Záverečným podujatím tohto kalendárneho roku pokračovala skalická séria online turnajov a to tempom “Blitz“ a systémom “Arena“. Na podujatí sme nechýbali, keď nás bolo deväť.

Natálka ukončila rok s bilanciou 5-1-22, keď jednu výhru za ňu vyriešil súperov čas ťah pred matom, a v jednej partii nepotiahol súper ani ťah. Na turnajovom čete však bola jednou z najagilnejších. Škoda len, že online turnaje pre ňu nie sú dlhodobo ani tréningom a ani výzvou, ale iba debatným krúžkom. Potom je zbytočné vôbec niečo komentovať.

Sear sa pripojil trochu neskôr a uhral bilanciu 11-2-10. Z prvých ôsmich zápasov vyhral dokonca šesť a ešte po šestnástej partii mal na konte výrazne pozitívnu bilanciu. V záverečných siedmych mu však došli sily, súperi zosilneli a záverečných 1-1-5 ho v tabuľke zosunulo výrazne nadol, mimo TOP50.

Shabir sa do nej tesne zmestil, s bilanciou 11-1-12, keď body zbieral najmä v sériách. Najúspešnejšia bola medzi deviatou a dvanástou partiou, kedy vyhral 4x za sebou. Pred touto sériou, a aj po nej však mal výrazné bodové suchoty. Neodohral zlý turnaj, ale či podal svoj priemerný výkon, to je otázne.

Grétka stihla neskutočných 36 partií. Turnaj si rozdelila basketbalovo na štyri štvrtiny. Kým prvá a posledná zniesli aj prísnejšie kritéria, prostredné dve s bilanciou 3-0-15, určite nie. Drvivú väčšinu svojich bodov urobila na výrazne slabších hráčoch a jej výkon tak bol, pri bilancii 11-2-23, na jej schopnosti výrazne podpriemerný.

Lucka uhrala vyrovnanú bilanciu 12-5-12 a doplatila na to, že víťazné série prakticky nemala. Jedinú s torma výhrami po sebe mala hneď v úvode turnaja a tak si na bonusy jednoducho neprišla. Zdolala aj poľského hráča s titulom IM, no od celkového lepšieho výsledku ju držala nevyrovnanosť a striedanie lepších a horších okamihov.

Simonka s negatívnou bilanciou 12-3-17 odohrala podobný turnaj ako Lucka. Bez víťazných sérií, s aprílovým počasím, dokonca aj bez nejakého slušnejšieho skalpu. Paradoxne, napriek tomu, že podľa všetkých normálnych kritérií by mala skončiť za ňou, obsadila nakoniec slušné 35.miesto. S výkonom však byť spokojná nemohla.

Samko s bilanciou 14-1-16 dosiahol umiestnenie v TOP30 najmä záverečným finišom 6/7. Dovtedy to totiž tiež bolo z jeho strany podpriemerné, no záver všetko vygumoval. Zaznamenal tak solídny výkon, ktorý nesklamal, no ani nešokoval.

Vladko začal turnaj už tradične dobre, keď zo siedmych partií získal až šesť bodov, vrátane víťazstva s neskorším bronzovým medailistom. Do devätnástej partie bol, s výrazne pozitívnou bilanciou, pevným účastníkom TOP10. Záverečný finiš 1/5 ho však zrazil neskutočne nízko, až na 18.miesto. Vzhľadom na priebeh turnaja je tak asi pochopiteľne sklamaný.

Autor týchto riadkov dosiahol bilanciu 17-6-11. Opäť sa nevyhol zaváhaniu v úvodných kolách turnaja a stíhacia jazda sa miestami zadrhávala na elementárnych podloženiach. Napriek tomu sa postupne vyškrabal do prvej desiatky, s nie neriešiteľnýou stratou na čelo turnaja. Bilancia medzi dvadsiatym tretím a dvadsiatym deviatym kolom 0-2-5 však znamenala koniec všetkých nádejí. Záverečných 4/5 už iba opticky vylepšilo postavenie v tabuľke, no trináste miesto určite nebolo šťastným. Body sa však počas celého turnaja vyhadzovali von oknom ako na bežiacom páse.

Bleskový turnaj (85 hráčov): FM M.Roháček 52b 13.miesto, V.Bochnička 44b 18.miesto, S.Havalda 37b 28.miesto, S.Bochničková 36b 35.miesto, L.Strišková 32b 43.miesto, G.Kapolková 30b 46.miesto, Sh.Sahidi 29b 48.miesto, Se.Sahidi 27b 51.miesto, N.Havaldová 10b 73.miesto