TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Tak ako minulý rok, aj v tomto roku sme sa zúčastnili šachového festivalu v Mikuláši. Zmena miesta z Hotelu Jasná do priestorov Tatralandie sa ukázala ako zaujímavé a správne riešenie. Turnaj družstiev sme obsadili dvoma družstvami, pričom v jednotlivcoch nás reprezentovali Vladko a Oliver.

Turnaj družstiev sa pre naše áčko od začiatku vyvíjal veľmi zle. Najprv sme v prvom kole trestuhodne prehrali s Krakovom a následne sme nezložili ani reparát proti TŠC Luna Martin. To nás odsúdilo až na posledný stôl. Prišla síce séria troch výhier s celkovým skóre 11,5/12, no zápasy o predné priečky to isto neboli. V predposlednom kole sme mohli kompenzovať prehry s prvých dvoch kôl, keďže sme sa dostali na tretie miesto a na prvý stôl proti ruskému Petrohradu. Silný súper bol však proti a vrátil nás do reality. Výhra v poslednom kole proti Slávii UPJŠ Košice bola síce cenná, no bol to jediný výsledok, kedy sme obstáli proti relatívne silnému súperovi. Trápila sa celá štvorica, najlepší výsledok dosiahol Peťo ziskom 5/7, ktorý ako jediný zaznamenal jemný ratingový nárast.

Béčko malo na začiatok veľmi silných súperov, keď okrem kontumačnej výhry v druhom kole vybojovali iba tri remízy. V piatom kole v súboji o predposlednú priečku síce suverénne uspeli, no v ďalšom kole dostali štvorku. Prakticky jediný vyrovnaný zápas tak prinieslo posledné kolo, kde sme pri troch remízach nakoniec prehrali 1,5:2,5. Ľubo prvú šachovnicu udržal, keď však chce ísť ratingovo vyššie, remízy mu na to nepostačia. David sa pripravil o výrazne lepší výsledok hrubými chybami, Maťo zaplatil nováčikovskú daň a Martinka si uhrala druhý zápočet na fide elo.

Turnaj družstiev (15 družstiev): KŠN Interchess A (M.Karas 4b/7, P.Puškár 5b/7, S.Sahidi 4,5b/7, A.Vrtiaková 4,5b/7) 12b/21 5.miesto, Interchess B (Ľ.Hlavina 2,5b/6, D.Puškár 1,5b/6, M.Šándor 0,5b/6, M.Hlavinová 2b/6) 6b/21 14.miesto

Výsledok na chess-results

Na poslednú chvíľu sme do turnaja do 15 rokov prihlásili Vladka. Dôvodom boli na jednej strane silnejší súperi ako aj dlhšie tempo turnaja. V turnaji nestratil a v siedmich partiách mal papierovo všetkých súperov silnejších. Uhral s nimi štyri výhry a jednu remízu pri dvoch prehrách. Nebyť hrubých chýb vo vyhraných pozíciách by mohol byť výsledok ešte veselší, každopádne desiate miesto je rozhodne úspechom a prvý zápočet na fide rating mu je zaslúženou odmenou.

Turnaj do 15 rokov (46 hráčov): V.Bochnička 4,5b/7 10.miesto

Výsledok na chess-results

V turnaji do 11 rokov sa predstavil Oliver a hneď v prvom kole dostal nielen silného súpera, ale aj rýchlu príučku. Postupom času sa však začali diať nevídané veci, keď „náš blickár“ dokázal sedieť za šachovnicou, premýšľať a postupne si tak vytvoril svoje osobné maximum, keď mu na hodinkách ostali už iba dve minúty. Bodový prídel zo stredu súťaže bol naozaj hodnotný. Záverečný deň mu žiaľ nevyšiel a prepad bol hlboký, no turnaj mnohé naznačil a veríme, že Oliver pochopil dôležitosť efektívnej spotreby času pri partii. Ak by tomu bolo tak, potom musíme hodnotiť tento turnaj ako úspešný.

Turnaj do 11 rokov (54 hráčov): O.Šoltys 3,5b/9 40.miesto

Výsledok na chess-results

233 234

235 236

237 238

239 240

241 242

243 244