TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

V turnaji A sa pri kolízii so štvrtou ligou (chýbali Vladko a Maťo) zúčastnil Oliver a okrem neho naši dvaja najmladší Filipko a Ninka. Kým Oliver mal najvyššie ambície, spomínaná dvojica hlavne prišla zbierať skúsenosti. Filipko prehral dve prvé partie a v treťom kole dostal na reštart bod s bye-om. Nasledovali však ďalšie štyri prehry, no v predposlednom kole prišiel druhý a zároveň posledný bod, čím sa mu podarilo uniknúť z chvosta tabuľky. Ninka odohrala prvý vážnejší turnaj (mimo školských majstrovstiev a turnaja začiatočníkov). Na začiatku taktiež prehrala dve partie, no stred turnaja jej vyšiel, keď vyhrala v treťom, piatom a šiestom kole a dostala sa tak na 50% možných bodov. Následne síce prišli dve prehry, ale zabojovala a po výhre v poslednom kole získala štvrtý bod. Oliver mal ako prvý nasadený ťažkú úlohu potvrdiť papierové predpoklady. To sa mu tri kolá darilo, keď v nich nestratil ani pol bodu. Vo štvrtom kole však podľahol neskoršiemu víťazovi turnaja. Na prehru dokázal odpovedať dvoma výhrami, no následné dve remízy ho z boja o víťazstvo v turnaji odstavili. Napriek tomu zabojoval a v poslednom kole porazil dovtedy vedúceho hráča a dotiahol sa na delené druhé miesto. Podarilo sa mu získať titul majstra Bratislavského kraja v kategórii chlapcov do 10 rokov.

Turnaj A (61 hráčov): O.Šoltys 7b/9 4.miesto – majster BK chlapcov do 10 rokov, N.Kubíková 4b/9 45.miesto, F.Štelbaský 2b/9 60.miesto 

Výsledky na chess-results

Turnaja B sa od nás napokon predstavil iba Jakub. Kolízia podujatia s MS mládeže (Anička a Samir) resp. 1.ligou (Marek, Igor, Miro a Peťo) spôsobila, že všetci absolvovali šachovo silnejšie akcie. Jakub sa pozície favorita zhostil na výbornú. Po prvých dvoch výhrach urobil asi rozhodujúci krok za prvenstvom víťazstvom v treťom kole a následne ken emu ešte pridal aj ďalšie tri výhry. Remíza v poslednom kole už bola iba kozmetickou úpravou a s prehľadom sa tak stal Majstrom Bratislavského kraja chlapcov do 18 rokov.

Turnaj B (12 hráčov): J.Suchánsky 6,5b/7 1.miesto – majster BK chlapcov do 18 rokov

Výsledky na chess-results

082 083

084 085

086 087