Koncom októbra sa koná MSR dorasteneckých družstiev a teda podujatie, ktoré je dlhé roky mimo sféry nášho klubového záujmu. Tak ako v minulosti však nebolo vylúčené, že sa tohto turnaja zúčastnia naši hráči ako licencie v iných družstvách, prípadne si sami zložia družstvo. Nakoniec túto možnosť využila iba Adelka a to vo farbách svojho bývalého materského klubu.

V prvom kole nedala svojej favorizovanej súperke od úvodu ani najmenšiu nádej a po hre na jednu bránu zaslúžene zvíťazila. V závere si síce mohla ušetriť zbytočné nervy, no „strach z víťazstva“ zväzoval ruky. V druhom kole ju čakala neľahká prekážka v podobe súperky, ktorá bola herne tento rok príjemným prekvapením kategórie D14. Z otvorenia čiernymi rýchlo získala výraznú výhodu, no partia sa otočila a výsledkom bola prehra. Tretie kolo radšej bez bližšieho komentára preskočíme a uspokojíme sa s informáciou, že súperi nemali dievča a na štvorke prehrali kontumačne. Škoda partie vo štvrtom kole, kedy súhlasila v lepšej pozícii s remízou. Papierový favorit hral partiu slabo a za pol bodu mohol byť len rád. Nerozhodným výsledkom sa skončila aj ďalšia partia, čo je matematicky vzaté pekný výsledok. Za koncovku však obe súperky rozhodne nemožno pochváliť. V šiestom kole malo družstvo voľno a do toho záverečného im žreb pridelil derby zápas proti vedúcemu áčku. Jej partia sa niesla v znamení pasivity a najmä vynechaného ťahu Jc6-e7, ktorý mohol niekoľkokrát spomaliť nástup bielej na kráľovskom krídle. Ten sa nakoniec predsa len stal realitou a tak po predchádzajúcich remízach vyšla Adelka bodovo naprázdno. Výsledkovo určite nesklamala, odohrala v tejto sezóne ďalšie neľahké partie a navyše v nich máme množstvo trénersky zaujímavého materiálu, z ktorého sa bude vedieť opäť posunúť nahor.

MSR dorasteneckých družstiev (11 družstiev): ŠK Doprastav B (4.šachovnica: A.Mendelová - 3b/6) 10b/21 7.miesto

Výsledky na chess-results

074 075