TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Nakoľko nik z našich "starších" sa týchto majstrovstiev nezúčastnil, zastúpenie sme mali iba v štyroch kategóriách.

Anička napriek zaváhaniam v treťom resp. štvrtom kole dokázala do konca turnaja už iba víťaziť a nakoniec s obrovskou dávkou šťastia obhájila svoje nasadenie a tým pádom aj prvé miesto. Myslím, že turnaj bol dobrým varovaním, že ak sa poľaví na cvičisku, na bojisku to býva zrazu omnoho ťažšie. Zbytočne vysoká spotreba času a elementárne chyby musia preč, inak už nabudúce nejaký Buchholz nemusí pomôcť. Každopádne gratulácia. Umenie je vyhrať najmä vtedy, keď sa herne nedarí.

Kategória D12 (20 hráčok): A.Vrtiaková 5,5b/7 1.miesto

Výsledky na chess-results

Samir sa herne pretrápil aj týmto turnajom keď rovnako aj v turnaji družstiev sa mu nedarilo dotiahnuť veľmi dobre rozohrané pozície. Základom však je efektívnejšia spotreba času, pretože pri troch spotrebovaných minútach sa spolufavoriti ťažko porazia. Prehra v poslednom kole ho stála medailu, myslím však, že o rok si to vynahradí.

Kategória CH10 (52 hráčov): Samir Sahidi 5b/7 5.miesto

Výsledky na chess-results

Štvornásobné zastúpenie sľubovalo možnosť dosiahnuť pekný výsledok. Krásne piate miesto sa podarilo získať Peťovi, ktorý síce v prvom kole podľahol Viktorovi Haringovi, no bola to jeho posledná prehra. Veľká škoda je najmä Jakubovho bezzubého finišu 0/2, ale aj Maťovho 0,5/2 či Mirkovho 1/2. Všetci sa síce dostali nad 50 percent, no vzhľadom na priebeh turnaja minimálne Jakub mohol deliť umiestnenie s Peťom.

Kategória CH12 (45 hráčov): P.Kravár 5b/7 5.miesto, J.Suchánsky 4b/7 12.miesto, M.Macko 4b/7 18.miesto, M.Starovič 4b/7 21.miesto

Výsledky na chess-results 

Peťo sa o lepšie umiestnenie pripravil troma prehrami s papierovo slabšími hráči a to najmä dvoma v posledých dvoch kolách. V rapid šachu je čas veľmi dôležitý a napriek niekoľkým dobre rozohraným partiám z toho boli v časovkách zbytočné chyby. Maťo naopak dohnal v závere stratený terén finišom 2/3 a podarilo sa mu tak bodovo dobehnúť Peťa. Porazil všetky tri "tisícky", škoda, že nezískal bod aj s niekým iným.

Kategória CH14 (52 hráčov): P.Macko 3b/7 34.miesto, T.Starovič 3b/7 36.miesto

Výsledky na chess-results

59  60

61  62  63

64  65