Tréningové skupiny 2016 – 2017

V školskom roku 2016-2017 sme v pondelky, stredy a štvrtky mali otvorené rekordné štyri skupinové tréningy. Počty tréningových jednotiek boli nasledovné: skupina A 27 - tréningov, skupina B - 30 tréningov, skupina C - 27 tréningov a skupina D - 28 tréningov). Okrem nich bol k dispozícii, tak ako aj po minulé roky, aj pondelkový šachový krúžok pre začiatočníkov, skupina E. Záujem oň bol tak extrémny, že sme z kapacitných dôvodov museli odmietnuť minimálne 15 záujemcov a dať im kontakty na iné krúžkové a tréningové možnosti v rámci Bratislavy.

Tento rok bol čo sa týka početnosťou tréningov opäť jeden z najslabších. Prispel k tomu nielen neskorší štart (22.9.2016), ale aj veľa pondelkových výpadkov spôsobených sviatkami, prázdninami a kolíziou s turnajmi. Početnosť štvrtkových termínov zasa niekoľkokrát zasiahli moje pracovné povinnosti. Z neúčastí účastníkov tréningov tento rok zahrali prím opätovne choroba, škola (školy v prírode, lyžiarske a plavecké výcviky, atď..), účasti na viacerých šachových domácich či medzinárodných turnajoch.

Návštevnosti na tréningoch boli vzácne vyrovnané - v skupine A 79,5%, v skupine B 85,8%, v skupine C 81,3% a v skupine D 76,3%.

Takmer stopercentná bola Aďka Vozárová v skupine C, keď vynechala až posledný tréning kvôli kolízii  s viacdňovým školským výletom. Tri absencie mal v áčku Marek Karas, v béčku Sebastián Lukáš Kostolanský a Martin Šándor, v céčku Miško Valigurský a v déčku Ninka Kubíková.

V rámci skupín fungovali externe (dostávali materiály, pracovali doma samostatne a odovzdávali domáce úlohy) Miro Macko v áčku a Simonka Bochničková v déčku, keďže nebolo možné zladiť termíny tréningov s ich ďalšími aktivitami. V priebehu roku sa tréningov prestali zúčastňovať Peťo Macko (školské povinnosti) v áčku a Oliver Šoltys v céčku. Naopak, do skupiny D na prelome rokov pribudli Dominika Jurášová so Sophiou Bažíkovou. Poriadnu dávku si odvážne naložila Tea, ktorá okrem svojej skupiny "hosťovala" aj vo výrazne silnejšej skupine.

594

595

596

597