TheGrue Menu

Pre členov

Facebook

                  

Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Na majstrovstvá sme cestovali s dvoma družstvami. Áčko s čerstvou posilou nášho klubu Samirom Sahidim a licenčnou posilou Lukášom Bangom z ŠK Komplet Modranka bolo papierovo nasadené ako č.1. Úvodné kolo proti Čadci bolo dobrou rozcvičkou, no už v druhom kole proti Martinu sme mali čo robiť. Napokon suverénny výsledok rozhodli skúsenosti, no v polovici zápasu by som bral aj najtesnejšiu výhru. V treťom kole sme však už utrpeli prehru, keď Žilina prekvapujúco zabodovala na štvrtej šachovnici a Samirova remíza s Jergušom Pecháčom tak vyšla nazmar. Po relatívne pohodlnom zápase proti družstvu ŠK Láb-Dérerka sme dostali šancu na reparát v boji o najcennejšie kovy v zápase s Banskou Bystricou. Žiaľ, tak ako proti Žiline sme zlyhali. Lukáš úplne zabudol vo vyhranej pozícii na čas a namiesto 2,5:1,5 bol výsledok opačný. V zápase proti Doprastavu som bol vzhľadom na priebeh pokojný a tak nás v siedmom kole čakal zápas pravdy s Bardejovom. Podľa očakávania zabrali dve dolné šachovnice (keď s Lukášom hrala poriadne aj pani šťastena) a po výhre Aničky nám nevadila ani Samirova prehra. Získaný bronz má sladkú aj trpkú príchuť. Vzhľadom na hrubé chyby v partiách a priebeh turnaja je to maximum čo sme mohli dosiahnuť. Vzhľadom na kvality družstva si myslím, že je to naopak skôr minimum.

Béčko doplnené o Andrejku Slabú s ŠK Kúpele Piešťany bolo nasadené na desiatom mieste.Turnaj začalo výhrou 4:0 proti béčku Žiliny a očakávanou porážkou s áčkom Liptovskej šachovej školy. Po zbytočnej remíze s Rajcom prišla tesná výhra proti Dvorom nad Žitavou. Následná výhra 3:1 proti ŠK Osuské v priebežnom poradí po piatom kole dokonca posunula béčko pred áčko. Proti Prešovu sme zaznamenali očakávanú porážku a tak sa o bytí a nebytí rozhodlo v poslednom kole. Proti béčku Liptovskej šachovej školy to bolo veľmi dobre rozohraté a nebyť Jakubovej nezvládnutej elementárnej pešiakovej koncovky, namiesto remízy by sme zaznamenali najtesnejšiu výhru ktorá by nám zabezpečila skvelé šieste miesto. Takto skončilo béčko (rovnako ako áčko) dve miesta pod svojim nasadením, t.j. na dvanástom mieste.

MSR družstiiev mladších žiakov (26 družstiev): KŠN Bratislava A (S.Sahidi 2b/7, A.Vrtiaková 5,5b/7, L.Bango 6b/7, M.Macko 6b/7) 3.miestoKŠN Bratislava B (J.Suchánsky 3,5b/7, P.Kravár 5b/7, M.Starovič 4,5b/7, A.Slabá 2,5b/7) 12.miesto

Výsledky na chess-results

53  54

55  56

57  58