TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Turnaje v okolí 100km

Archív článkov

MŠA Interchess pripravila cez Vianočné prázdniny tri paralelné podujatia pod názvom Senický zimný šachový festival. Popri dvoch turnajoch (Fide Openu a Národného Openu) prebiehalo aj sústredenie pre mladé šachové nádeje. Tréneri MŠA Interchess okrem interaktívnych prednášok zabezpečovali aj rozohrávania pozícií, riešenie diagramov a rozbory jednotlivých turnajových partií. Od nás sa sústredenia, svojho prvého, zúčastnili Ninka s Teou. V rámci sústredenia absolvovali v druhej skupine šesť tréningových blokov, v ktorých prebrali viacero zaujímavých tém.

Sústredenie (22 účastníkov): L.T.Kolevská, N.Kubíková

Zoznam účastníkov na chess-results

Namiesto plánovaného národného openu sa hral napokon uzatvorený turnaj na deväť kôl. Pre obe to bol prvý vážny turnaj v živote a tak sme boli zvedaví, ako sa im bude dariť.

Ninka sa v prvej polovici turnaja rozohrávala a asi najhoršiu partiu odohrala vo štvrtom kole, kedy prehrala prakticky bez toho, aby sa aspoň na chvíľu zamyslela a zadarmo odovzdala súperovi prakticky celú svoju armádu. Potom si však nechala poradiť a poučila sa z chýb. Zlepšila hospodárenie s časom, začala viac premýšľať a od remízy v piatom kole s neskorším víťazom turnaja vynikajúco zafinišovala. Najmä za výhry v šiestom a siedmom kole by sa naozaj nemusel hanbiť ani silnejší a skúsenejší šachista. Výsledné tretie miesto sa pred turnajom nedalo čakať a tak ho určite môžeme považovať za úspech.

Tea obsadila ziskom 1,5 bodu predposledné miesto, keď okrem výhry v druhom kole už remizovala iba v predposlednom kole v derby s Ninkou. Napriek tomu však veľmi príjemne prekvapila, keď efektívne využívala svoj čas, prakticky v každej partii dokázala získať veľkú prevahu (minimálne figúru navyše) a iba nedostatočná prax ju zaradila do dolných miest tabuľky. Preto takmer všetky prehry môžeme považovať za jednu veľkú výhru a taktiež výbornú školu. Okrem turnaja a sústredenia ešte stíhala riešiť aj diagramy navyše a tak sa rozhodne šachovo nenudila a čas využila naozaj efektívne. Raz si dokonca aj slušne privstala, len aby sme mohli absolvovať rozbor niektorých partií už pred raňajkami.

Pre obe dievčatá stopercentne platí, že ak budú aj doma pokračovať s takým záujmom a v takom nasadení aké predviedli v Senici, ich výkonnosť pôjde v krátkom čase rapídne nahor. Svoje možnosti a schopnosti už naznačili...

Uzatvorený turnaj (10 hráčov): N.Kubíková 6b/9 3.miesto, L.T.Kolevská 1,5b/9 9.miesto

Výsledky na chess-results

Niektorí účastníci festivalu a účastníci sústredenia odohrali aj bleskový turnaj. V ňom si najlepšie viedol Peťo, keď stratil iba jedinú remízu. Miro určite plánoval viac ako zisk 4,5 bodu, no aj to mu stačilo na tretie miesto. Vladko si udržal svoje nasadenie, keď prehru v piatom kole kompenzoval výhrou v kole poslednom.

Bleskový turnaj (15 hráčov): P.Macko 6,5b/7 1.miesto, M.Macko 4,5b/7 3.miesto, V.Bochnička 4b/7 7.miesto

Výsledky na chess-results

189 190

188 187