TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

17.ročníka turnaja štvorčlenných družstiev sa zúčastnilo jedno naše družstvo a ďalší dvaja naši hráči - Marek Karas v družstve ŠK Nafta Gbely a Maťo Starovič v družstve Sloníkov. Okrem Samira, Mira a Peťa sa v družstve pod hlavičkou KŠN predstavil Jonáš Dujava. Prvé kolo zvládli bez problémov, no v druhom prekvapujúco podľahli Moldave, keď sa naplno presadil iba Samir. V treťom kole v papierovo vyrovnanom zápase s Piešťanmi sa zrodila bojovná remíza pri štyroch výhrach bielymi figúrami. Nasledovala štvorka nadelená céčku Považskej Bystrice a následne veľmi cenná výhra 3:1 s Dubnicou, keď skúseným hráčom extraligy nepovolili ani jedinú výhru. Návrat do reality predstavovalo šieste kolo a ťažkých 0:4 proti Žiline. Siedme kolo proti Brnu mal byť vyrovnaný zápas, no celkové skóre 3,5:0,5 pre nás bolo viac ako dobré. Nasledovala prehra proti ŠK Slovan v pomere 1:3, keď zabodoval iba Miro. V poslednom kole proti družstvu Pitný režim vybojovali Mackovci remízu 2:2. Samir kvalitne bránil prvú šachovnicu a nebyť posledných dvoch kôl jeho výkon by bol famózny. Aj tak však bol nadpriemerný. Taktiež Miro na druhej šachovnici podal nadpriemerný výkon, pričom obaja si pripísali na konto niekoľko pekných skalpov. Peťo rozhodne nesklamal a päť bodov je jemným nadpriemerom. Škoda, že sa až tak nedarilo Jonášovi, ktorý mal isto v pláne rozhodne nejaký ten bod či dva navyše a okrem toho ani neodohral posledné kolo. Výsledné ôsme miesto je fajn, chalani odohrali zápasy proti silným súperom a výsledkovo rozhodne nesklamali. V kategórii juniorov skončilo družstvo prvé.

Marek v drese Gbelov nemohol byť so svojim výsledkom spokojný, keď získal iba polovicu možných bodov. Škoda najmä slabšieho záveru turnaja. O Maťovi v drese Sloníkov sa dá povedať takmer to isté. Po slabšom vstupe do turnaja, exceloval v jeho strede, keď zo štyroch partií vyhral všetky štyri. Záverečné dve prehry ho však vrátili na zem a výkon sa tak spriemeroval.

Turnaj družstiev (34 družstiev): KŠN Bratislava (FM S.Sahidi 6b/9, M.Macko 6,5b/9, P.Macko 5b/9, J.Dujava 3b/9) 8.miesto, FM M.Karas 4,5b/9, M.Starovič 5,5b/9

Výsledky na chess-results

337 338

339 340