TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Info

Ak sa dovtedy nič neudeje, svoju štvrtú desiatku začne koncom septembra tradičný bleskový turnaj v Šuranoch a nie je na ňom vylúčená ani naša účasť.

Bleskový turnaj (XX hráčov):

Turnaj šesťčlenných družstiev sa po ročnej prestávke vracia na šachovú scénu a my by sme na ňom nemali chýbať. Kolízia s Open Tatry síce určite zabráni zložiť najsilnejšie možné družstvo, každopádne je vysoko pravdepodobné, že áčko bude opäť patriť k favoritom.

O pohár BSK (4 družstvá): BSK A (o.i. IM S.Sahidi, C.R.Mészáros, M.Rak), BSK B (o.i. M.Smidová)

Výsledky na chess-results

V rovnaký deň sa uskutoční aj online verzia tradičného dúbravského hodového turnaja. Propozície podujatia ešte nie sú k dispozícii.

Rapid turnaj (XX hráčov):

Výsledky na chess-results

Už 67. ročník absolvuje medzinárodný šachový turnaj o Tatranský pohár a nie je vylúčené, že bude opäť aj s našou účasťou.

Open turnaj (150 hráčov): S.Bochničková, G.Kapolková, L.Strišková, E.Walter

Výsledky na chess-results

Liptovská séria plánuje dve paralelné podujatia, pričom jedno by malo byť naživo a jedno formou online. A práve to druhé (zúčastniť sa ho môžu hráči s ratingom maximálne 1200 fide) začína druhý októbrový piatok a nie je vylúčené, že sa ho zúčastníme.

Rapid turnaj (XX hráčov):

Výsledky na lichess

Po ročnej pauze by sa malo v októbri obnoviť obľúbené bratislavské podujatie a my na ňom veľmi pravdepodobne nebudeme chýbať. Samozrejme, ak to situácia dovolí.

Turnaj začiatočníkov (XX hráčov):

Výsledky na chess-results

Informácie o podujatí a účasti slovenskej výpravy sme zatiaľ zaznamenali iba v slovnej rovine, no vzhľadom ku počtu našich medailistov zo Starej Ľubovne prichádza do úvahy aj naša prípadná sedemnásobná účasť. Uvidíme, či sa podujatie nakoniec uskutoční, kde sa uskutoční a s ako početnou účasťou ho obsadíme.

O účasť zatiaľ prejavili záujem:

Kategória D14 (XX hráčok): S.Bochničková

Kategória D16 (XX hráčok): L.Strišková

Kategória D18 (XX hráčok): M.Smidová, E.Walter (?)

Kategória D20 (XX hráčok): E.Walter (?)

Kategória O10 (XX hráčov): C.R.Mészáros

Kategória O16 (XX hráčov): V.Bochnička

Propozície ME