V kategórii CH10 sme mali dvojnásobné zastúpenie. Oliver začal turnaj veľmi nádejne a napriek prehliadnutiu víťazného elementárneho taktického úderu mal po piatich kolách 3,5 bodu. Následne však, žiaľ, zahodil dve vyhrané partie a prepadol sa tak až na začiatok tretej desiatky. Predvedená hra bola výrazne lepšia ako konečný výsledok. Partie boli dobre rozohrávané, hrané aktívne a nebyť hrubých prehliadnutí by mu prvá desiatka isto neunikla. Vladko sa po sérii dvoch výhier v treťom kole „vymýšľal bicykel“ a v ostrej pozícii a časovke prehral. Následne sa ale troma peknými výhrami dostal až na prvý stôl a prípadná výhra v poslednom kole mu dokonca garantovala prvé miesto. Remízovú ponuku od favorizovaného Kubka ale odmietnuť nedokázal a ostávalo mu už iba čakať na to, ako dopadnú ďalšie partie. Nakoniec z toho bolo vo vyrovnanej a silnej kategórii krásne tretie miesto.

Kategória CH10 (43 hráčov): V.Bochnička 5,5b/7 3.miesto, O.Šoltys 3,5b/7 21.miesto

Aj v kategórii CH12 sme mali dvojicu účastníkov. Maťo chcel na svoj nedávny prestup nadviazať zlepšeným výkonom oproti MSR mládeže v Starej Ľubovni. Podával kolísavé výkony. Kým bielymi bol nepriestrelný (4/4), čiernymi uhral iba jedinú remízu. Aj tú veľmi nešťastne, nakoľko pešiaková koncovka bola elementárne vyhraná. Výhra v poslednom kole mu zabezpečila ôsme miesto, s čím môže byť celkom spokojný. Na nejaký výrazne lepší výsledok to v ťažkej konkurencii zatiaľ nie je. Samir mal, tak ako vždy, iba jediný cieľ – vyhrať všetko. Kým všetci spolufavoriti strácali, on sériou troch pohodlných výhier plával turnajom relatívne pokojne. Vo štvrtom kole vydrel nie lepšiu koncovku do výhry a následne v piatom kole vrátil požičané z MSR mládeže Filipovi Haringovi. V šiestom kole vydrel remízu a výhrou v poslednom kole si zabezpečil prvé miesto s jednobodovým náskokom. Opäť sa potvrdilo to, že tam kde väčšina hráčov remizuje, Samir hľadá výhru. Do poslednej, čo ako malej, možnosti.

Kategória CH12 (32 hráčov): S.Sahidi 6,5b/7 1.miesto, M.Šándor 4,5b/7 8.miesto