Predposledné podujatie série Apkotour 2017 bolo na programe druhý septembrový víkend. Naše trojité zastúpenie v turnaji doplnila svojou účasťou Anička, ktorá by ale nemohla odohrať celý turnaj a tak nás iba prišla pozrieť. Okrem tradičnej účasti Mareka a mňa si dal premiérovú účasť Andrej, pričom u neho išlo doslova o turnajový comeback. Tradične začneme komentáre od najmenej bodových...

Turnaj som odštartoval šťastnou výhrou v prvom kole a v druhom to tiež nebolo bez problémov. Tretie kolo som nevyužil celozápasový tlak a remizoval som jazdcovú koncovku. Štvrté kolo bolo od začiatku na jednu bránu, no v triviálnej koncovke som si skomplikoval situáciu a nakoniec som vyhral iba na čas. Piate kolo sa vyvíjalo veľmi nádejne a po zisku pešiaka som mohol jednoťahovo vziať aj figúru. Od tohto momentu sa však partia, aj celý turnaj, začala kaziť. Po tejto prehre som následne odovzdal bod aj Marekovi. Výhra v derby s Andym bola až z ťažkofigúrovej koncovky a v ôsmom kole som sa zachránil až večným šachom. V poslednom kole tragikomédia vyvrcholila, keď som s vežou navyše mohol získať jednoťahovo aj dámu. Namiesto toho som prešiel do prehranej vežovej koncovky. Shame on me J

Andy už v prvom kole dostal na rozbeh neskoršieho víťaza, no následne sa dvoma výhrami dostal opäť nahor. Vo štvrtom kole podľahol neskoršiemu medailistovi, no opäť vyhral dve partie v rade, pričom skalp zo šiesteho kola bol naozaj cenný. V spomínanom derby so mnou sa seriózne držal až do samotného konca. Následne však porazil aj nasadenú dvojku turnaja a tak zakončil turnaj na druhej šachovnici s Marekom. Ak by túto partiu vyhral, skončil by v prvej trojke. Po prehre obsadil výborné šieste miesto a ukázal že napriek dlhému výpadku všetko isto nezabudol J

Marek vstúpil do turnaja dvoma výhrami a po nich, ako sa neskôr ukázalo, prehral zápas o prvé miesto. Od štvrtého po siedme kolo zaznamenal štyri výhry v rade, delil prvú priečku a udržiaval si šancu na celkové víťazstvo. V ôsmom kole však ťažko zaváhal a prvé miesto bolo preč. Po už uvedenej výhre s Andym v poslednom kole obsadil zaslúžene druhé miesto.

Rapid turnaj (24 hráčov): FM M.Karas 7b/9 2.miesto, A.Solár 5b/9 6.miesto, FM M.Roháček 5b/9 7.miesto