Na krajských majstrovstvách Bratislavy nás zastupovalo osem účastníkov. Všetci sa dokázali dostať nielen do prvej polovice, ale skončili na prvých trinástich miestach.

Tea bola minulý rok v turnaji žiačok ZŠ štvrtá od konca a tak sme boli zvedaví, ako dopadne po roku svojej práce. Po výhre v prvom kole v tom ďalšom nestačila v derby na Aničku. Vzápätí ale vyhrala v treťom kole. Prehru v tom ďalšom nahradila dvoma výhrami v pekných útočných partiách bielymi figúrami. Už pred posledným kolom tak mala o 1,5 bodu viac ako minulý rok v slabšom turnaji. Posledné kolo jej nevyšlo a svojmu favorizovanému súperovi podľahla, no so svojim výsledkom musí byť spokojná. Aj s tým, že sa jej podarilo postúpiť zo štvrtej priečky na MSR nakoľko Anička mala účasť na nich istú už pred týmto turnajom.

Maťo začal tak ako Tea výhrou v prvom kole a nebol ďaleko ani od prekvapenia v tom druhom. Po prehre nezložil zbrane a vyhral dve partie v rade. Potom však v dvoch „zápasoch pravdy“ a zároveň v dvoch klubových derby Marekovi aj Kubovi podľahol a definitívne sa vyradil z boja o postup. Povinnou výhrou v poslednom, kole uhral priemerný výsledok. Čo mal vyhrať to vyhral a čo mal prehrať to prehral.

Peťo sa po opustení šachových bojísk zúčastňuje každoročne školských majstrovstiev. V prvých šiestich kolách štyrikrát porazil súperov zo základným ratingom a dvakrát podľahol favorizovaným hráčom. V klubovom derby s Maťom to však nebolo vôbec jednoznačné. Papierovým predpokladom sa vzoprel až v poslednom kole, kedy čiernymi remizoval a otváral druhú desiatku výsledkovej listiny.

Miro bol asi jediný nespokojný účastník týchto majstrovstiev. O to viac, že začal turnaj štyrmi výhrami vrátane peknej výhry s prvým nasadeným hráčom. Obeťou figúry dostal súpera pod silný útok a ten ho s kráľom v centre neustál. Remíza v piatom kole v derby s Igorom ho udržala na postupových priečkach. Prehra v šiestom kole s Marekom ešte nič nekazila, no musel v poslednom kole zdolať Jakuba. Drvivú väčšinu partie tomu aj všetko nasvedčovalo, no chvíľková nepozornosť ho stála nastavenú vežu, prehru partie a pád na siedme miesto.

Igor začal rovnako ako Miro štyrmi výhrami, keď po troch povinnostiach zdolal vo štvrtom kole v derby Mareka. Po spomínanej remíze s Mirom však v šiestom kole prehral v ďalšom derby, s Aničkou. Remízou v poslednom kole si zabezpečil výsledné štvrté miesto a postup na MSR. Po raketovom štarte asi spokojný úplne nebude, ale primárny cieľ si postupom splnil.

Jakub po dvoch úvodných zahrievacích výhrach podľahol Marekovi a následne remizoval s Aničkou. Potom využil dve ďalšie kolá k návratu na čelné priečky, aby ešte mohol vyzvať Mira v súboji o postupovú priečku. Ako už bolo vyššie napísané, nakoniec bol v tomto boji úspešný a je isto najprekvapujúcejším postupujúcim na MSR.

Marek po troch úvodných výhrach podľahol Igorovi, no vzápätí si pripísal na konto dve výhry. V poslednom kole tak mal biele v rozhodujúcom súboji o prvé miesto v turnaji proti Aničke. Bielymi poňal otvorenie originálne, no mohol z neho vytĺcť aj viac. Napokon si vzájomnou remízou zabezpečili obaja víťazstvá vo svojich kategóriách.

Anička po dvoch úvodných výhrach v slušnej partii remizovala čiernymi v turnajovou jednotkou. To sa ešte netušilo, ako obaja súperi v turnaji skončia. Vo štvrtom kole remizovala v derby s Jakubom a po výhre v piatom kole si uchovávala šance na výborný výsledok. Ako už bolo spomenuté vyššie, v predposlednom kole dokázala zdolať Igora a v poslednom remizovala s Marekom. Zaslúžene si tak vybojovala prvé miesto nielen v kategórii študentiek ale aj celkovo. Predĺžila si tým úspešnú sériu z ligových partií a veríme, že sa jej možno rapid šach aj zapáči.

V súťaži družstiev zvíťazilo družstvo Gymnázia J.Hronca (Vrtiaková, Karas) pred dvojicou ŠpMNDaG Teplická 7 (Macko, Kolevská).

Open turnaj (32 hráčov): WFM A.Vrtiaková 5,5b/7 1.miesto, FM M.Karas 5,5b/7 2.miesto (1.miesto v kategórii chlapcov), J.Suchánsky 5,5b/7 3.miesto (2.miesto v kategórii chlapcov), I.Lintner 5b/7 4.miesto (3.miesto v kategórii chlapcov), M.Macko 4,5b/7 7.miesto, P.Kravár 4,5b/7 11.miesto, M.Starovič 4b/7 12.miesto, L.T.Kolevská 4b/7 13.miesto (4.miesto v kategórii dievčat) - všetci vyznačení postúpili na celoslovenské finále.