Druhým turnajom pokračuje obľúbená séria turnajov pre začiatočníkov a my sme na nej nechýbali a podujatie sme obsadili štrnástimi hráčmi, vrátane dua krúžkarov Maťka a Peťky. A mohlo nás byť pätnásť, len Ami na poslednú chvíľu ochorela. No napriek tomu, že na turnaj vôbec neprišla, paradoxne figuruje vo výsledkovej listine J

Turnaj bol skrátený na šesť kôl, pretože v jeho úvode prišlo ku technickým problémom a výrazne sa tak natiahol a  siedme kolo by skončilo príliš neskoro.

Miška po prehre v prvom kole ďalšie dve partie tradične spolu s Maťkom vynechala, no vo štvrtom kole sa vrátila do turnaja výhrou. Z posledných dvoch partií ešte vydolovala jednu remízu. Nakoľko turnaj skončil kvôli skôr, svoje tradičné dva body tentoraz nestihla J

Maťko debutoval v turnaji a v hneď úvodnom kole si pripísal na konto výhru. V druhom kole ho to vynieslo až ku Ninke, kde podľa očakávania prehral. Z ďalších štyroch partií dokázal ešte jednu vyhrať a získal tak pri svojej premiérovej účasti dva body.

Peťka kvôli problémom s dopravou vynechala úvodné dve kolá a v treťom dostala nezúčastnenú Ami, čo znamenalo bod bez hry. Druhú výhru získala v piatom kole a tak v, pre seba dvojnásobne skrátenom, turnaji získala vlastne polovicu možných bodov.

Natálka v prvom kole zvíťazila, no ukázalo sa, že nemala svoj deň. Následné dve prehry boli samo o sebe navyše a po dvoch výhrach prišla prehra tretia. Tá znamenala umiestnenie v polovici tabuľky, s ktorým isto nebude spokojná. Snáď obvodné majstrovstvá dopadnú inak J

Shabir v prvých dvoch kolách zdolal “starých známych“, no prišla trojzápasová séria prehier, čo sa mu snáď stalo prvý raz. Záverečná partia tak už bola iba o česť a výhra znamenala taktiež miesto v strede tabuľky. Pre niekoľkonásobného účastníka TOP3 tohto turnaja je to isto výrazný podpriemer.

Alžbetka prehrala v prvom kole práve so Shabirom a v druhom dala po drvivom tlaku absolútne zbytočný pat. Po vodopáde sĺz však nasledovali tri výhry a razom z toho bol neplánovaný boj TOP10. Napriek prehre v poslednej partii ukázala, že posledné turnajové bodové zisky už neboli náhodnými.

Filipko by mal na ďalšom turnaji reklamovať, že chce iba čierne figúry. Súperi by tiež isto neboli proti. S čiernymi totiž získal tri výhry z troch možných. Bilancia bielymi však bola tristná, keď okrem remízy v prvom kole prišli už iba dve prehry, pričom tá prvá v derby so Sophinkou. Poctivo unikal trom fotografom a tak jediný nemá fotku J

Sophinka v prvých štyroch kolách získala tri výhry (vrátane infarktového záveru prvého kola), no po prehre v piatom kole a remízou v šiestom nakoniec klesla do tretej desiatky. Po minulom turnaji však zaznamenala výsledkový i herný progres.

Maťko bol jedným z dvoch hráčov turnaja, ktorý získal 100% možných bodov a napriek tomu skončil osemnásty. Ako je to možné? Vynechal totiž plánovane dve kolá a štyri body mu vyššie vyliezť nedovolili. Sto percent je však sto percent...

Filip v októbri získal polovicu možných bodov a vypýtal si tak miestenku do školskej nominácie na obvodné kolo. Jej oprávnenosť potvrdil, keď sa mu podarilo zvíťaziť až v štyroch partiách a umiestnenie v TOP20 môže aktuálne považovať za veľký úspech.

Lucka potvrdzovala papierové predpoklady prvé tri kolá, no následne trochu zbytočne prehrala s neskorším víťazom a herná pohoda bola preč. Výhra v predposlednom kole znamenala šancu na TOP5, no záverečné derby so Searom znamenalo pokles mimo prvej desiatky.

Sear po úvodných dvoch výhrach prekvapujúco zakopol, no následným finišom sa vďaka víťaznému hetriku vytiahol až na konečnú piatu priečku. Výrazne mu k nej však v záverečnom kole pomohla práve Lucka.

Grétka po troch úvodných výhrach stratila nečakane prvý bod vo štvrtom kole. Záverečnými dvoma výhrami si však zabezpečila výsledné umiestnenie tesne pod stupňami víťazov a druhé miesto v dievčenskej kategórii.

Ninka vstúpila do turnaja dokonca štyrmi výhrami v rade, no v piatom kole sa už veci nediali podľa jej predstáv. Výhra v záverečnom kole je však zabezpečila tretie miesto a víťazstvo v kategórii dievčat. Po dlhšej odmlke tak odchádzala z turnaja veľmi spokojná.

Turnaj začiatočníkov (73 hráčov): N.Kubíková 5b/6 3.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), G.Kapolková 5b/6 4.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), Se.Sahidi 5b/6 5.miesto, L.Strišková 4b/6 14.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), F.Krpelan 4b/6 17.miesto, M.Šúň 4b/6 18.miesto, S.Valentová 3,5b/7 23.miesto, F.Štelbaský 3,5b/7 26.miesto, A.Kapolková 3,5b/6 28.miesto, Sh.Sahidi 3b/6 29.miesto, N.Havaldová 3b/6 34.miesto, P.Kapičáková 2b/6 54.miesto, M.Harmata 2b/6 58.miesto, M.Šúňová 1,5b/6 66.miesto