Po dlhšej prestávke sa opäť uskutoční toto obľúbené podujatie prezenčnou formou. My sme na ňom nechýbali a obsadili sme ho päticou Jurko, Maťko, Miška, Riško a Samko.

Maťko si zahral turnaj naživo po veľmi dlhej dobe a nezačal zle, keď si v prvých troch kolách pripísal na svoje konto dva body za výhry bielymi figúrami. Prišli však dve prehry v rade a v šiestom kole po výhre návrat do stredu tabuľky. Záverečná partia tak rozhodovala o tom, do ktorej polovice sa v konečnom hodnotení zaradí. Po prehre z toho nakoniec bolo umiestnenie na konci tretej desiatky.

Miška sa po úvodnej prehre rýchlo otriasla a troma výhrami v rade sa vytiahla do prvého radu šachovníc. Prišli však dve prehry a tak, rovnako ako Maťko, v poslednom kole riešila otázku, či skončí v prvej a či v druhej polovici. Po výhre sa jej napokon podarilo obsadiť osemnástu priečku a druhé miesto medzi dievčatami. Vzhľadom na príliš ľahkú ruku a veľké množstvo darčekov svojim súperom je to ešte viac ako skvelý výsledok.

Samko v krátkej dobe odohral svoj ďalší turnaj a opäť so svojim výsledkom nemohol byť nespokojný. Prekvapujúco sa mu darilo viac čiernymi figúrami, ktorými vyhral svoje prvé tri partie a až v záverečnom kole doprial za seba výhru aj bielej farbe. Aj pri prehrách súperom kládol seriózny odpor. Skončil nakoniec o jedno miesto pred Miškou a veríme, že mu chuť vydrží.

Jurko sa vrátil za turnajové šachovnice po extrémne dlhej dobe a patril medzi čiernych koňov turnaja. Naše očakávania naplnil hneď v úvodnom kole, kedy zdolal turnajovú šestku. Po následnej prehre, v derby v rámci tréningovej skupiny, vyhral tri partie v rade a do posledných dvoch kôl tak mohol bojovať o najvyššie priečky. Škoda dvoch záverečných prehier, keď si najmä v poslednom kole v pekne rozohranej pozícii nedal pozor na dámu. Zobral to však s úsmevom a tak to má pri comebacku byť. Dôležité bolo zahrať si. Možnosti aj rezervy isto sú a to nemalé...

Riško do turnaja vstupoval ako nasadená turnajová jednotka a tak mal najvyššie ambície. Tie sa mu napokon aj tesne podarilo splniť, keď zvíťazil pri zisku šiestich bodovo o pomocné hodnotenie. Z piatich výhier si štyri pripísal hneď v úvodnej polovici turnaja. Po nerozhodnom výsledku v predčasnom finále v partii piateho kola vyhral hneď tú ďalšiu a do posledného kola vstupoval s minimálnou stratou pol bodu v pomocnom hodnotení. A napriek tomu, že s dvojice lídrov ani jeden nezvíťazil, Caissa sa priklonila najtesnejším spôsobom na jeho stranu.

Turnaj začiatočníkov (45 hráčov): R.Pisarčík 6b/7 1.miesto, J.Lehocký 4b/7 13.miesto, S.Bittner 4b/7 17.miesto, M.Šúňová 4b/7 18.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), M.Šúň 3b/7 29.miesto