TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

Info

V Banskej Bystrici sa uskutoční už 22. ročník šachového turnaja. Bude sa hrať počas troch dní, so zápočtom na fide rapid rating. Aktuálne sa k dlhšie prihlásenému Andrejovi pridal aj Ryan. Či sa k nim pridá ešte niekto ďalší, to uvidíme.

Open turnaj (98 hráčov): A.Královič, C.R.Mészáros

Výsledky na chess-results

Nedeľného rapid turnaja v Nitre sa zúčastní bratské trio Sahidi.

Rapid turnaj (79 hráčov): FM S.Sahidi, Se.Sahidi, Sh.Sahidi

Výsledky na chess-results

Tradičné bratislavské jesenné podujatie v rapid šachu pokračuje svojim devätnástym ročníkom a isto nezostane bez našej účasti.

Rapid turnaj (60 hráčov): S.Havalda, N.Havaldová, L.Strišková, S.Valentová, E.Walterová

Výsledky na chess-results

V Sade Janka Kráľa bude medzi desiatou a osemnástou hodinou v šachovom stánku (pod číslom 35) zabezpečený bohatý šachový program. Naša účasť na podujatí sa rozhodne nedá vylúčiť.

Web podujatia: Športujúce mesto

Trinásty ročník medzinárodného turnaja šesťčlenných družstiev isto neostane bez našej účasti. V aktuálnych súpiskách Bratislavského samosprávneho kraja nájdeme Samira, Maťa a Grétku v áčku a Emku s Luckou v béčku.

Turnaj družstiev (XX družstiev): BSK A (FM S.Sahidi – 1.šach., M.Šándor – 4.šach., G.Kapolková – 6.šach.), BSK B (E.Walterová – 4.šach., L.Strišková – 6.šach.)

Výsledky na chess-results

Pre šachistov jubilejný, 64-ty, ročník Tatranského pohára sa uskutoční v Tatranskej Lomnici. Našu účasť na podujatí by mali zabezpečiť Simonka a Vladko Bochničkovci.

Open turnaj (176 hráčov): V.Bochnička, S.Bochničková

Výsledky na chess-results

Na dostihovom závodisku v Petržalke sa bude konať multišportové podujatie a šach na ňom nebude chýbať. Rovnako, ako prípadná naša účasť.

Web podujatia: Wannadosports

Druhá polovica novembra bude patriť majstrovstvám sveta mládeže v šachu a v už tradičnom mieste podujatia, akým rezort Porto Carras nepochybne je, v kategórii chlapcov do 16 rokov nás bude zastupovať Samir.

Kategória CH16 (XX hráčov): FM S.Sahidi

Chalkidiki na wikipédii

V októbri po dlhšej dobe obsadíme aj toto podujatie, keď by na nich nemala chýbať Lucka, ktorá by mala byť jednou z favoritiek na víťazstvo v turnaji dievčat.

Turnaj žiačok (XX hráčok): L.Strišková

Témou októbrovej prednášky veľmajstra Igora Štohla bude tohtoročná olympiáda, ktorá sa uskutoční na prelome septembra a októbra v gruzínskom Batumi.

V polovici novembra organizujeme v spolupráci s Nadáciou 42 pokus o nový slovenský rekord v podaní veľmajstra Milana Pachera, ktorý bude čeliť v simultánke naslepo až dvanástim súperom. Miesto podujatia a ďalšie podrobnosti sú ešte v štádiu riešenia.

Ak sa bojíte hrať proti silnejším súperom, v septembri vám dá slovenský veľmajster Igor Štohl návod, ako na to.

Témou prednášky bude zápas o majstra sveta v šachu medzi obhajcom titulu Magnusom Carlsenom a vyzývateľom Fabianom Caruanom, ktorého dejiskom bude od 9.novembra v Londýn.

Prvá januárová sobota bude v Bratislave patriť obľúbenému podujatiu, ktoré bude pravdepodobne opäť zaradené aj do seriálu náborovej súťaže GPX mládeže.

Turnaj GPX (XX hráčov):