TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

V sobotu sa nám skončil 6.ročník nášho turnaja O pohár KŠN. Účasťou 132 hráčov vytvoril nový rekord tohto podujatia, na rekord GPX to však tento rok nestačilo. Zmena hracích priestorov z Tbiliskej na Ivanskú skomplikovala niektorým príchod, myslím však, že priestory to v plnej miere kompenzovali, skôr prevýšili. Za ne patrí veľké poďakovanie vedeniu SOŠ ktorí nám ich poskytli ako aj p. Markovi ktorý to v spolupráci zo školou dohodol.
Prezentácia napriek zodpovednej príprave trvala chvíľu dlhšie ako sme očakávali. Možno aj preto, že sme museli niektorých vopred prihlásených postupne vyškrtávať. Z môjho pohľadu to bol asi najväčší problém. Po privítaní účastníkov, krátkom poučení hráčov a prečítaní štartových listín sa vyžrebovalo prvé kolo. Od tohto momentu sa roztočili 9- resp. 7-kolové kolotoče. Kým sa účastníci venovali hre, dozerali na nich rozhodcovia Rastislav Diviak, Ondrej Marko a za PC Rastislav Búry. Vyskytlo sa síce pár nepopulárnych výsledkov 0:0 z dôvodu nenahlásenia, no vďaka korektnému prístupu detí aj dospelých sa nevyskytol žiadny protest.
Turnaja GPX sa zúčastnilo 94 detí. Prvých 24 stolov hralo v miestnosti spolu s turnajom kategórie do 20 rokov, zvyšní hrali vo veľkej jedálni. V turnaji si ziskom 9/9 vybojoval prvé miesto Rasťo Kavoň (Modranka) s jednobodovým náskokom pred tímovým kolegom Adamom Rakúsom. Ich vzájomná partia sa odohrala v 7.kole. Adam následne v 8.kole porazil Aničku Vrtiakovú (KŠN Bratislava) čím si prakticky zabezpečil striebro. Aničke sa nakoniec ušiel bronz o pomocné hodnotenie pred štvrtou Evelínou Tomovicsovou (ŠK Senec). tretím najlepším dievčaťom v kategórii bola Svetlanka Sučíková (Čelovce) ktorá celkovo skončila na 8.mieste. Najmladším účastníkom bol Kubko Šošovička (Devínska Nová Ves) ktorý získal skvelých 6 bodov a obsadil 18.miesto.
V turnaji starších sa stretlo 38 hráčov a už prvé kolá dali favoritom zabrať. Kým už v prvom kole zaváhal 3.nasadený Tibor Čajka, v druhom kole sa k nemu pridali 7.László Takács, 5.Martin Kimerling a dokonca aj 1.Andrej Kováč. László si prehru zopakoval aj v 3.kole a pribudol k nemu aj 2.Tomáš Padyšák. Následne každý porážal každého až sa nakoniec po zápasoch posledného kola ustálila tabuľka nasledovne. Na 1.mieste skončil Martin Hurban (Devínska Nová Ves) ktorý ako jediný v turnaji neprehral. O pomocné hodnotenie tak predbehol Tomáša Padyšáka (KŠN Bratislava). Na treťom mieste skončil ako najväčšie prekvapenie turnaja 22.nasadený Tomáš Lančarič (ŠK Dvory nad Žitavou). Ten dokonca v prípade víťazstva v poslednom kole so spomínaným Tomášom mohol celý turnaj vyhrať. Favorit však nezaváhal. Z dievčat sa na 1.mieste umiestnila Katarína Rožárová (KŠN Bratislava) keď vyhrala skupinu štvorbodových hráčov. Druhé miesto obsadila Lucia Kevická (KŠN Bratislava) o pomocné hodnotenie pred Katarínou Sučíkovou (Čelovce) – obe skončili v skupine trojbodových.
V priebežne organizovanej súťaži v riešení diagramov boli nakoniec vyžrebovaní 5 úspešní riešitelia, rovnako ako boli odmenení aj 5 najmladší účastníci turnaja.
Na záver by som sa rád poďakoval všetkým ktorí priložili ruku k dielu aby sa turnaj mohol uskutočniť, najmä partii ľudí chystajúcich občerstvenie ktoré dostávali účastníci zdarma.
Rovnako sa chcem poďakovať aj každému účastníkovi ktorý sa rozhodol turnaja zúčastniť.
Verím, že budúci rok sa opäť stretneme

Miroslav Roháček