V Modranke sa predstavila štvorica našich hráčov. Jej bodové prírastky boli slušné, pri takomto počte hráčov je však potrebné na pekné umiestnenie uhrať ešte viac. Najlepšie skončil Peťo, ktorý po katastrofálnom štarte 0,5/3 zafinišoval šiestimi výhrami a vytiahol sa na jedenáste miesto. Mirko naopak dobre začal a po siedmich kolách strácal na druhé miesto iba pol bodu. No v posledných dvoch kolách získal iba pol bodu a padol na šestnáste miesto. Jakub po dvoch výhrach zaznamenal dve prehry, no následne tri partie po sebe vyhral a napokon finišoval v prvej dvadsiatke. To bol pre neho zatiaľ jeden z najlepších výsledkov vôbec. Peťo začal turnaj famózne keď získal 4,5 bodu z prvých piatich kôl. Potom však prišla trojica prehier, ktorá ho zaradila do stredu tabuľky. Záverečnou výhrou sa vytiahol do prvej tridsiatky celkového poradia.

Turnaj GPX (118 hráčov): P.Macko 6,5b/9 11.miesto, M.Macko 6b/9 16.miesto, J.Suchánsky 6b/9 19.miesto, P.Kravár 5,5b/9 29.miesto

Andy Kováč sa v turnaji do 20 rokov po celý čas držal vpredu, neprehral ani jedinú partiu a napokon skončil na druhom mieste horším pomocným hodnotením.

Turnaj do 20 rokov (31 hráčov): A.Kováč 5,5b/7 2.miesto