TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Okrem toho, že turnaj A patril do série GPX, oba turnaje boli zároveň aj Majstrovstvami Bratislavského kraja. V turnaji GPX nakoniec hral iba Maťo Starovič, nakoľko ostatní išli hrať turnaj do 18 rokov a Vladko s Oliverom boli v škole v prírode. Maťo sa ako prvý nasadený výrazne trápil a turnajom postupoval netradičným spôsobom s heslom „čiernymi výhra, bielymi remíza“. Toto mu vydržalo až do siedmeho kola, kedy prehliadol elementárny taktický obrat, prišiel o pešiaka a postupne partiu prehral. Dobrý finiš 2/2 mu tak nakoniec stačil iba na piate miesto. Výrazne si tým však priblížil účasť v semifinále, len musí ešte nejaký ten turnaj odohrať, pretože má zatiaľ odohrané iba štyri zo započítavaných šiestich turnajov.

Turnaj GPX (64 hráčov): M.Starovič 6,5b/9 5.miesto

Výsledky na chess-results

V turnaji do 18 rokov hrala väčšina našich hráčov ktorí síce mohli hrať aj turnaj GPX, no možnosť zisku „lacných titulov“ našťastie prekryla vôľa zahrať si s čo najsilnejšími hráčmi. V turnaji sa najviac darilo Jakubovi, ktorý zaznamenal prehry iba s hráčmi na prvom a druhom mieste. Výborný turnaj čo sa týka predvedenej hry odohral Peťo, ktorého som asi ešte nikdy nevidel hrať tak aktívne. Možno mu krídla dodal masaker rakúskej nasadenej jednotky v prvom kole. Hádam mu to vydrží aj do ďalších turnajov. Tretím, ktorý môže byť spokojný, bol Maťo. Uhral polovicu bodov. Pri pohľade na tabuľku zistíme, že Maťo nie je veľký gentleman, pretože všetky tri výhry zaznamenal proti dievčatám. Miro doplatil na tri prehry bielymi figúrami a možnú únavu po náročnom týždňovom vystúpení na Open Slovan. Rovnaký dôvod asi platil aj u Aničky, ktorá zahodila v turnaji aj nemožné. Pri oboch ostáva dúfať, že do MSR v rapide nájdu svoju rapid formu, inak bude naše áčko do počtu.

Turnaj do 18 rokov (16 hráčov): J.Suchánsky 5b/7 3.miesto, P.Macko 4b/7 5.miesto, M.Macko 4b/7 6.miesto, M.Šándor 3,5b/7 8.miesto,  A.Vrtiaková 2,5b/7 12.miesto (2.miesto v kategórii D18)

Výsledky na chess-results

166 167

168 169

170 171