V známom klube v Mlynskej doline sa uskutočnilo ďalšie z piatkových podujatí v rapid šachu a ako už býva dobrým zvykom, nechýbali sme na ňom ani tentoraz, v zastúpení trojicou Maťo, Peťo a Tobi.

Posledný menovaný hral v rovnaký deň piatu ligu a tak prvé tri kolá turnaja nestihol. Potom sa však sériou troch výhier v rade dotiahol do stredu tabuľky a v poslednej partii mohol pomýšľať na prienik do prvej dvadsiatky. Víťaznú sériu však nenatiahol a po prehre skončil v druhej polovici.

Peťo odohral priemerný turnaj, keď zdolal piatich papierovo slabších súperov a dvakrát odišiel od partie porazený. V treťom kole ho, v rámci klubového derby, zdolal Maťo a v piatom kole nestačil na nasadenú turnajovú jednotku. S piatimi bodmi tak skončil na slušnom siedmom mieste.

Maťo bol nasadenou dvojkou turnaja a vstúpil doň víťazným hetrikom, keď jeho partiu z tretieho kola sme už spomínali. V štvrtom kole však pribrzdil v rozlete remízou a následne podľahol neskoršiemu víťazovi turnaja, čím sa prakticky vyradil z boja o prvé miesto. V záverečných dvoch kolách zdolal v neľahkých súbojoch bratské duo „z ďalekého východu“ a nakoniec obsadil tretie miesto.

Rapid turnaj (48 hráčov): M.Rak 5,5b/7 3.miesto, P.Macko 5b/7 7.miesto, T.Bartelt 3b/7 32.miesto