TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

Druhým turnajom cez víkend pokračovala séria Apkotour. V priebehu turnaja prebiehala aj súťaž vo varení gulášu, no jeden bol varený už ráno, a to výborný, takže ani tí ktorí nepočkali na záver neboli o degustáciu ukrátení. Počasie bolo výrazne horšie ako naposledy, dážď a najmä vietor oproti slnečnému počasiu.

Nášmu autu sa nepodarilo splniť nastavený plán a tak sme bohužiaľ na prvé kolo meškali. Každopádne ďakujeme všetkým, že toto naše meškanie akceptovali a tak sme mali možnosť prvé kolo odohrať. Mne sa s hendikepom 5 minút na 15 podarilo v prvom kole vyhrať asi za dve minúty, ale herne to nebolo celkom ono. Druhé kolo prišla moja typická slepota, keď som s kvalitou a dvoma pešiakmi navyše nezmyslene ustúpil dámou od krytia pešiaka f2 a o štyri ťahy som sa vzdal. V treťom kole som vo vyrovnanej partii utrpel výhru až v samom závere, keď som vytvoril súperovi veľa slabín a napokon to časovo neustál. Štvrté kolo bolo asi najzaujímavejšou partiou, keď sme s Igim riešili principiálny súboj o to, ktoré polia sú slabšie. Či moje biele alebo jeho čierne. Výsledok bol napokon nerozhodný, čo ma trochu mrzelo, pretože minimálne v závere partie som veril, že to na celý bod postačí. Piate kolo rozhodol kráľ mojej súperky, ktorý zotrval príliš dlho v centre a po jeho otvorení to išlo rýchlym spádom. Podobný priebeh mala aj nasledovná partia, keď som si schuti zaútočil na ďalšieho čierneho kráľa bez rošády. V siedmom kole som nutne potreboval zvíťaziť a tak som išiel čiernymi do komplikovaného variantu. Súper sa v ňom stratil, keď obetoval figúru na správnom mieste, no v nesprávny čas. Potom už stačilo iba brániť a prejsť do vyhranej koncovky. Predposledné kolo bolo v znamení môjho tlaku na kráľovskom krídle a súperovom na krídle opačnom. Po viacerých nepresnostiach som zahral dlho plánovanú, prehrávajúco vyhrávajúcu kombináciu. Keďže súper nereagoval presne, z prehry bola figúra navyše v pešiakovej koncovke. Čo prišlo potom, na to ťažko nájsť slová, keď som súpera dokázal zapatovať jediným možným spôsobom. Výhra v poslednom kole taktiež nebola z tých jasných, pretože z otvorenia som nevyšiel vôbec dobre a nebyť súperovej zbytočnej obete figúry, ktovie, ako by to dopadlo. Výsledných sedem bodov a druhé miesto je asi viac ako som si za predvedenú hru zaslúžil, no body som paradoxne stratil iba v partiách, kde som stál veľmi dobre až na výhru.

Po ukončení turnaja sme s Maťom "Evženom" Očkom sme stihli otestovať hru Sup aby to vzal, následne vo väčšej skupine aj pár hier v Bughouse a večer po návrate do Bratislavy ešte dve hodiny bowlingu.

Rapid turnaj (23 hráčov): FM M.Roháček 7b/9 2.miesto

Výsledky na chess-results

445 444