TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

MŠA Interchess pripravila aj cez polročné prázdniny tri paralelné podujatia pod názvom Senický jarný šachový festival. Popri dvoch turnajoch (Fide Opene a Národnom Opene) prebieha aj sústredenie pre mladé šachové nádeje. Tréneri MŠA Interchess okrem interaktívnych prednášok zabezpečia aj rozohrávanie pozícií, riešenie diagramov a rozbory jednotlivých turnajových partií. Účastnia sa ho Filipko a Tea.

Sústredenie (25 účastníkov): L.T.Kolevská, F.Štelbaský

Výsledky na chess-results

208 209

V turnaji si lepšie počínala Tea, ktorá mala prakticky takmer vo všetkých partiách jasne navrch. Najmä malá prax spôsobila, že sa počet jej bodov zastavil iba na čísle 3. Oproti minulému turnaju je to však dvojnásobok a navyše rezervy sú obrovské... Filipko bojoval a hral svoj najsilnejší turnaj v živote (snáď s výnimkou minuloročného Koníka) a bodovať sa mu podarilo iba v šiestom kole. Pri svojom veku má však stále všetko pred sebou.

Národný open (14 hráčov): L.T.Kolevská 3b/9 11.miesto, F.Štelbaský 1b/9 14.miesto

Výsledky na chess-results

210 211

V rámci bleskového turnaja si medzi účastníkmi najlepšie počínala naša trojica Marek, Samir a Miro. O výhre Mareka napokon rozhodlo až pomocné hodnotenie. Peťo skončil ôsmy, keď jeho štyri prehry boli čiernymi proti prvej štvorici celkového poradia a dobrým finišom sa na jedenáste miesto vyšvihol Vladko.

Bleskový turnaj (27 hráčov): FM M.Karas 7,5b/9 1.miesto, FM S.Sahidi 7,5b/9 2.miesto, M.Macko 7b/9 3.miesto, P.Macko 5b/9 8.miesto, V.Bochnička 5b/9 11.miesto

Výsledky na chess-results

212 213

214 215