TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

Info

Podujatie zrušené: https://gpx.jogo.sk/calender.php

Tesne pred Majstrovstvami SR mládeže sa vo Vysokých Tatrách uskutoční medzinárodné šachové sústredenie pod vlajkou Interchessu a naša účasť na akcii je viac ako pravdepodobná.

Zoznam prihlásených (XX účastníkov):

Pre tých, ktorí sa nezúčastnia MSR mládeže, sa v Bratislave uskutoční jednodňové podujatie, na ktorom sa, okrem dvoch turnajov a viacerých prednášok, účastníci povenujú aj vonkajším športovým aktivitám. Hosťom podujatia bude IM Juraj Druska, aktuálny piaty hráč slovenského rebríčku.

Zoznam prihlásených (XX účastníkov):

Vrcholné podujatie mládeže sa opäť uskutoční v priestoroch Tatralandie a my na ňom určite nebudeme chýbať. Otázne je iba to, koľko kategórií sa nám podarí obsadiť a aký bude počet účastníkov našej výpravy. Na MSR pôjdu v rámci výpravy iba tí, ktorí to počas školského roka budú brať zodpovedne. Šachový turizmus sa podporovať v žiadnom prípade nebude.

D08 (XX hráčok):

D10 (XX hráčok):

D12 (XX hráčok):

D14 (XX hráčok):

D16 (XX hráčok):

D18 (XX hráčok):

D20 (XX hráčok):

CH08 (XX hráčov):

CH10 (XX hráčov):

CH12 (XX hráčov):

CH14 (XX hráčov):

CH16 (XX hráčov):

CH18 (XX hráčov):

CH20 (XX hráčov):

S predbežným termínom a zatiaľ bez propozícií, je aprílový turnaj GPX mládeže v Brezovej pod Bradlom. Kolízia so záverečným trojkolom extraligového družstva by nemala mať na našu účasť vplyv J

Turnaj GPX (XX hráčov):

Tradičné bratislavské podujatie začína hneď v úvode mája a predpokladaáme na ňom našu bohatú účasť.

Open turnaj (6 hráčov): L.Strišková

Výsledky na chess-results

Termín tradičného pezinského podujatia je už známy, aj keď propozície ešte nie sú k dispozícii. Naša účasť na podujatí je veľmi vysoko pravdepodobná.

Rapid turnaj (XX hráčov):

V tradičnom termíne (propozície ešte nie sú k dispozícii) sa uskutoční v Dúbravke podujatie pre deti a mládež a my na ňom isto nebudeme chýbať.

Rapid turnaj (XX hráčov):

Známy je už aj termín ďalšej bratislavskej stálice a ňou je tradičné podujatie v rapid šachu, kde tiež isto nebudeme chýbať.

Open turnaj (7 hráčov):

Výsledky na chess-results

S predbežným termínom a zatiaľ bez propozícií, je májový turnaj GPX mládeže v Brezovej pod Bradlom.

Turnaj GPX (XX hráčov):

Majstrovstvá SR družstiev mladších žiakov sa neuskutočnia v našom obľúbenom Ružomberku, ale budú sa konať v Topoľčanoch. Ostáva tak iba dúfať, že sa počas nich nebudú opakovať ich tradičné chyby. Napriek všetkému však na nich nemôžeme chýbať a otázny bude akurát počet našich prihlásených družstiev.

MSR družstiev mladších žiakov (XX družstiev):

Majstrovstvá SR v rapid šachu sa neuskutočnia v našom obľúbenom Ružomberku, ale budú sa konať v Topoľčanoch. Ostáva tak iba dúfať, že sa počas nich nebudú opakovať ich tradičné chyby. Napriek všetkému však na nich nemôžeme chýbať a otázny bude akurát počet našich prihlásených účastníkov.

D08 (XX hráčok):

D10 (XX hráčok):

D12 (XX hráčok):

D14 (XX hráčok):

D16 (XX hráčok):

D20 (XX hráčok):

CH08 (XX hráčov):

CH10 (XX hráčov):

CH12 (XX hráčov):

CH14 (XX hráčov):

CH16 (XX hráčov):

CH20 (XX hráčov):

Ťažko pochopiteľnou zhodou okolností sa odohrajú tieto majstrovstvá na rovnakom mieste a v rovnaký deň, ako MSR mládeže v rapid šachu. Nad čím rozmýšľali organizátori, keď predkladali prihlášky do konkurzov a nad čím členovia VV SŠZ, keď bez problémov túto kolíziu schválil, to je ťažké čo i len odhadovať. A ak je potrebné byť slušní, tak aj mlčať. Po skúsenostiach z minulých rokov sa pri danom počte účastníkov oboch akcií, rôznych tempách a vekových skupinách zmení vysoko pravdepodobne Dom Kultúry na Dom Nekultúry. Nedeľa bude kapacitne isto ľahším orieškom, no sobota bude, aj keď sa budeme snažiť nebyť pesimistickí, isto pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom.

MSR v bleskovom šachu (XX hráčov):

Majstrovstvá SR družstiev starších žiakov sa neuskutočnia v našom obľúbenom Ružomberku, ale budú sa konať v Topoľčanoch. Ostáva tak iba dúfať, že sa počas nich nebudú opakovať ich tradičné chyby. Napriek všetkému však na nich nemôžeme chýbať a otázny bude akurát počet našich prihlásených družstiev.

MSR družstiev starších žiakov (XX družstiev):

Ťažko pochopiteľnou zhodou okolností sa odohrajú tieto majstrovstvá na rovnakom mieste a v rovnaký deň, ako MSR družstiev starších žiakov. Nad čím rozmýšľali organizátori, keď predkladali prihlášky do konkurzov a nad čím členovia VV SŠZ, keď bez problémov túto kolíziu schválil, to je ťažké čo i len odhadovať. A ak je potrebné byť slušní, tak aj mlčať. Po skúsenostiach z minulých rokov sa pri danom počte účastníkov oboch akcií, rôznych tempách a vekových skupinách zmení vysoko pravdepodobne Dom Kultúry na dom Nekultúry. Nedeľa bude kapacitne isto ľahším orieškom, no sobota bude, aj keď sa budeme snažiť nebyť pesimistickí, isto pre mnohých nezabudnuteľným zážitkom.

MSR v rapid šachu (XX hráčov):

Tretiu desiatku začne tradičné podujatie štvorčlenných družstiev a my na ňom možno nebudeme chýbať.

Open turnaj (XX družstiev):

Špecifické podujatie spájajúce beh so šachom sa uskutoční na bratislavskej Kuchajde a nevylučujeme na ňom ani našu účasť.

Open turnaj (XX hráčov):

Po našej minuloročnej účasti v chorvátskej Pule je veľmi vysoko pravdepodobné, že si Jadranské more užijeme opäť.

Open turnaj (67 hráčov):

Výsledky na chess-results

Tohtoročné majstrovstvá Slovenska v šachu sa budú konať v Prešove a my by sme na nich nemali chýbať.

Open turnaj (80 hráčov): WFM A.Vrtiaková

Výsledky na chess-results

Koník bude pokračovať svojim devätnástym ročníkom, tentoraz v tradičnom termíne uprostred letných prázdnin. Očakávame na ňom, ako už býva dobrým zvykom, našu bohatú účasť.

Zoznam prihlásených (46 účastníkov): N.Kubíková, R.Pisarčík, L.Strišková, F.Štelbaský, T.Valent, S.Valentová, W.Vanko

Web podujatia 

Skalické podujatie malo minulý rok premiéru a po výlučne pozitívnych reakciách od účastníkov sa dočká opakovania. Naša účasť na podujatí je takmer istá.

Open turnaj (4 hráčov):

Výsledky na chess-results

Turnaj hráčov do 1900 (2 hráči):

Výsledky na chess-results

Koniec prázdnin pre mládež bude v Bratislave patriť tradičnému podujatiu, na ktorom určite nebudeme chýbať.

Open turnaj (XX hráčov):

Záver prázdnin patrí v Bratislave práve tomuto podujatiu. My sme sa ňom posledné roky nechýbali a tradícia by sa meniť nemala.

Open turnaj (XX hráčov):