Na okresných majstrovstvách Bratislavy III nás zastupovalo osem účastníkov. Každý z nich mal svoje plánované ciele, ktoré boli od povinného postupu, cez pokus o postup až po zbieranie skúseností na svojom prvom turnaji.

Začneme preto Charlottkou, ktorá sa nebála zúčastniť svojho prvého turnaja a tak už iba jej účasť na ňom bola veľkou výhrou. Po prehrách v prvých troch kolách sa jej podarilo ďalšie dve partie šťastne remizovať, keď jej súperky nevedeli využiť obrovskú materiálnu prevahu. Najbližšie bola k zisku celého bodu v poslednom kole, kedy minula možnosť dať súperke okamžitý mat a v samom závere s dvoma dámami navyše nestihla dať mat a prehrala na čas. Chýbali je dva ťahy a pár sekúnd. Celý turnaj ale hrdinsky zvládla, za čo jej patrí isto zaslúžená pochvala.

Maťo absolvoval svoj druhý turnaj v živote a vbehol do neho rovno po hlave, keď úspešne zvládol prvé dve kolá. V strede turnaja si „vybral oddychový čas“ a po troch prehrách klesol tabuľkou nadol. Po výhre v predposlednom kole nebol ďaleko výhry ani v tom poslednom, no chvíľa nepozornosti viedla k patu a 3,5 bodu mu tak stačilo na výsledné 19.miesto.

Adam sa v prvých štyroch kolách pomalšie rozbiehal a zaznamenal v nich len tri remízy. Potom však prišiel mohutný záver a po troch výhrach v rade sa prepracoval až do prvej desiatky a ukončil turnaj na peknom deviatom mieste.

Grétka vstúpila do turnaja remízou a v druhom kole dokázala zvíťaziť čiernymi. V treťom kole v zápase proti neskoršiemu striebornému medailistovi síce podľa očakávania podľahla, no nebol všetkým dňom koniec. Dokonca ani po prehre na čas, kedy vo štvrtom kole nevyužila počas partie niekoľko desiatok možností na výhru a súper s jediným pešiakom na šachovnici utrpel víťazstvo. Potom však prišiel mohutný záver, keď najprv zdolala neskoršiu bronzovú medailistku v kategórii dievčat. Následne otočila na výhru prehranú partiu v predposlednom kole a čerešničkou na torte bola jej výhra z kola posledného. Po nej skončila v kategórii dievčat na výbornom druhom mieste a celkovo na famóznom šiestom. O rekordnom počte bodov v jej doterajšej kariére ani nehovoríme. Klubový dres jej tak asi nosí šťastie, no zároveň ho nosí absolútne oprávnene.

Ninka sa svojej úlohy favoritky v kategórii dievčat zhostila s absolútnym prehľadom. Vyhrala prvé štyri kolá turnaja až narazila v piatom kole na prvej šachovnici na Olivera. Ten bol nad jej sily a rovnako tak aj v ďalšom kole Samko, ktorý jej tak vrátil prehru z nedávneho turnaja začiatočníkov. Výhrou v poslednom kole si zabezpečila s náskokom pol bodu prvé miesto v kategórii dievčat a celkové štvrté miesto v turnaji.

Samko vstúpil do turnaja výhrou a už v druhom kole prekvapujúco prišlo k súboju neskorších medailistov. V tom čas by tomu asi uveril málokto. Prehru z tohto kola dokázal vykompenzovať sériou štyroch výhier v rade, pričom najmä tie vo 4.-6.kole boli proti hráčom z neskoršej TOP7 celého turnaja. V poslednom kole tak „za odmenu“ dostal na jednotke Olivera, no ani táto prehra ho z medailových stupienkov nevyradila, nakoľko jeho pomocné hodnotenie bolo najvyššie zo všetkých hráčov tohto podujatia.

Oliver sa takisto ako Ninka ujal úlohy absolútneho favorita a prešiel turnajom ako nôž maslom. Sedem výhier v rade bolo viac či menej očakávaných. V posledných svojich štyroch partiách však nebol ani raz nejako ohrozený, takže jeho víťazstvo bolo plne zaslúžené.

Postup na krajské kolo si tak vybojovali Oliver aj Samko a medzi dievčatami Ninka s Grétkou. Viac miest sme si hádam ani nemohli priať. Okrem toho ešte nesmieme zabudnúť uviesť, že Oliver s Grétkou vybojovali suverénne prvé miesto aj v kategórii škôl pod hlavičkou ŠpMNDaG Teplická 7.

Open turnaj (36 hráčov): O.Šoltys 7b/7 1.miesto, S.Havalda 5b/7 3.miesto, N.Kubíková 5b/7 4.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), G.Kapolková 4,5b/7 6.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), A.Hanzel 4,5b/7 9.miesto, M.Kucharčík 3,5b/7 19.miesto, CH.N.Partová 1b/7 36.miesto (9.miesto v kategórii dievčat) - všetci vyznačení postúpili na krajské kolo