TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

Info

Prázdninové čakanie na MEÚ mládeže si Ryan skráti v sobotu účasťou na majstrovstvách Nitrianskeho okresu v rapid šachu.

Rapid turnaj (48 hráčov): C.R.Mészáros

Výsledky na chess-results

Už svojim sedemnástym ročníkom pokračuje dlhodobo obľúbený Koník. Okrem našej účasti v organizačnej štruktúre podujatia očakávame aj veľkú, možno rekordnú, účasť našich hráčov. Aktuálne sú prihlásení Alžbetka, Filipko, Grétka, Lucka, Maťo, Miška, Natálka, Ninka, Samko, Simonka a Vladko. Prvotná kapacita podujatia sa ku dňu 2.5. naplnila, no aj po jej drobnom navýšení aktuálne evidujeme aj piatich náhradníkov.

Zoznam prihlásených (124 účastníkov): V.Bochnička, S.Bochničková, S.Havalda, N.Havaldová, A.Kapolková, G.Kapolková, N.Kubíková, M.Smidová, L.Strišková, M.Šándor, F.Štelbaský

Výsledky na chess-results

Web podujatia: LŠT Koník

Uprostred školských prázdnin sa Samir predstaví na opene v slovinskom Maribore.

Open A (18 hráčov): FM S.Sahidi

Výsledky na chess-results

V strede prázdnin sa koná v Leviciach open o zápočtom na FIDE rating. Bližší turnaj podobného typu v tomto čase v okolí Bratislavy asi nie je.

Open turnaj (28 hráčov):

Výsledky na chess-results

Rovnako ako v minulom roku nás budú na majstrovstvách Európskej únie zastupovať Bochničkovci. Simonka bude hrať v kategórii dievčat do 12 rokov a Vladko v chlapčenskej štrnástke. Svoju premiéru na medzinárodnom turnaji hranom vážnymi partiami zažije medzi osemročnými aj Ryan.

Kategória D12 (XX hráčok): S.Bochničková

Kategória CH08 (XX hráčov): C.R.Mészáros

Kategória CH14 (XX hráčov): V.Bochnička

Po dvoch mesiacoch budeme opäť organizovať podujatie na Hviezdoslavovom námestí. Jeho súčasťou bude tradične 5-kolový rapid turnaj, následná exhibičná partia na veľkej šachovnici medzi jeho víťazom a pozvaným veľmajstrom a následný rozbor tejto partie. Popri tom si budú môcť okoloidúci zahrať šach na voľných šachovniciach. Kapacita turnaja je obmedzená na 24 hráčov s ratingovým obmedzením do 2000.

Rapid turnaj (XX hráčov):

Majstrovstvá Európy bude tento rok hostiť lotyšská Riga a my v nej nebudeme chýbať, keď nás budú reprezentovať Anička a Miro.

D18 (XX hráčok): WFM A.Vrtiaková

CH18 (XX hráčov): FM M.Macko

Riga na wikipédii

Posledná augustová sobota bude patriť v Osuskom turnaju štvorčlenných družstiev a tak sa naša účasť na tomto podujatí rozhodne nedá vylúčiť.

Turnaj družstiev (6 družstiev):

Výsledky na chess-results

Záver letných prázdnin v Bratislave patrí šachovému turnaju s dlhou históriou. Bude to jeden z posledných ostrých testov pred začiatkom ligovej sezóny, slúžiaci na zistenie toho, koľko sme šachu venovali cez prázdniny. Otázkou na zamyslenie je to, prečo existuje kolízia dvoch podujatí v rovnakom čase. Bratislava nie je predsa až tak veľká.

Open turnaj (1 hráč):

Výsledky na chess-results

Záver letných prázdnin v Bratislave už dlhšie patrí openu v bratislavskej Dúbravke a tento rok tomu nebude inak. Bude to jeden z posledných ostrých testov pred začiatkom ligovej sezóny, slúžiaci na zistenie toho, koľko sme šachu venovali cez prázdniny. Otázkou na zamyslenie je to, prečo existuje kolízia dvoch podujatí v rovnakom čase. Bratislava nie je predsa až tak veľká.

Open turnaj (7 hráčov):

Výsledky na chess-results

Obľúbený turnaj v rapid šachu bude zároveň majstrovstvami Bratislavského kraja. Naša účasť na ňom je takmer istá.

Rapid turnaj (3 hráči):

Výsledky na chess-results

Ako rozohrávka pred blížiacimi sa MSR v bleskovom šachu jednotlivcov môže poslúžiť turnaj v Šuranoch.

Bleskový turnaj (XX hráčov):

V polovici septembra sa v Topoľčanoch uskutočnia majstrovstvá SR v bleskovom šachu jednotlivcov, pričom sa dá očakávať aj naša účasť.

MSR v bleskovom šachu (XX hráčov):

Ak sa bojíte hrať proti silnejším súperom, v septembri vám dá slovenský veľmajster Igor Štohl návod, ako na to.

Pre šachistov jubilejný, 64-ty, ročník Tatranského pohára sa uskutoční v Tatranskej Lomnici. Naša účasť na podujatí rozhodne nie je vylúčená.

Open turnaj (101 hráčov):

Výsledky na chess-results

Témou októbrovej prednášky veľmajstra Igora Štohla bude tohtoročná olympiáda, ktorá sa uskutoční na prelome septembra a októbra v gruzínskom Batumi.

V októbri po dlhšej dobe obsadíme aj toto podujatie, keď by na nich nemala chýbať Lucka, ktorá by mala byť jednou z favoritiek na víťazstvo v turnaji dievčat.

Turnaj žiačok (XX hráčok): L.Strišková

Druhá polovica novembra bude patriť majstrovstvám sveta mládeže v šachu a v už tradičnom mieste podujatia, akým rezort Porto Carras nepochybne je, v kategórii chlapcov do 16 rokov nás bude zastupovať Samir.

Kategória CH16 (XX hráčov): FM S.Sahidi

Chalkidiki na wikipédii

V polovici novembra organizujeme v spolupráci s Nadáciou 42 pokus o nový slovenský rekord v podaní veľmajstra Milana Pachera, ktorý bude čeliť v simultánke naslepo až dvanástim súperom. Miesto podujatia a ďalšie podrobnosti sú ešte v štádiu riešenia.

Témou prednášky bude zápas o majstra sveta v šachu medzi obhajcom titulu Magnusom Carlsenom a vyzývateľom Fabianom Caruanom, ktorého dejiskom bude od 9.novembra v Londýn.

Prvá januárová sobota bude v Bratislave patriť obľúbenému podujatiu, ktoré bude pravdepodobne opäť zaradené aj do seriálu náborovej súťaže GPX mládeže.

Turnaj GPX (XX hráčov):