Jedenásteho ročníka tohto turnaja v rapid šachu, hraného zároveň ako Majstrovstvá Bratislavského kraja v rapid šachu, sa zúčastnila osmička našich hráčov. Turnaj využili ako prípravu pred blížiacimi sa MSR mládeže v rapid šachu. Z nich sa nakoniec najlepšie umiestnil Marek Karas, keď pri svojom debute v drese KŠN obsadil celkové šieste miesto. Zabezpečil si ním víťazstvo v kategórii juniorov. Do prvej desiatky sa zmestil aj Samir, ktorého z čelných pozícií odsunuli až prehry v posledných dvoch kolách. Napriek nim však vyhral kategóriu žiakov. Z trojice päťbodových hráčov bol asi najviac spokojný Jakub, keď zaznamenal niekoľko veľmi cenných skalpov. Spokojný by mohol byť aj Peťo, ktorý zahral výborne dve tretiny turnaja. Záverečné tri prehry asi bolia, ale rozhodne ho bolo v turnaji vidieť. Igor s výsledkom isto spokojný nebude aj keď sa bodovo vyrovnal Jakubovi s Peťom. Bielymi síce vyhral všetky partie a potvrdil tak rolu favorita, čiernymi však nezískal ani pol bod. So svojim vystúpením môže byť spokojný Maťo, keď voči deviatim papierovo silnejším súperov vybojoval celé štyri body. Druhý Maťo sa prvú polovicu turnaja trápil, no v druhej zapol vyššie obrátky a verím, že v nastúpenom trende bude pokračovať aj v Ružomberku. Pre Tomáša sú rapidy príliš rýchle, no nakoniec sa mu podarilo zvíťaziť a zaznamenať tak čestný úspech.

Memoriál T.Nemca (73 hráčov): FM M.Karas 6,5b/9 6.miesto (1.miesto v kategórii juniorov), FM S.Sahidi 6b/9 9.miesto (1.miesto v kategórii žiakov), J.Suchánsky 5b/9 21.miesto, P.Macko 5b/9 23.miesto, I.Lintner 5b/9 32.miesto, M.Šándor 4b/9 46.miesto, M.Starovič 3,5b/9 55.miesto, T.Starovič 2b/9 70.miesto