Tréningové skupiny 2017 – 2018

V školskom roku 2017-2018 sme v pondelky až štvrtky mali opäť otvorené štyri skupinové tréningy. Počty tréningových jednotiek boli nasledovné: skupina A – 26 tréningov, skupina B - 31 tréningov, skupina C - 28 tréningov a skupina D - 31 tréningov). Okrem nich bol k dispozícii, tak ako aj po minulé roky, aj pondelkový šachový krúžok pre začiatočníkov, skupina E. Záujem oň bol tradične vysoký takže, že sme z kapacitných dôvodov museli odmietnuť viacerých záujemcov a dať im kontakty na iné krúžkové a tréningové možnosti v rámci Bratislavy a sme radi, že ich vídame na detských súťažiach, často nielen v Bratislave.

Tento rok bol čo sa týka početnosti tréningov lepší ako minulý, keďže až dve skupiny sa dostali cez číslo 30. Prispel k tomu nielen neskorší štart (18.9.2017), ale aj viacero výpadkov spôsobených sviatkami, prázdninami a kolíziou s turnajmi. Desať tréningových termínov zasa zasiahli moje pracovné povinnosti. Z neúčastí účastníkov tréningov tento rok zahrali prím opätovne choroba, škola (školy v prírode, lyžiarske a plavecké výcviky, atď..), účasti na viacerých šachových domácich či medzinárodných turnajoch.

Návštevnosti na tréningoch boli rekordne vysoké, najmä v skupinách A a B, kde to bolo 92,2% resp. 96,8%.  V početne väčších skupinách bola návštevnosť v skupine C 84,8% a v skupine D 85,7%.

Ironmanom sa stal Ondro Vadila, ktorý v béčku nevynechal ani jeden z 31 tréningových termínov a ironlady Miška Smidová, ktorá v céčku mala po pripojení do tejto skupiny bilanciu 23/23. Takmer stopercentní boli Vladko Bochnička (skupina A), Miško Valigurský (skupina B) Aďka Vozárová (skupina B), Ninka Kubíková (skupina C), Ryan Mészáros (skupina D) a Filipko Štelbaský (skupina D). Iba dve absencie mali v áčku Maťo Šándor a Kubko Šošovička, v béčku Šimi Šalgovič, v céčku štvorica Danko Compel, Grétka Kapolková, Lucka Strišková a Emka Walterová a v déčku Miška Smidová.

Do vyšších skupín nášho tréningového procesu naskočili, a úspešne sa aktimatizovali, Šimi Šalgovič a Emka Walterová. Danko Compel a Lucka Strišková po minuloročnom krátkom otestovaní tento rok pokračovali už od úvodu ako riadni členovia. Simonka Bochničková fungovala v rámci skupiny C najprv externe, no následne začala chodiť na tréningy. Naopak Sophia Bažíková s Dominikou Jurášovou síce začali, no ich časové vyťaženie im pokračovanie v tréningovom procese nedovolilo. V novovytvorenej skupine D sa vytvoria zaujímavá zostava zo štyroch mladších súrodencov našich členov, jedinej minuloročnej krúžkárky Sophinky Valentovej, ako aj ďalšej štvorice. Najväčšiu dávku si odvážne naložila Miška, ktorá okrem svojej skupiny súhlasila "s udelením výnimky" a po pár tréningoch "hosťovala" aj v skupine C, takže "úspešne preskočila ročník" a od budúceho roku pokračuje už iba vo vyššej skupine.

792

793

794

795