Do tretice sme sa zúčastnili marcového turnaja GPX a po dlhšom čase opäť v Bratislave. V oboch turnajoch bolo naše zastúpenie trojnásobné. Medzi mladšími najlepšie dopadol Maťo. Ten síce skončil na peknom treťom mieste, no nebyť zahodených výhier v šiestom resp. ôsmom kole, dopadol by istotne lepšie. Herne to bolo super, je však potrebné popracovať na rýchlejšej ruke. Vladkovi sa podarilo opätovne skončiť v prvej desiatke. Toto umiestnenie je o to cennejšie, že tentoraz sa herne trápil. Je však pozitívne vedieť, že napriek hernej kríze je štandard vysoký. Oliver bol ako aprílové počasie. Niektoré partie zniesli najprísnejšie kritériá a boli na úroveň TOP10. Niektoré však boli naopak výrazne slabšie. Zo štyroch prehier mal viacero partií rozohraných jasne vo svoj prospech, naopak, taktiež niektoré jeho výhry boli z kategórie nemožného. Za celý turnaj si domov odviezol vyše hodinu ušetreného času, čiže je jasné, na čom je potrebné popracovať.

Turnaj GPX (82 hráčov): M.Starovič 6,5b/9 3.miesto (1.miesto v kategórii CH14), V.Bochnička 6,5b/9 8.miesto, O.Šoltys 5b/9 31.miesto

Medzi staršími si najlepšie počínal Peťo, ktorý sa však vyhol celej trojici medailistov a finišoval odspodu. O niečo horšie dopadol Jakub, ktorý síce turnaj zakončil na prvej šachovnici, no podľa papierových predpokladov a teda neúspešne. Tomáš sa po veľmi dlhej dobe zúčastnil turnaja a bolo to cítiť. Škoda, že množstvo partií zahodil najmä kvôli nevhodnému hospodáreniu s časom.

Open turnaj (24 hráčov): P.Macko 4,5b/7 4.miesto, J.Suchánsky 4b/7 7.miesto, T.Starovič 1b/7 24.miesto