TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

V maďarskej Mátraháze uskutočnilo priateľské stretnutie osemčlenných reprezentačných družstiev do 16 rokov medzi Maďarskom a Slovenskom. Jeho miestom bolo tréningové športové centrum, kde prebiehajú semináre a reprezentačné akcie vo viacerých športoch. Ubytovanie a strava boli taktiež na veľmi dobrej úrovni. Z našich hráčov sa v ňom predstavili Miro, Samir a Vladko. Po piatkovom večernom príchode si naši hráči relaxačne zahrali futbal a išli si ľahnúť pred náročným víkendovým programom. Prvý zápas družstiev zasielaný aj na zápočet FIDE sa skončil našou najtesnejšou prehrou 3,5:4,5. Podľa nášho informátora Mira Macka, osobne zaznamenal vraj pohodovú remízu bielymi, kým Samir čiernymi „dostal bombu“. Vladko bielymi porazil súpera s prehľadom. Poobede nasledoval medzištátny futbal, kde sa nám taktiež nedarilo, aj keď podľa nášho brankára (Mira) sme vraj boli lepší. Vladko síce dostal ako najlepší hráč SR čokoládu, prehru ale neodvrátil. Po futbale nasledovala prednáška s veľmajstrom Horváthom a po nej bleskový turnaj hraný scheveningenským systémom. V ňom získal Samir 6,5/8 pričom ešte po šiestom kole mal ešte stopercentnú úspešnosť. Miro získal 4/8 a Vladko 2,5/8. V nedeľu ráno sa odohrala odveta v zápase družstiev. V nej Miro čiernymi prehral a Samir bielymi remizoval. Obom sa vraj nevydarili úvody partií. Vladkovi taktiež a dostal sa do veľmi pasívnej pozície, no vraj využil chvíľkové zaváhanie súpera a otočil partiu na výhru. Ako jediný z našej výpravy tak zaznamenal 100%, za čo dostal bonboniéru. Celkovo naše družstvo v druhom zápase podľahlo súperom 3:5 a v súčte 6,5:9,5. Miro si nakoniec napravil náladu aspoň víťazstvom v riešiteľskej súťaži.

Slovenská republika (1.šach: M.Macko 0,5b/2, 2.šach: FM S.Sahidi 0,5b/2, 3.šach: J.Šošovička 1b/2, 4.šach: M.Krupa 0b/2, 5.šach: S.L.Kostolanský 1b/2, 6.šach: A.Slabá 0,5b/2, 7.šach: V.Bochnička 2b/2, 8.šach: V.Ganzová 1b/2)

Výsledky na chess-results

328 329

330 331

536 332