V turnaji GPX sme mali sedemnásobné zastúpenie. Najlepšie sa darilo Jakubovi ktorý skončil celkovo na druhom mieste a nakoľko víťaz turnaja už do kategórie GPX nepatrí, vyhral tak svoj prvý GPX turnaj. Záchrana partie prvého kola po podhodení dámy bola varovaním, naopak dve straty boli vzhľadom na priebeh daných partií zbytočné. Peťo skončil na jedenástom mieste keď sa v poslednom kole stretol s Jakubom na druhej šachovnici. Prehra ho odusnula tesne za hranicu prvej desiatky. Maťo získal 5,5 bodu a doplatil rovnako ako Peťo na prehru v poslednom kole. Dovtedy ale podával veľmi pekný výkon. Tomáš absolvoval turnajovú hojdačku. Po dvoch výhrach prišli tri prehry a následne zasa dve výhry a dve prehry. Výsledné štyri body sú asi menej ako čakal, najmä po nádejnom štarte. Na štyri body dosiahol aj Vladko keď "dal superom náskok 4 kôl” a po nich zabojoval mohutným finišom 4/5. Tesne za ním skončil Lucas ktorý mal po siedmom kole 3,5 bodu a až finišom 0/2 sa prepadol tabuľkou. Debut na turnaji GPX okrem Vladka absolvoval aj Oliver. Ten ziskom troch bodov isto nesklamal a jeho krycí názov by mohol byť Oliver 001 nakoľko túto postupnosť v priebehu turnaja urobil hneď trikrát keď vyhral v treťom, šiestom a deviatom kole.

Turnaj GPX (78 hráčov): J.Suchánsky 7,5b/9 2.miesto, P.Kravár 6b/9 11.miesto, M.Starovič 5,5b/9 18.miesto, T.Starovič 4b/9 46.miesto, V.Bochnička 4b/9 56.miesto, L.Crkoň 3,5b/9 58.miesto, O.Šoltys 3b/9 69.miesto

Turnaj sa celkovo zúčastnilo 15 hráčov a my sme mali zastúpenie v podobe Aničky. Tej turnaj veľmi nevyšiel a vďaka zlému hospodáreniu s časom okupovala zadné šachovnice. Nakoniec sa zlepšeným záverom dostala na desiate miesto.

Turnaj do 20 rokov (15 hráčov): A.Vrtiaková 3,5b/7 10.miesto (2.miesto v kategórii dievčat)