Nami organizovaného festivalu sa v dvoch turnajoch zúčastnilo až 120 detí. Z KŠN sme mali rekordné 17-násobné zastúpenie. V turnaji do 14 rokov bol Viktor papierovou jednotkou a tento fakt potvrdzoval až na jednu remízu až do predposledného kola, kedy prekvapujúco prehral. Do cieľa tak prišiel na druhom mieste. Šiestemu Tomášovi a siedmemu Peťovi nevyšla podľa predstáv druhá polovica turnaja, napriek tomu bezpečne skončili v prvej desiatke. V tej druhej sa ocitla dvojica šesťbodových v zložení Peťo a Matúš. Obaja hrali nekompromisný šach, keď nemali ani jedinú remízu. Vzájomný zápas vyhral Peťo a skončil tesne pred Matúšom. Zo štvorice päťbodových môžu byť spokojný Mirko Cina a Peťo. Anička s Mirkom Mackom asi pred turnajom očakávali viac. Jediným hráčom ktorý mal menej ako polovicu bol Lukáš, na nováčika je však 3,5 bodu veľmi kvalitný výkon.

Turnaj do 14 rokov (95 hráčov): V.Šebo 7,5b/9 2.miesto, T.Sklárš 6,5b/9 6.miesto, P.Michalko 6,5b/9 7.miesto,  P.Macko 6b/9 16.miesto, M.Padyšák 6b/9 17.miesto, M.Cina 5b/9 31.miesto, M.Macko 5b/9 34.miesto, P.Kravár 5b/9 40.miesto, A.Vrtiaková 5b/9 42.miesto, L.Polonský 3,5b/9 74.miesto

V turnaji sme mali viacero želiezok na medailové umiestnenie a ukázalo sa, že boli oprávnené. Jeho víťazom sa stal Tomáš Padyšák ziskom 5,5 bodu. O pol bodu tak preskočil dovtedy vedúceho Andy Kováča, ktorý sa po prehre v poslednom kole musel uspokojiť s druhým miestom. Záver turnaja nevyšiel Maťovi, ktorý síce po štyroch kolách viedol, no napokon skončil na šiestom mieste. Andyho premenlivé výkony stačili na záver prvej desiatky. Katka vyzerala po troch kolách veľmi dobre, keď uhrala dva prekvapujúce výsledky. Z posledných štyroch však uhrala už iba chudobnú remízu a padala tabuľkou až na výsledné 17.miesto. Tesne za ňou tak skončili taktiež trojbodový Paľo a 2,5-bodový Adam.

Turnaj do 20 rokov (25 hráčov): T.Padyšák 5,5b/7 1.miesto, A.Kováč 5b/7 2.miesto, M.Kimerling 4,5b/7 6.miesto, A.Solár 4b/7 10.miesto, K.Rožárová 3b/7 17.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), P.Roháček 3b/7 20.miesto, A.Kordoš 2,5b/7 22.miesto