Už tradične bol jedným z posledných šachových podujatí v kalendárnom roku bleskový turnaj na Doprastave a očakávali sme na ňom aj našu účasť. Postarala sa o ňu štvorica Grétka, Ryan, Tobi a Vladko.

Tobi po úvodných štyroch prehrách v strede turnaja zabral remízou a výhrou. Od toho momentu už získal bod iba pri neúčasti jeho súpera. Každopádne si v turnaji zahral s množstvom kvalitných a skúsených súperov.

Grétka odohrala dva turnaje v jednom. V úvodnej polovici vyhrala štyri partie a delila priebežné šieste miesto. Od toho momentu sa však už iba prepadávala tabuľkou nižšie a nižšie. Po piatich prehrách pristála až na konci štvrtej desiatky a útechou jej isto nebolo ani víťazstvo v kategórii žien.

Vladko mal isto v pláne bojovať o víťazstvo v turnaji a po piatich kolách sa držal vysoko, keď síce stratil dve remízy, no všetko bolo otvorené. Po prehre s neskorším víťazom už nebol veľký priestor na straty, no v piatich kolách inkasoval ďalšie dve nuly a nakoniec obsadil šieste miesto.

Ryan odohral výborný turnaj, keď podľahol iba Vladkovi a v desiatom kole nasadenej turnajovej jednotke. Popri tom pridal na svoje konto tri remízy a šesť výhier, čo ho zaradilo na výbornú štvrtú priečku a so svojim výkonom tak musí byť určite spokojný. Plným právom za neho získal cenu v kategórii Skokan turnaja.

Bleskový turnaj (48 hráčov): C.R.Mészáros 7,5b/11 4.miesto (najlepší skokan turnaja), FM V.Bochnička 7b/11 6.miesto, G.Kapolková 4b/11 38.miesto (najlepšia žena v turnaji), T.Bartelt 2,5b/11 45.miesto