papierového favorita. Aj v druhej partii bielymi prekvapil, tentoraz nerozhodným výsledkom. Potom však prišla trojzápasová séria prehier a prepadol sa tabuľkou veľmi hlboko. V predposlednom kole však zdolal svojho súpera a v záverečnej partii vyhral znova. Na poslednú chvíľu sa mu tak podarilo v bratskom súboji, s performance 1497, predbehnúť Shabira o jediné miesto.

Grétka čakala na prvý zásah až do tretieho kola, ale hneď vzápätí ho podporila cennou remízou. Dve prehry v rade ju síce zosunuli na nižšie šachovnice, no nasledovali ich výhry, ktoré ju zasa vrátili do stredu tabuľky. V záverečnom kole si pripísala na konto nerozhodný výsledok, získala tak štyri body a dosiahla perfomrnace 1624. Rovnako ako sme spomínali u Shabira, aj ona mala iba jedného súpera slabšieho a ostatných už dokonca úrovne 1600+. S výsledkom tak nemože byť nespokojná.

Ryan odohral náročný turnaj, keď všetci jeho súperi boli z kategórie 1600+ a vyše polovica dokonca z kategórie 1800+. V úvodných štyroch kolách prehry bielymi vždy dokázal vykompenzovať výhrami čiernymi a prekvapiť tak dvoch papierových favoritov. Nasledovali však dve prehry a vyzeralo to tak, že v druhej polovici turnaja došla energia. Ryan sa však dvoma výhrami v rade dostal do stredu tabuľky a v poslednom kole sa mohol dostať do prvej polovice. Čo sa stalo v poslednom kole, kde svieti výsledok -/-, to sa určite dozvieme neskôr. Každopádne s performance 1767 podal veľmi vydarený výkon a dosiahol tak pekný výsledok.

Simonka po úvodnej prehre v ďalších dvoch kolách nadobudla zlepšujúci sa trend, no pribrzdili ju dve prehry v strede turnaja. Síce ich rýchlo dokázala vykompenzovať dvoma výhrami, no nenasledovalo do tretice všetko dobré a v ôsmom kole nebodovala. Ani to jej však náladu nepokazilo, pretože v záverečnom kole úspešne zložila reparát a na poslednú chvíľu sa tak dotiahla do stredu tabuľky, s performance 1806. To je prakticky aj jej aktuálny rating, takže určite nepodala zlý výkon.

Vladko pôsobil v úvodnej polovici turnaja veľmi nesvoj a z troch prehier by určite tie z tretieho a piateho kola najradšej vymazal z histórie. Paradoxne však postal ako Fénix z popola, nasadil bodonosný finiš a v záverečných štyroch kolách vyhrával partiu za partiou. Aj keď v tej úplne záverečnej pri ňom stáli všetci svätí a ešte aj ich náhradníci. S performance 1931 určite spokojný byť nemôže ani najmenej, no vďaka šiestim bodom sa v tabuľke nakoniec posunul na slušné 35.miesto a my hlavne veríme, že víťaznú sériu prenesie aj do MSR amatérov.

Samir začal tak, ako sa na jedného z okruhu favoritov patrilo a v úvodných štyroch kolách nezaváhal ani raz. Rozhodne sa nedá povedať, že by mal slabých súperov, lebo minimálne v párnych kolách mal hráčov, ktorí skončili v prvej desiatke. V piatom kole remizoval, s neskorším bronzovým medailistom slovenských majstrovstiev. V šiestom kole zvládol peknú pozičnú masáž a v siedmom kole využil súperove chyby ku ďalšej výhre. V ôsmom kole ho tak čakal na prvom stole priamy súboj o slovenský titul a zároveň o prvé miesto v turnaji. V partii si však lepšie počínal jeho súper, keď aktivita bola od úvodu na jeho strane. Prehra však nespôsobila väčší šok ako mala a po výhre v záverečnom kole udržal druhú priečku a stal sa vicemajstrov SR v rapid šachu. Gratulujeme!

MSR v rapid šachu (187 hráčov): FM S.Sahidi 7,5b/9 2.miesto, V.Bochnička 6b/9 35.miesto, S.Bochničková 4,5b/9 102.miesto, C.R.Mészáros 4b/9 126.miesto, G.Kapolková 4b/9 132.miesto, Se.Sahidi 3,5b/9 149.miesto, Sh.Sahidi 3,5b/9 150.miesto

Výsledky na chess-results

536 537

538 539

540 541

542 543

Po našej minuloročnej účasti na tomto podujatí nebolo vylúčené ani tohtoročné repete. Otázkou skôr bolo iba to, v akom počte a v akom zložení to bude a nakoniec to vyšlo na štvorlístok Grétka, Ryan, Simonka a Vladko.

Ryan v prvej partii favoritovi čiernymi podľahol, no v druhom kole, v súboji dvoch aktuálnych majstrov Slovenska vo svojich kategóriách, dokázal prekvapiť a remizoval so Simonkou. Z jedlom rastie chuť a v treťom kole zdolal čiernymi svojho, papierovo silnejšieho, súpera a vo štvrtej partii ho tak čakala ešte väčšia výzva. Po dobre rozohratých partiách však prišli zbytočné obavy zo súpera a najmä tie nasmerovali výsledky piateho a šiesteho kola ku spokojnosti súperov. V šiestom kole vybojoval bielymi figúrami proti favoritvoi vybojoval remízu a v záverečnom kole ho čakal súper z Poľska. Ten však bol nad jeho sily, no aj tak si udržal svoje nasadenie v štartovej listine a pripísal slušnú dávku bodov do svojho ratingu.

Grétka v úvodnom kole čiernymi na favorita nestačila, no chuť si napravila už v nasledujúcej partii, kedy vybojovala s papierovým favoritom remízu. V treťom kole opäť prekvapila, keď dokonca zdolala svojho maďarského súpera. Vo štvrtom kole to preto bude mala ešte náročnejšie a favorizovanému súperovi podľahla. Rovnaký výsledok zaznamenala aj v piatej partii, paradoxne s papierovo ešte silnejším súperom, ako v predchádzajúcom kole. V šiestom kole zavŕšila hetrik bez bodového zisku. V poslednom kole však bola favoritkou a tak turnaj mohla zakončiť predsa len úspešným výsledkom. To sa jej aj podarilo a tak ako Ryan, aj ona si body do ratingu pripisovala.

Simonka sa pri svojom štarte do turnaja odvážne pustila do skúseného súpera a zároveň výrazného favorita a veru nemala ďaleko k prekvapeniu. Najprv sa jej však vyšmykla z rúk výhra a následne vo vežovej koncovke aj remíza, čo je po takom priebehu istotne škoda. Druhé kolo zaznamenala, v už spomínanom derby s Ryanom, nerozhodný výsledok a v treťom kole potvrdila papierové predpoklady zdolaním svojho poľského súpera. Vo štvrtok kole ju čakala výrazne náročnejšia prekážka, kde si najprv nechala vypojiť z hry svojho čiernopoľného strelca a následne nezahrala aktívne f7-f5 a bez protihry sa jej pozícia relatívne rýchlo zrúila. V piatom kole si pripísala povinný bod a v nasledovnej partii to tiež nevyzeralo od úvodu zle. Relatívne rýchlo čiernymi vyrovnala, no pár zbytočných ťahov naklonila prevahu na stranu súpera a strata dámy bola už iba čerešničkou na torte. V záverečnom kole sa mohla vrátiť do stredu tabuľky, no rolu papierového favorita nezvládla a svojmu súperovi podľahla. Nakoniec tak bola jedinou, čo z našej štvorice body odpisovala.

Vladko zdolal v úvodnej partii čiernymi svojho poľského súpera, no v jej priebehu dlho ťahal za kratší koniec. V druhom kole naopak dominoval počas celej partie, no nevyužil množstvo príležitostí na zisk celého bodu a zrodila sa zbytočná remíza. V treťom kole sa mu podarilo z pozície favorita čiernymi zvíťaziť aj druhý raz a turnaj tak nerozbehol zle. Dôležité partie ho však ešte iba čakali. Ďalšie dve kolá prišli dva nerozhodné výsledky, keď prvá remíza bola úplne sterilná a v druhej musel ubrániť koncovku bez pešiaka. Do tretice sa mu však podarilo zvíťaziť v šiestom kole. V poslednej partii by tak mohol pokúsiť o prienik do TOP10, čo sa mu proti poľskému súperovi aj podarilo a nakoniec z toho bolo, bez prehry, výborné ôsme miesto.

Open turnaj (161 hráčov): V.Bochnička 5,5b/7 8.miesto, S.Bochničková 2,5b/7 119.miesto, G.Kapolková 2,5b/7 122.miesto, C.R.Mészáros 2b/7 138.miesto

Výsledky na chess-results

546 547

548 549

550 551

V bleskovom turnaji sme mali dvojnásobné zastúpenie, v podobe Samira a Vladka.

Druhý menovaný hral v úvodných ôsmych kolách vynikajúci turnaj, keď si na konto pripísal až šesť výhier a jednu cennú remízu. To ho vystrelilo až na prvú šachovnicu, ku klubovému derby proti Samirovi. Vždy je príjemný pohľad, keď zo 112 hráčov, vrátane mnohých titulovaných, obsadíte v tak pokročilom kole tak vysoký stôl oboma aktérmi. Prekvapenie sa nekonalo a zvíťazil vysoký favorit a žreb vzápätí prihral Vladkovi do cesty nasadenú turnajovú dvojku, s ktorou tatkiež nebodoval. V poslednom kole ho taktiež nečakalo nič ľahké a svojej titulovanej súperke podľahol, čím zavŕšil turnaj troma prehrami. V globále však podal veľmi dobrý výkon a odohral silný turnaj.

Ku Samirovmu prechodu turnajom snáď ani nie je čo napísať. Úvodných 10 výhioer z desiatich partií, vrátane víťazstiev s dvoma veľmajstrami, dvoma majstrami Fide, ženskou medzinárodnou majstrekou a kandidátom majstra mu zabezpečili luxusný dvojbodový náskok. Prehru v poslednom kole síce isto neplánoval, ale iba kozmeticky upravila jeho veľmi vydarené vystúpenie.

Bleskový turnaj (112 hráčov): FM S.Sahidi 10b/11 1.miesto, V.Bochnička 6,5b/11 26.miesto

Výsledky na chess-results

544 545

Prvú júlovú sobotu sa odohral turnaj troch hlavných miest (Bratislavy, Budapešti a Kyjeva), ktoré mali, podľa plánovaného scenára, zastupovať vždy tri družstvá. Z Bratislavy to mali byť veľkokluby ŠK Doprastav a ŠK Slovan, doplnené našou šachovou légiou. Napokon bola účasť omnoho nižšia, keď Slovan a ani jeden ukrajinský klub nedokázal postaviť ani jedného hráča a tri maďarské družstvá a najmä Doprastav s dvoma hráčmi boli iba do počtu. Hralo sa malo tempom 5 minút na partiu + 2 sekundy za každý ťah a do výsledkov družstva sa započítavalo najlepších 20 hráčov družstva.

Prihláška do družstva: KŠN Bratislava na lichess.org

Skupina je otvorená pre súčasných a bývalých členom KŠN Bratislava a hráčov, ktorí s nami nejakým spôsobom v rámci tréningového procesu spolupracovali, alebo v súčasnosti spolupracujú.

Na začiatku turnaja sme sa ako družstvo ťažšie rozbiehali a v úvodnej tretine sme boli až na treťom mieste. Postupne sme sa však dostali pred jeden z ukrajinských tímov a začal sa približovať ku druhému. Niekde okolo polovice turnaja sme sa už s ním naťahovali o prvú priečku turnaja, následne sme sa na prvom mieste osamostatnili, postupne navýšili náskok a turnaj bezpečne dohrávali. Suverénne víťazstvo o 103 bodov už bolo iba čerešničkou na torte a to sme hrali turnaj v 19 hráčoch, čím sme o nejaké bodíky tiež určite prišli.

Ku vynikajúcemu výsledku sa postupne rozohral Samir, ktorý mal v prvých siedmych kolách iba priemerných 3-2-2, no svojich záverečných 13 partií v rade vyhral a zvíťazil tak v turnaji jednotlivcov s brutálnym 16-bodovým náskokom. Tretie miesto v ňom obsadil Maťo, ktorý to proti silnejším súperom ustál s bilanciou 1-1-3 a zvyšný tucet partií vyhral. Pre družstvo to znamenalo krásnych 47 bodov. Mne ku zemiakovej mediale najviac pomohli tri prehry bez potiahnutia ťahu, ktoré zničili jednak možné bodové zisky proti papierovým outsiderom a taktiež možné bonusové série. Potešila však bilancia 2-3-1 proti titulovaným hráčom, navyše po jedinej prehre v úvodnom kole a konečných 40 bodov pre tím. Peťo sa po slabšej úvodnej polovici v tej druhej zbieral body ako na bežiacom páse a s 37 bodmi skončil piaty. Marekova deviata priečka bola vďaka 34 bodom, keď proti titulovaným hráčom mal nerozhodnú bilanciu 2-2-2. Nečakaný, no presne rovnaký, bodový prísun zaznamenal aj Samko, ktorý skončil senzačne v TOP10, keď z tucta partií vyhral až desať, z čoho posledných deväť v rade. Slabším záverom vypadol z elitnej desiatky Andy, ktorý “sa vyhýbal“ titulovaným hráčom a s bilanciou 10-5-2 získal 33 bodov. Dokonca bez prehry absolvoval turnaj Mirko, keď s bilanciou 9-3-0 skončil na dvanástom mieste. Emka dosiahla asi maximum možného, keď prehrala iba štyri partie s hráčmi 2300+ a okrem toho mala bilanciu 9-3-0, čo jej stačilo na štrnáste miesto. O dve miesta za ňou skončila Lucka, s bilanciou 9-3-4 a skalpom titulovaného hráča. V TOP16 turnaja sme tak mali neuveriteľných 10 hráčov! Klubový debut zaznamenal, aj keď zatiaľ iba na internete, Maťo, ktorý nebyť posledných troch prehier bol tiež na hrane TOP10, keď v úvodných dvanástich partiách výrazne bodoval. Nespokojná asi nebude ani Miška, ktorá to s bilanciou 8-2-5 a dvadsiatimi bodmi dotiahla do TOP40. Vďaka finišu šiestich partií bez prehry sa tesne za ňu dotiahol Riško, ktorý bilanciou 7-2-5 uhral skvelý výsledok. Takmer do polovice sa dostal aj Sear, ktorý obsadil 50.miesto s bilanciou 7-0-9. Plece pri pleci skončili Grétka a Shabir, ktorí bodovali najmä v druhej polovici turnaja a získali svorne po 16 bodov. Naopak, prvá polovica vyšla lepšie Simonke, ktorá získala o jeden bod menej. Svoj deň nemal hádam asi iba Vladko, ktorý síce v úvodnom kole zvíťazil, no z následných ôsmich kôl získal už iba chudobné dve výhry a jednu remízu. O jediný bod tak predbehol Natálku, ktorá dokázala z osemnástich partií vybojovať tri výhry a dve remízy.

Klubový debut KŠN Bratislava na online scéne tak dopadol na výbornú, keď ku zodpovednému prístupu čo sa týka účasti, sa pridal aj veľmi slušný výkon jednotlivcov. To sa potom ľahko vyhráva!

Turnaj družstiev (7 družstiev): KŠN Bratislava 529b 1.miesto

Turnaj jednotlivcov (99 hráčov): FM S.Sahidi 71b 1.miesto, M.Šándor 47b 3.miesto, FM M.Roháček 40b 4.miesto, P.Puškár 37b 6.miesto, FM M.Karas 34b 9.miesto, S.Havalda 34b 10.miesto, A.Královič 33b 11.miesto, FM M.Macko 32b 12.miesto, E.Walterová 30b 14.miesto, L.Strišková 27b 16.miesto, M.Rak 25b 21.miesto, M.Smidová 20b 37.miesto, R.Pisarčík 18b 41.miesto, Se.Sahidi 17b 50.miesto, G.Kapolková 16b 56.miesto, Sh.Sahidi 16b 57.miesto, S.Bochničková 15b 61.miesto, V.Bochnička 9b 80.miesto, N.Havaldová 8b 84.miesto

Výsledky na lichess.org

534 535

Medzinárodný internetový turnaj do 14 rokov sa hral tempom 7 minút na partiu + 5 sekúnd za ťah. Organizoval ho bavorský šachový klub Schachfreunde Tegernheim a slovenskú účasť mal pod patronátom Stano Vlček.

Slovenské družstvo nedokázalo zopakovať posledné výsledky, keď sa tentoraz turnaja zúčastnila iba štvorica hráčov. Ani jeden z nich si rozhodne nepočínal zle, no kombinovaný tím v zložení Havaldovci – Livňanskí, na početnejšiu konkurenciu jednoducho nestačil. Do výsledkov družstva sa totiž počítalo 10 najlepších výsledkov družstva a tak aj nadpriemerné výkony nemohli stačiť proti výraznej presile. Samko skončil, s bilanciou 9-0-2, tesne za medailovými pozíciami, Natálka s bilanciou 5-0-1 odohrala taktiež veľmi vydarený turnaj.

Turnaj družstiev (10 družstiev): WolfPack Slovakia 36b 78.miesto

Turnaj jednotlivcov (110 hráčov): S.Havalda 28b 4.miesto, N.Havaldová 12b 42.miesto

Výsledky na lichess.org

Prihlášky do družstva: Wolfpack Slovakia

532 533

Medzinárodný internetový turnaj do 18 rokov sa hral tempom 5 minút na partiu + 3 sekundy za ťah. Organizoval ho bavorský šachový klub Schachfreunde Tegernheim a slovenskú účasť mal pod patronátom Stano Vlček.

Slovenské družstvo tentoraz neobhájilo predchádzajúce umiestnenia, naopak výrazne preriedilo svoje rady. Medzi trojicou sme mali Mišku, no pri započítavaní 8 najlepších hráčov z družstva nemali najmenšiu šancu a bezpečne obsadili poslednú šiestu priečku. Samotná Miška skončila, po štyroch výhrach, troch prehrách a so slušným výkonom 1910, v strede výsledkovej listiny.

Turnaj družstiev (6 družstiev): WolfPack Slovakia 36b 6.miesto

Turnaj jednotlivcov (36 hráčov): M.Smidová 10b 19.miesto

Výsledky na lichess.org

Prihlášky do družstva: Wolfpack Slovakia

530 531

Posledné dve júnové nedele patrili šachovej mládeži na Slovensku a v Českej republike. KŠN Bratislava spolupracoval na tomto podujatí s Bratislavskou šachovou akadémiou, Šachovou akadémiou Pešiaci Sabinov a ŠK Osuské. Garantom fair-play bola slovenská jednotka GM Ján Markoš, viď Pozvánka na podujatie

Podujatie bolo rozdelené do dvoch fáz, pričom prvej z nich (turnaja A) sa mohli zúčastniť iba hráči s ratingom do 1400. Z nich postúpilo do druhej fázy najlepších 34 hráčov celkového poradia a finálovým kolom sa dnes podujatie skončilo. Z oboch podujatí bol vysielaný livestream s komentovaním partií, aj s našou účasťou.

Viac informácií nájdete v FB skupine FB skupina Šachový šampionát mládeže

V turnaji sme mali svoje zastúpenie, keď Riška (z dvojice postupujúcich z úvodného turnaja Ninka do finále nenastúpila) doplnila ďalšia osmička.

Riško mal v úvodných troch kolách náročný žreb v podobe skúseného súpera a súperiek. Vo štvrtom a piatom kole už to bolo hrateľnejšie, nie však ľahké. Šance na zisk bodu si vybojoval, no ani v jednom prípade nedotiahol do úspešného konca. Prvý bod zaznamenal až v šiestom kole, keď pre neho neostal súper. Výhrami v ďalších dvoch partiách zavŕšil víťazný hetrik, no jeho spanilú jazdu súper v poslednom kole zastavil. Šesť slabých pešiakov v koncovke bolo priveľkým problémom.

Grétka po úvodnej prehre s neskorším strieborným medailistom zdolala svojich dvoch ďalších súperov. V následných dvoch partiách, s hráčmi z najvyššej desiatky záverečného poradia, ťahala za kratší koniec. Chuť si napravila dvoma výhrami a v posledných dvoch partiách ju mohol výborný finiš vyniesť veľmi vysoko. Opak sa však stal pravdou, keď najprv v klubovom derby nezvládla teóriu Talianskej hry a v záverečnej partii nevyužila najprv súperovu vlažnú hru v otvorení. Následne ani jeho hrubú chybu v pešiakovej koncovke a oplatila mu ju dokonca dvakrát. Žiaľ s piatimi minútami na hodinkách, takže na nájdenie elementárnej výhry bolo času viac ako dosť. Z bezproblémovej výhry tak nebola nakoniec ani remíza. Za posledné dve partie je jej účasť mimo prvej polovice tabuľky zaslúžená.

Peťko po náročnom úvode dvojkolového víkendu v Skalici, kde pomohol družstvu Borského Mikuláša ku historickému postupu do 4.ligy, odohral aj tento turnaj. V jeho úvode akoby sa nevedel nastaviť na zmenu tempa a po štyroch prehrách v rade dokonca inkasoval bod zdarma. V druhej polovici turnaja však začal stíhaciu jazdu a postupne sa štveral tabuľkou smerom nahor. Okrem remízy v ôsmom kole (po hrôzostrašne rozohranom otvorení vďaka aj za ňu), už iba víťazil a tak sa dokázal vytiahnuť až do stredu výsledkovej listiny.

Miška evidentne nemala svoj deň, keď z úvodných šiestich partií dokázala zdolať iba Riška v klubovom derby a k tomu pridať ešte jednu remízu. Veľmi chudobnú bilanciu dokázala až v záverečnej tretine turnaja vykompenzovať víťazným hetrikom, ale “zúfalý finiš“ v snahe dosiahnuť stred tabuľky isto nebol niečím, čo by pred turnajom považovala za normálny výsledok.

Samka úvod turnaja nezastihol v optimálnom rozpoložení, keď okrem úvodnej výhry už nazbieral iba dve porážky. Navyše nám nie je celkom jasný jeho počin v turnajovom chate po partii druhého kola. Súper totiž nemusí hrať geniálne, na prehru v partii nám bohato postačí, keď my sami hráme veľmi slabo. V rámci bodonosnej šnúry si dokázal pripísať v nasledujúcich piatich kolách až štyri víťazstvá a iba s Ryanom sa rozišiel, v rámci klubového derby, nerozhodne. Záverečná partia ho mohla v prípade víťazstva vyniesť až do TOP5, no schvíľa nepozornosti a strata centrálneho pešiaka rýchlo nasmerovali jeho loď ku dnu. Umiestnenie v druhej desiatke mu však neuniklo.

Ryan taktiež v úvodných troch partiách rozhodne neexceloval, keď v oboch partiách bielymi hral výrazne pod svoje štandardy. Rovnako, ako Samko, však následne vyhral tri partie po sebe a bol v hre o slušný výsledok. Jeho rozlet však najprv pribrzdilo spomínané derby proti Samkovi a úplne zastavilo druhé derby, tentoraz proti Lucke. Tá mala od úvodu navrch a partia bola “na jednu bránu“, no dala Ryanovi jednu obrovskú šancu na víťazný brejk. Ten však neprišiel a všetko sa vrátilo do pôvodných koľají. Záverečná výhra ho vyniesla na trinástu priečku.

Lucka začala víťazným hetrikom, v ktorom o.i. zdolala v derby Simonku. Vo štvrtom kole podľahla, relatívne hladko, útoku neskoršieho bronzového medailistu turnaja. V treťom kole sa jej plán a2-a3 Jc3-a2-b4 isto nezapíše do učebníc stratégie a bol zárodkom rýchlej prehry bielymi figúrami. Pomaly sa opäť naštartovala remízou v šiestom kole a svoje ambície začala napĺňať dvoma výhrami v rade. Záverečný bod by jej garantoval TOP5 a víťazstvo v kategórii dievčat, no jej veľká rošáda bola chybou, po ktorej už súper svoju šancu nepustil. Nakoniec z toho teda bolo dvanáste miesto.

Simonka začala cennou výhrou, no v druhom kole, v rámci klubového derby podložila Lucke jednoťahovo kvalitu a bolo po zápase. Nasledovali však dve výhry, pričom tá zo štvrtého kola bola už druhou, ktorú vybojovala proti súperovi, ktorý napokon skončil v TOP10. Prehra v patiom kole ide na vrub slabej hry v otvorení a nevyužití drobnej taktickej možnosti v desiatom ťahu. Po víťaznom hetriku, so šiestimi bodmi na konte, však reálne mohla bojovať o výslednú medailu. Z otvorenia vyšla výborne a nebyť chýb v 17.ťahu a vzápätí aj v 18.ťahu, jej útok mohol byť rozhodujúci. Napokon z toho nebola ani medaila a ani víťazstvo v kategórii dievčat. Výsledné siedme miesto však nebolo rozhodne na zahodenie.

Emka začala turnaj štyrmi výhrami a razom sa ocitla medzi kandidátmi na najvyššie priečky. V piatom kole však narazila na neskoršieho víťaza a partia sa nevyvíjala už od úvodu v jej prospech. Paradoxne však až jej chyba v strelcovej koncovke umožnila súperovi vyhrať, veď pozícia totiž mala výrazné remízové tendencie. Po výhre v šiestom kole podľahla aj bronzovému medailistovi, keď zahral celú partiu príliš pasívne a priebeh bol veľmi jednoznačný. Ďalšiu partiu nasledovalo násilné f2-f4 veľmi rýchlo na šikmú plochu. Výhra v poslednom kole znamenala aspoň čiastočný návrat na pozície a šieste miesto nakoniec znamenalo víťazstvo v kategórii dievčat.

Turnaj B (59 hráčov): E.Walterová 6b/9 6.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), S.Bochničková 6b/9 7.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), L.Strišková 5,5b/9 12.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), C.R.Mészáros 5,5b/9 13.miesto, S.Havalda 5,5b/9 17.miesto, M.Smidová 4,5b/9 32.miesto, P.S.Zverka 4,5b/9 33.miesto, G.Kapolková 4b/9 37.miesto, R.Pisarčík 3b/9 54.miesto

Výsledky na lichess.org

Skupina na lichess.org: Online šachový šampionát mládeže 2020 - skupina B

Fotogaléria z podujatia bude čoskoro k dispozícii!

 

Posledné dve júnové nedele patrili šachovej mládeži na Slovensku a v Českej republike. KŠN Bratislava spolupracoval na tomto podujatí s Bratislavskou šachovou akadémiou, Šachovou akadémiou Pešiaci Sabinov a ŠK Osuské. Garantom fair-play bola slovenská jednotka GM Ján Markoš, viď Pozvánka na podujatie

Podujatie je rozdelené do dvoch fáz, pričom prvej z nich (turnaja A) sa mohli zúčastniť iba hráči s ratingom do 1400. Z nich postúpilo do druhej fázy najlepších 34 hráčov (podľa propozícií 30, prípadne aj viac, ak budú mať rovnako bodov ako tridsiaty hráč celkového poradia). Finálovým kolom podujatie pokračuje o týždeň neskôr. Z oboch podujatí bude vysielaný livestream s komentovaním partií a veríme, že aj zaujímavými hosťami.

Viac informácií nájdete na: FB skupina Šachový šampionát mládeže

V turnaji sme mali svoje zastúpenie, keď prvým registrovaným hráčom vôbec sa stal Riško a postupne pribudli aj Natálka, Ninka, Sophinka, Theo a Willko.

Theo v úvodnom kole veľmi slušne odolával čiernymi skúsenej favoritke, no už čoskoro, v treťom urazil bohyňu šachu Caissu, keď remizoval už v desiatom ťahu, s figúrou navyše. Odvtedy sa dostal už iba ku zisku jedného bodu, keď na neho v siedmom kole nevyšiel súper. Príliš veľa figúr odovzdal súperom zadarmo a tak nakoniec na neho ostalo nepopulárne umiestnenie na chvoste tabuľky.

Willko začal turnaj veľmi nádejne, keď v jeho prvej tretine vyhral až dve partie. Tie však boi jeho labuťou piesňou a body už do konca turnaja nezískal. Najbližšie mal ku nim v piatom kole, kedy v koncovke nerealizoval prevahu veže navyše. Jeho prehry vychádzali najmä z dvoch základných faktorov. Jedným bola, tak ako u Thea, nesústredenosť, ktorá súperom odovzdala zadarmo priveľa materiálu. Druhým bol pokus byť originálny a hrať otvorenia, ktoré sú náročné a v určitej fáze vývoja hráča neuchopiteľné (Anglická, Sicílska a pod.). Ak by hral len “bežné otvorenia“ a o niečo viac dával pozor, nepochybne by sa medzi postupujúcich dostal. Takto z toho bola tvrdá príučka.

Sophinka v úvodnej tretine turnaja rozdávala súperom radosť a figúry. V druhej partii jej nestačil ani darček súpera z úvodu partie. Potom dokázala vyhrať dve partie, keď sa súperi rozhodli stratiť skôr, ako mohli čosi získať. V záverečných štyroch kolách zdolala matový útokom Willka a pri dvoch zbytočných prehrách zaznamenala v záverečnom kole krátku remízu. Zbytočnú, keďže obrovský náskok vo vývine jej dával jasnú prevahu a mala tak všetky predpoklady vyhrať. Umiestnenie na chvoste šiestej desiatky je, síce žiaľ, ale vzhľadom na nevyužité možnosti a nesústredenosť počas turnaja, absolútne zaslúžené.

Natálka začala turnaj dvoma remízami, no v oboch ťahala za kratší koniec, takže mohli byť poučné. Avšak neboli. V treťom kole matovala svojho súpera, no nedala si pozor na strelca a partia sa okamžite otočila. Za prehru vo štvrtom kole by si možno aj zaslúžila stopku do konca turnaja. V strede turnaja síce prišli dve výhry v rade, no následne dve prehry išli opäť na vrub nepozornosti, keď výborne rozohrané partie zahodila. Výhra v poslednom kole už iba zmiernila straty. Na postup to teda taktiež nemohlo byť ani náhodou...

Riško začal turnaj fantasticky, keď v úvodných piatich kolách zaznamenal až šytyri výhry, vrátane výhry nad aktuálnych majstrom Slovenska kategórie chlapcov do 10 rokov. Potom však prišli tri prehry v rade, keď najprv podľahol dobre hrajúcej Ninke, následne mu nevyšiel hurá útok na súperovho kráľa a v ôsmom kole po zbytočnej strate centrálneho pešiaka už šancu od súpera nedostal. V poslednom kole sa tak nakoniec musel triasť o postup. V partii si počínal bezpečne, no nevyužité matové možnosti v úvode partie sa mu v budúcnosti môžu vypomstiť. Postup do finálového turnaja však splnil.

Ninka po úvodnej výhre stratila celý bod už v druhom kole, kedy hrajúc až príliš bojácne, bola postupne súperom pretlačená. Nasledovala séria štyroch výhier v rade, ktoré jej zagarantovali postup, no ten musel byť v jej prípade iba minimálnou podmienkou ku spokojnosti. V siedmom kole sa so súperom rozišla korektnou remízou a v predposlednej partii bielymi svoju súperku rýchlo zmietla zo šachovnice. Pred záverečným kolom tak bola na tretej priečke a v prípade výhry mala dokonca garantované striebro. V partii mala viacero serióznych šancí, veď ak by prišlo 17.Sxh6!, súper by obeť strelca prijať nemohol a aj “ustráchané“ 22.Vxd8+? sa rozhodne nemalo stať. Potom prišli nevyužité šance na remízu, prípadne rázne kladenie odporu a nasledoval prepad tabuľkou na šiestu priečku. Víťazstvo v kategórii dievčat jej však neuniklo.

Turnaj A (77 hráčov): N.Kubíková 6,5b/9 6.miesto (1.miesto v kategórii dievčat) – postup do finálového turnaja, R.Pisarčík 5b/9 26.miesto – postup do finálového turnaja, N.Havaldová 4b/9 53.miesto, S.Valentová 3,5b/9 60.miesto, W.Vanko 2b/9 74.miesto, T.Valent 1,5b/9 77.miesto

Výsledky na lichess.org

528 529

V polovici júna sa uskutočnil medzinárodný ženský online turnaj (17 kôl, 3 minúty na partiu) v bleskovom šachu, ktorého cieľom bolo pozdvihnúť šach medzi ženami v arabskom svete a v Afrike.

Web podujatia: Djerba Chess Festival

Štartová listina ponúkala okrem hrateľných súperiek aj viacero zaujímavých a silných mien, vrátane mnohých titulovaných hráčok. Na podujatí sme nechýbali, keď sa ho zúčastnila trojica Lucka, Ninka a Simonka.

Simonka zbierala body síce pravidelne, ale určite nie v množstve, v akom si predstavovala. V úvodných štyroch “trojkolách“ vždy zaznamenala jednu výhru a dve prehry. V trinástom kole nehrala a po následných dvoch výhrach to vyzeralo na mohutný finiš. Záverečné dve prehry ju však zrazili výrazne smerom nadol a ziskom šiestich bodov obsadila konečné 479.-480.miesto.

Ninka po úvodnej remíze za neskorý príchod dostala nádielku šiestich prehier v rade, no zahrala si aj s veľmajsterkou. Od ôsmeho kola všk začala bodovať a na svoje konto si pripísala viacero skalpov. Víťazný hetrik medzi desiatym a dvanástym kolom, ako aj záverečné dve výhry “na želanie“, ju posunuli do skupiny hráčok so 6,5 bodmi a obsadila 470.priečku a s týmto faktom určite nemusí byť nespokojná.

Lucka si v turnaji silných súperiek užila asi najviac, keď ku dvom veľmajsterkám dostala aj dve majsterky Fide. Favorizovaných mien sa však nezľakla a bulharská WGM Nikolova asi ani teraz nevie, ako zachránila remízu. A v druhej partii s nositeľkou tohto titulu mala zdravého pešiaka navyše... V úvodných deviatich kolách mala skvelých päť bodov, čo však nebolo ľahké udržať. Následne prišla séria piatich prehier v rade, na ktorú však dokázala v záverečných troch kolách nadviazať dvoma výhrami a remízou a opäť sa tak vytiahnuť smerom nahor. Za svoj výkon, podčiarknutý ziskom 7,5 bodu a delením 375.miesta, sa tak rozhodne nemusí hanbiť.

Skupina na lichess.org: Djerba women online open

Bleskový turnaj (585 hráčok): L.Strišková 7,5b/17 375.-376.miesto, N.Kubíková 6,5b/17 470.miesto, S.Bochničková 6b/17 479.-480.miesto

Výsledky na lichess.org

Výsledky na chess-results

506 507

508 509

Po šiestich klubových turnajoch prišlo, vďaka iniciatíve našich dievčat, ku zmene formátu tohto podujatia. Tá sa týkala nielen tempa turnaja, zabezepečenia cenového fondu, očakávaného zvýšenia počtu účastníkov, ale najmä celkovo profesionálnejšieho prístupu. Sme veľmi radi, že si nižšie menované vyskúšali aj takúto činnosť, ktorá sa možno na prvý pohľad zdá ľahká, no ako už stihli zistiť, vždy a všade je čo upravovať a vylepšovať...

Sériu štyroch turnajoch podujatia Karanténa open organizačne zabezpečovali najmä Emka a Simonka, za pomoci Grétky, Lucky, Mišky, Ninky a pisateľa týchto riadkov.

Na turnaj ste boli pozvaní: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

Viac informácií ste mohli nájsť v propozíciách série: Karanténa Open 2020

Ako sme uvádzali už v propozíciách, vyhodnocovať sa bude celá séria, pričom okrem piatich hlavných cien bude vyhlasovaných aj množstvo cien v kategóriách, vrátane cien v tombole. Tie sa budú udeľovať výlučne hráčom, ktorí odohrali aspoň tri turnaje (a vyplnili formulár) a takýchto hráčov bolo dokopy nakoniec 75.

Ešte pred samotnými výsledkami trochu čísel...

Do turnajov sa postupne zapojilo 125, 111, 98 a 83 hráčov, pričom sa o týchto 417 účastí sa postaralo 166 rôznych hráčov. Priemerný rating turnaja postupne narastal, viď 1687, 1740, 1743 a 1797. V turnajoch sa odohralo 853, 798, 739 a 601 (celkovo 2 991 partií) a v nich 56 690, 52 778, 47 881 a 39 407 (196 756) ťahov, čiže takmer tritisíc partií a dvestotisíc ťahov!

Z turnaja sme urobili štyri videokomentáre, kde sme, v časovom horizonte desiatich hodín, komentovali vaše pekné a zaujímavé partie:

1.turnaj: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

2.turnaj: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

3.turnaj: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

4.turnaj: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

 

Celkové poradie série:

Karanténa Open 2020 - celkové poradie

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

SubwayWithPepsi

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

39

47

44

25

155

2

OpernySpevak

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

36

31

55

32

154

3

GreenSaint

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

33

30

42

48

153

4

macko06

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

40

49

59

148

5

Avishay

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

26

26

52

44

148

6

Sanyi22

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

37

33

43

31

144

7

jsemkurina

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

42

39

35

25

141

8

Macko07

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

67

58

125

9

Muel10

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

38

25

27

29

119

10

benykz

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

20

30

32

36

118

11

Magnish

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

32

27

32

23

114

12

training_gambits

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

21

25

35

29

110

13

vladoboch

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

14

28

29

38

109

14

reflexia64

nad 50 rokov (1970-)

Žiadna z uvedených

33

31

41

105

15

RSA_PatrikO

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

34

21

23

21

99

16

MadNutella

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

23

22

24

29

98

17

sshabi

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

24

23

25

24

96

18

Kobzol97

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

26

22

23

22

93

19

emawalti

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

27

21

20

23

91

20

RSA_DusanO

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

16

25

16

33

90

21

JanaSos

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

18

24

23

24

89

21

pikamon10

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

32

18

21

18

89

23

orisko

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

15

26

22

25

88

24

simak

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

19

24

24

20

87

25

pery85

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

24

22

20

20

86

25

ssear

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

34

18

20

14

86

27

juraj23

nad 50 rokov (1970-)

Žiadna z uvedených

20

18

24

16

78

27

Luca_S14

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

19

24

17

78

29

RioM

nad 50 rokov (1970-)

Žiadna z uvedených

23

17

17

19

76

30

Damko

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

4

21

26

22

73

30

JanHudak

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

14

23

20

16

73

30

vltavin

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

16

21

21

15

73

33

Thor21

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

22

15

21

14

72

33

TadeasBA

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

26

15

18

13

72

35

Arianko

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

39

32

71

36

andrej_ba

Žiadna z uvedených

nemám elo

17

16

17

20

70

37

JaromirProchazka

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

23

20

26

69

37

luky2010

do 10 rokov (2010+)

do 1700 (1401 - 1700)

17

18

17

17

69

37

MatejZE

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

16

21

16

69

40

divoky

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

24

20

6

16

66

40

Michal0000

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

13

13

20

20

66

42

juvari

nad 50 rokov (1970-)

Žiadna z uvedených

16

19

30

65

44

SamkoHa

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

21

16

12

16

65

45

akcillienad

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

20

20

15

9

64

45

Gretula

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

15

17

19

13

64

47

Karol94

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

10

22

27

59

48

Igor_33

Žiadna z uvedených

do 1700 (1401 - 1700)

16

21

21

58

49

amazonial

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

12

17

14

57

50

zerosaurus

nad 50 rokov (1970-)

do 1700 (1401 - 1700)

19

27

10

56

51

ElfmeterVertreter

do 10 rokov (2010+)

do 1700 (1401 - 1700)

36

19

55

52

Karinka09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

15

12

12

53

53

miskoliv

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

14

22

52

53

richard_pisarcik

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

12

20

6

52

53

Agnuss

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

8

22

22

52

56

Romancov

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

16

19

16

51

56

Perkelt

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

21

13

17

51

56

TeoQuentin

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

21

11

11

8

51

59

boxerka9

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

23

11

50

59

Joni123223

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

17

15

18

50

61

Simona_Bochnickova

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

20

11

49

62

AlexanderNosak

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

14

16

17

47

63

gasko

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

16

8

22

0

46

64

blackandwhitetornado

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

21

24

45

65

DOMINO111

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

21

23

44

66

hrbekj

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

22

21

43

67

Jur91

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

14

14

15

43

68

Bergiis

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

16

25

41

69

ondrejbla

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

4

17

6

13

40

70

dzadek314

Žiadna z uvedených

nemám elo

21

15

36

70

tomasliv

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

11

11

14

36

72

slniecko

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

33

2

35

72

Rudy22

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

18

2

15

0

35

74

petka-pepe

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

9

11

10

2

32

75

tomy2011

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

8

9

9

5

31

76

Oliver115

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

20

30

76

NatalkaHa

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

10

6

30

76

fifko

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

4

6

8

12

30

79

mvhurban

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

29

29

79

simont_svk

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

14

9

6

29

79

TomasBrn

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

29

29

82

Ralfst

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

28

28

83

willko6

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

10

26

83

RICHARD3110

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

7

19

26

85

crm0909

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

15

10

25

85

filip145

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

11

25

85

Marian1977

Žiadna z uvedených

nemám elo

10

13

0

2

25

85

Daniel48

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

15

8

2

25

89

pokkogamer

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

9

11

4

24

90

Michalesd

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

18

5

23

91

Nina09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

6

22

91

HARDTOKILL

Žiadna z uvedených

do 1700 (1401 - 1700)

22

0

22

93

mklingac

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

12

9

21

93

DrevoooooooSVK

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

21

21

95

evameszarosova

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

20

20

95

hugo090911

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

10

9

1

20

95

MartinaSosovickova

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

12

8

20

98

AdamBadinka7

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

18

18

98

MiroslavMarcinek

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

18

18

100

shearqan

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

17

17

100

Jakubpro69

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

17

17

100

jumari

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

17

17

103

Matik8

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

4

10

2

16

103

noger79

Žiadna z uvedených

nemám elo

4

10

2

16

103

banoveckyjogurt

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

16

106

FilipStelbasky99

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

5

15

106

SamuelNY

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

15

15

108

Skjfidu

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

10

4

14

109

safosenior

nad 50 rokov (1970-)

Žiadna z uvedených

13

13

110

osim81

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

12

12

111

Anonym360

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

10

10

111

KluskaL

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

10

111

Tom1123

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

6

4

10

114

mirror80

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

2

2

1

2

7

115

M4tusino

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

6

6

116

KluskaD

Žiadna z uvedených

do 1400 (1001 - 1400)

4

4

117

magdalen

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

2

2

118

Skjkafu

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

1

1

*O poradí na 4.-5.mieste rozhodlo až druhé pomocné hodnotenie (najvyšší počet bodov hráča z turnaja)

     

 

Jednotlivé kategórie:

Karanténa Open 2020 - kategória žien

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

Kobzol97

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

26

22

23

22

93

2

emawalti

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

27

21

20

23

91

3

JanaSos

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

18

24

23

24

89

4

orisko

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

15

26

22

25

88

5

simak

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

19

24

24

20

87

6

Luca_S14

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

19

24

17

78

7

vltavin

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

16

21

21

15

73

8

Gretula

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

15

17

19

13

64

9

Karinka09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

15

12

12

53

10

boxerka9

do 10 rokov (2010+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

23

11

50

11

Simona_Bochnickova

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

20

11

49

12

petka-pepe

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

9

11

10

2

32

13

NatalkaHa

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

10

6

30

14

Nina09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

6

22

15

evameszarosova

Žiadna z uvedených

Žiadna z uvedených

20

20

15

MartinaSosovickova

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

12

8

20

17

banoveckyjogurt

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

16

18

magdalen

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

2

2

19

Skjkafu

do 10 rokov (2010+)

nemám elo

1

1

                 

Karanténa Open 2020 - kategória CH18

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

SubwayWithPepsi

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

39

47

44

25

155

2

Sanyi22

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

37

33

43

31

144

3

jsemkurina

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

42

39

35

25

141

4

benykz

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

20

30

32

36

118

5

training_gambits

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

21

25

35

29

110

6

vladoboch

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

14

28

29

38

109

7

MadNutella

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

23

22

24

29

98

8

Damko

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

4

21

26

22

73

9

Michal0000

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

13

13

20

20

66

10

AlexanderNosak

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

14

16

17

47

11

slniecko

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

33

2

35

12

TomasBrn

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

29

29

13

RICHARD3110

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

7

19

26

14

filip145

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

11

25

15

DrevoooooooSVK

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

21

21

16

AdamBadinka7

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

18

18

17

MiroslavMarcinek

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

18

18

* Víťaz kategórie bral jednu z hlavných cien (v zmysle propozícií nebol súbeh cien) a tak cenu obdrží druhý v celkovom poradí kategórie

                 

Karanténa Open 2020 - kategória D18

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

emawalti

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

27

21

20

23

91

2

JanaSos

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

18

24

23

24

89

3

simak

do 18 rokov (2002+)

Žiadna z uvedených

19

24

24

20

87

4

vltavin

do 18 rokov (2002+)

do 1700 (1401 - 1700)

16

21

21

15

73

5

banoveckyjogurt

do 18 rokov (2002+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

16

* Víťazka v kategórii bola organizátorkou podujatia a tak cenu obdrží druhá v celkovom poradí kategórie

     
                 

Karanténa Open 2020 - kategória CH14

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

Muel10

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

38

25

27

29

119

2

RSA_PatrikO

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

34

21

23

21

99

3

sshabi

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

24

23

25

24

96

4

pikamon10

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

32

18

21

18

89

5

ssear

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

34

18

20

14

86

6

JanHudak

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

14

23

20

16

73

7

SamkoHa

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

21

16

12

16

65

8

akcillienad

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

20

20

15

9

64

9

Karol94

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

10

22

27

59

10

amazonial

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

12

17

14

57

11

Agnuss

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

8

22

22

52

12

Perkelt

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

21

13

17

51

12

TeoQuentin

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

21

11

11

8

51

14

Joni123223

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

17

15

18

50

15

blackandwhitetornado

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

21

24

45

16

hrbekj

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

22

21

43

16

Jur91

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

14

14

15

43

18

Rudy22

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

18

2

15

0

35

19

Oliver115

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

20

30

20

Daniel48

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

15

8

2

25

21

pokkogamer

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

9

11

4

24

22

mklingac

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

12

9

21

23

Jakubpro69

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

17

17

24

Matik8

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

4

10

2

16

25

FilipStelbasky99

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

5

15

25

SamuelNY

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

15

15

27

osim81

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

12

12

28

Anonym360

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

10

10

28

KluskaL

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

10

10

30

M4tusino

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

6

6

                 

Karanténa Open 2020 - kategória D14

Poradie

Nick

Veková kategória

Elová kategória

1.turnaj

2.turnaj

3.turnaj

4.turnaj

spolu

1

orisko

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

15

26

22

25

88

2

Luca_S14

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

19

24

17

78

3

Gretula

do 14 rokov (2006+)

do 1700 (1401 - 1700)

15

17

19

13

64

4

Karinka09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

15

12

12

53

5

Simona_Bochnickova

do 14 rokov (2006+)

Žiadna z uvedených

18

20

11

49

6

petka-pepe

do 14 rokov (2006+)

nemám elo

9

11

10

2

32

7

NatalkaHa

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

14

10

6

30

8

Nina09

do 14 rokov (2006+)

do 1400 (1001 - 1400)

16

6