Séria turnajov pre začiatočníkov sa pomaly blíži ku svojmu koncu a aj na jej májovej časti sme očakávali naše zastúpenie. Zo štvorice napokon bola iba tradičná dvojica v podobe Sebiho a Tobiho.

Sebi začal očakávanou výhrou a v druhom kole sa mu podarilo vyhrať neľahkú partiu, ktorá mala objektívne skončiť remízou. Namiesto vetru do plachiet prišlo uvoľnenie a dve prehry v rade, ktoré už tri kolá pred koncom vystavili stopku jeho nádeji zopakovať výborné umiestnenie z predchádzajúcich turnajov tejto série. Záverečné tri povinné výhry sa tiež nerodili vždy najjednoduchšie a stačili mu na záver prvej desiatky. No s tým určite nemôže byť spokojný.

Tobi začal turnaj sériou štyroch výhier a vyzeralo to tak, že by sa mohol pokúsiť zabojovať o víťazstvo. Blunder v pešiakovej koncovke piateho kola mu však šancu výrazne skomplikoval a po remíze v ďalšej partii bolo jasné, že stupne víťazov sú definitívne privysoko a prinajlepšom môže dúfať v umiestnenie v TOP5. Napokon sa mu to aj podarilo, keď dokázal vyhrať v siedmom kole vôbec nie jednoduchú partiu.

Turnaj začiatočníkov (74 hráčov): T.Bartelt 5,5b/7 5.miesto. S.Pauko 5b/7 10.miesto

Výsledky na chess-results

382 383