Koncom júla sa na tradičnom mieste uskutočnil už 22. ročník nami organizovaného podujatia a otázny bol iba počet účastníkov z našich radov. Verili sme, že bude bez problémov dvojciferný, rovnako ako že celková účasť skúsi atakovať svoj doterajší rekord. To prvé sa stalo realitou, keď nás reprezentovalo až 16 našich členov. Ako si v jednotlivých šachových disciplínach viedli?

V šachovom turnaji zvíťazil Vladko systémom štart – cieľ, keď zvládol úspešne pozíciu najvyššie nasadeného hráča a po siedmych výhrach v rade zaznamenal v záverečných dvoch partiách remízy. Najbližšie sa k nemu nakoniec priblížil Ryan, ktorý lemoval záver elitnej desiatky. Tesne za ním skončila Grétka, ktorá mohla byť spokojná nielen so svojim výkonom, ale aj víťazstvom v kategórii dievčat. Je ale potrebné dodať, že málokedy naň na Koníku stačí byť tak nízko. Samko prehral rozhodujúci zápas o bronz a prepadol sa až na pätnáste miesto, pričom chrbát u kryli Maťo a Lucka. Tá skončila medzi dievčatami na treťom mieste. Až v tretej desiatke skončili Joni a Simonka, pričom u oboch sa skôr očakával útok na medailové priečky, resp. istú prvú desiatku. Riško potvrdil svoje turnajové nasadenie, čo mu stačilo na zisk druhej priečky medzi jedenásťročnými. Nasadenie si obhájila aj Ninka, čo je po roku v Kanade veľmi slušný výsledok a hneď za ňu sa dostal aj Jurko, ktorý tiež môže byť spokojný. Samko mohol výhrou v poslednom kole vyhrať kategóriu do 11 rokov, no prehra ho vrátila na miesto jeho nasadenia. Natálka taktiež obhájila papierové predpoklady spred turnaja. To sa nepodarilo Miškovi, ktorému v záverečnej tretine turnaja odišla forma a prehral tri partie za sebou. Willko a Sebík skončili plece pri pleci a podali výkon zodpovedajúci svojmu nasadeniu, takže tak ako u viacerých pred nimi – šedý priemer.

Open turnaj (101 hráčov): FM V.Bochnička 23b/27 1.miesto, C.R.Mészáros 18b/27 10.miesto, G.Kapolková 18b/27 11.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), S.Havalda 18b/27 15.miesto, M.Rak 17b/27 16.miesto, L.Strišková 17b/27 17.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), J.Ďurana 16b/27 22.miesto, WFM S.Bochničková 16b/27 23.miesto, R.Pisarčík 15b/27 29.miesto (2.miesto v kategórii do 11 rokov), N.Kubíková 15b/27 33.miesto, J.Lehocký 15b/27 34.miesto, S.Bittner 13b/27 48.miesto, N.Havaldová 13b/27 53.miesto, M.Dolník 12b/27 56.miesto, W.Vanko 11b/27 69.miesto, S.Pauko 11b/27 70.miesto

V bleskovom turnaji prevalcoval konkurenciu Vladko, keď vyhral všetky svoje partie. Do elitnej desiatky sa podarilo dostať aj Maťovi, ktorý si tým tiež zabezpečil účasť na extrablitzi. Úvod druhej desiatky patril trojici Samko, Lucka a Simonka, pričom šesť bodov získali aj Grétka, Riško a Joni. Ryan určite očakával lepší výsledok ako 5,5 bodu. Do prvej polovice sa zmestili ešte aj Miško, Ninka a Jurko, keď získali svorne päť bodov. Trojica Natálka, Sebík a Willko ostala tesne pred bránou polovičného bodového zisku. Samko si vzal na blicáku tento rok voľno, keď z minuloročných štyroch bodoch padol na aktuálne dva, pričom posledných šesť kôl v turnaji prehral.

Bleskový turnaj (99 hráčov): FM V.Bochnička 9b/9 1.miesto, M.Rak 6,5b/9 7.miesto, S.Havalda 6b/9 11.miesto, L.Strišková 6b/9 12.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), WFM S.Bochničková 6b/9 13.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), G.Kapolková 6b/9 17.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), R.Pisarčík 6b/9 19.miesto, J.Ďurana 6b/9 21.miesto, C.R.Mészáros 5,5b/9 26.miesto, M.Dolník 5b/9 33.miesto, N.Kubíková 5b/9 38.miesto, J.Lehocký 5b/9 45.miesto, N.Havaldová 4b/9 53.miesto, S.Pauko 4b/9 54.miesto, W.Vanko 4b/9 70.miesto, S.Bittner 2b/9 93.miesto

V riešiteľskej súťaži nenechal nič na náhodu Vladko, keď bol jedným zo štvorice stopercentných riešiteľov. Časovo však ostatných súperov úplne zlikvidoval. Do prvej desiatky sa dostali aj Maťo, Ryan a Samko, čo v danej konkurencii určite nie je zlý výsledok. Rovnaký počet bodov ako posledná dvojica mala aj Lucka, no pomalší čas ju posunul do druhej desiatky. Silný blok sme mali na 20.-24.mieste, kde sa natlačili Simonka, Joni, Riško, Miško a Grétka. Spokojní môžu byť Jurko s Natálkou s umiestnením vo štvrtej resp. piatej desiatke. Ninka, Willko, Samko a Sebík mali určite na výrazne lepší výsledok.

Riešiteľská súťaž (101 účastníkov): FM V.Bochnička 20b 1.miesto, M.Rak 18b 5.miesto, C.R.Mészáros 17b 7.miesto, S.Havalda 17b 8.-9.miesto, L.Strišková 17b 16.miesto, WFM S.Bochničková 16b 20.miesto, J.Ďurana 14b 21.miesto, R.Pisarčík 14b 22.miesto, M.Dolník 14b 23.miesto, G.Kapolková 14b 24.-25.miesto, J.Lehocký 11b 36.-37.miesto, N.Havaldová 10b 42.-43.miesto, N.Kubíková 7b 55.miesto, W.Vanko 6b 58.miesto, S.Bittner 5b 67.-68.miesto, S.Pauko 4b 80.miesto

Výsledky na konik.interchess.sk

V dobrovoľných diagramoch jednoznačne dominovala Simonka, ktorá ostatným nedala najmenšiu šancu. Pochvalu si určite zaslúži aj Samko s Luckou, ktorí sa dokázali dostať do TOP s vyše 50 bodmi. Vplyv na bodový zisk svojho tímu určite mali aj Vladko, Grétka, Maťo a Miško, keď zaznamenali od 34 po 26 bodov. Jurko, WIllko, Ninka a Ryan odovzdali jeden papier (nie je vylúčené, že pod nátlakom kapitána ich družstva), takže urobili aspoň niečo. Pätica sa však v poradí nezobrazuje, čo šokuje minimálne u dvojice Joni a Riško, kde by jeden čakal od viacnásobných medailistov z MSR mládeže aspoň alibistický jeden odovzdaný papier. Ak sa chcú Samko a Sebík zlepšiť, nemôžu ostať na nule. Tá totiž svedčí len o nezáujme. U Natálky je na prvom mieste futbal, takže tam je nula v tejto súťaží plne akceptovateľná.

Dobrovoľné diagramy (74 účastníkov): WFM S.Bochničková 111b 1.miesto, S.Havalda 57b 6.miesto, L.Strišková 51b 9.miesto, FM V.Bochnička 34b 16.miesto, G.Kapolková 33b 17.miesto, M.Rak 29b 21.-22.miesto, M.Dolník 26b 24.-26.miesto, J.Lehocký 12b 49.-55.miesto, W.Vanko 12b 49.-55.miesto, N.Kubíková 11b 56.-61.miesto, C.R.Mészáros 7b 67.-68.miesto