Máme za sebou aj pätnásty ročník nášho šachového tábora. Rekord v počte účastníkov síce nepadol, ale už tretí raz v rade sme prekročili magickú hranicu sto účastníkov. Od nás tento ročník absolvovali Mackovci a Starovičovci, Samir, Igor, Maťo, Vladko, Oliver, Ninka, Tea, Filipko a Samko. V turnaji si najlepšie počínal Samir, ktorý si na konto pripísal osem výhier a iba jedinú remízu a zaslúžene tak zvíťazil. Napriek tomu, že po prvých dvoch kolách už dostal iba hráčov, ktorí sa umiestnili v top desiatke záverečnej výsledkovej listiny. Za ním skončil Miro, ktorý okrem prehry v rozhodujúcej partii so Samirom v šiestom kole stratil remízu už iba v záverečnom kole, ale poistil si ňou druhú priečku. Igorovi sa stali osudnými najmä siedme a ôsme kole, keď najprv prehral v súboji o čelo tabuľky so Samirom a následne podľahol aj papierovému outsiderovi. Výhra v poslednom kole ho tak vytiahla iba tesne za medailové stupienky. Tesne za ním sa umiestnil Peťo. Ten sa celý čas pohyboval vpredu a výhra v poslednom kole by mu zabezpečila tretie miesto. V napínavej a veľmi dlhej partii sa mu ale nepodarilo poraziť Martina Staroviča a tak klesol za medailové pozície. Maťo odohral veľmi kvalitný turnaj, priam možno svoj najlepší v živote. Okrem dvoch prehier s medailistami už stratil iba spomínanú remízu s Peťom. Druhý Maťo nevstúpil do turnaja šťastne, keď už v druhom kole prekvapujúco prehral. Potom však ku výhram pridával remízy a napokon skončil o pomocné hodnotenie za hranicou prvej desiatky. Dve rozdielne polovice absolvoval Vladko. Kým v prvých piatich kolách dokázal štyrikrát zvíťaziť a prehral iba s Mirom, ďalšie štyri kolá dokázal z pozície favorita trikrát remizovať a raz dokonca aj prehrať. Posledné kolo tak rozhodlo o jeho výpadku z prvej desiatky turnaja o vyše desať miest dozadu. Na métu 50% sa dostal Oliver. Začal veľmi dobre keď po povinnej jazde v prvom kole prekvapil aj v kole druhom. Potom však prišla séria troch prehier, pričom tá posledná bola minimálne prekvapivá. V ďalších troch kolách sa dokázal ziskom 2,5 bodu opäť vyšvihnúť do prvej polovice, no v poslednom kole nevyužil papierovo výhodný žreb a svojmu nadštandardne hrajúcemu súperovi podľahol. Obsadil tak okrúhle 50-te miesto. V druhej polovici skončil Tomáš, ktorého výsledok však bol ovplyvnený aj jeho zdravotnými problémami. Najmä z posledných dvoch kôl mohol vyťažiť viac ako dve prehry. Rovnaký počet bodov ako Tomáš získala aj Tea, ktorej sa nedarilo najmä v prvých štyroch kolách kedy dvakrát zaváhala z pozície papierového favorita. V druhej polovici dokázala trikrát vyhrať a postupne sa tak posunula vyššie. Z trojice našich najmladších sa najvyššie umiestnil Samko. Pri svojom premiérovom turnaji (ak nepočítame rapidy) dokázal vyhrať tri partie a mal by si tak uhrať svoj prvý rating. Pár miest za ním skončila Simonka, ktorá použila úplne opačnú stratégiu ako minulý rok. Tentoraz z prvých siedmych kôl vyhrala iba jedinú partiu, no v posledných dvoch kolách bola bezchybná. Za ňou sa umiestnila Ninka, ktorá mala viacero partií rozohraných na vyššie bodové zisky a tak výsledných osem bodov bolo takmer minimom. Najmä pat zo šiesteho kola by sa pri takomto tempe zopakovať nemal. Filipko získal sedem bodov a dá sa povedať, že nebol vôbec gentlemanom, pretože všetky ich získal proti dievčatám J

Open turnaj (104 účastníkov): FM S.Sahidi 25b/27 1.miesto, M.Macko 22/27 2.miesto, I.Lintner 19b/25 4.miesto, P.Macko 19b/27 5.miesto, M.Starovič 19b/27 9.miesto, M.Šándor 18b/27 13.miesto, V.Bochnička 15b/27 22.miesto (3.miesto v kategórii do 11 rokov), O.Šoltys 13b/27 50.miesto, T.Starovič 12b/27 59.miesto, L.T.Kolevská 12b/27 68.miesto, S.Havalda 9b/27 87.miesto, S.Bochničková 9b/27 89.miesto, N.Kubíková 8b/27 92.miesto, F.Štelbaský 7b/27 95.miesto (3.miesto v kategórii do 7 rokov)

V bleskovom turnaji si Samir, Miro a Igor zopakovali svoje pozície z hlavného turnaja.

Bleskový turnaj (99 účastníkov): FM S.Sahidi 27b/27 1.miesto, M.Macko 22/27 2.miesto, I.Lintner 20b/25 4.miesto, P.Macko 19b/27 7.miesto, M.Šándor 15b/27 29.miesto, V.Bochnička 16b/27 23.miesto, M.Starovič 15b/27 33.miesto, O.Šoltys 15b/27 41.miesto, N.Kubíková 9b/27 81.miesto, L.T.Kolevská 9b/27 83.miesto, S.Havalda 9b/27 85.miesto, F.Štelbaský 6b/27 93.miesto, S.Bochničková 6b/27 95.miesto

V riešiteľskej súťaži sa naši taktiež nestratili, keď obsadili prvé tri miesta v poradí Miro, Vladko a Igor. Do prvej desiatky sa dostal aj Maťo.

Riešiteľská súťaž (95 účastníkov): M.Macko 36b/36 1.miesto, V.Bochnička 35b/36 2.miesto, I.Lintner 35b/36 3.miesto, M.Šándor 30b/36 6.miesto, P.Macko 27b/36 11.miesto, S.Sahidi 25b/36 16.miesto, M.Starovič 24b/36 19.miesto, T.Starovič 20b/36 30.miesto, L.T.Kolevská 13b/36 65.miesto, S.Havalda 11b/36 43.miesto, N.Kubíková 9b/36 77.miesto, O.Šoltys 7b/36 82.miesto, V.Bochnička 5b/36 85.miesto, F.Štelbaský 5b/36 87.miesto

V dobrovoľnom riešení diagramov sa naši hráči s výnimkou Maťa Šándora nepretrhli a do prvej desiatky sa okrem neho nedostal nik. Maťo to vzal od prvého dňa pevne do vlastných rúk a súťaž s prehľadom vyhral. Za zmienku stojí aj výborné 11.miesto Samka.

Dobrovoľné diagramy (73 účastníkov): M.Šándor 149b 1.miesto, S.Havalda 74b 11.miesto, M.Macko 65b 14.miesto, T.Starovič 57b 18.miesto, V.Bochnička 35b 34.miesto, L.T.Kolevská 31b 37.miesto, P.Macko a M.Starovič obaja 12b 56.miesto, S.Bochničková 11b 64.miesto

Oficiálna stránka podujatia: LŠT Koník