Po šiestich klubových turnajoch prišlo, vďaka iniciatíve našich dievčat, ku zmene formátu tohto podujatia. Tá sa týka nielen tempa turnaja, zabezepečenia cenového fondu, očakávaného zvýšenia počtu účastníkov, ale najmä celkovo profesionálnejšieho prístupu.

Sme veľmi radi, že si nižšie menované vyskúšajú aj takúto činnosť, ktorá sa možno na prvý pohľad zdá ľahká, no ako už stihli zistiť, vždy a všade je čo upravovať a vylepšovať...

Ide o druhý zo série štyroch turnajoch podujatia Karanténa open a organizačne ho zabezpečujú najmä  Emka a Simonka, za pomoci Grétky, Lucky, Mišky, Ninky a pisateľa týchto riadkov.

Pozvánka na turnaj: FB konto Klub šachových nádejí

Vyhodnocovať sa bude celá séria, pričom okrem piatich hlavných cien bude vyhlasovaných aj množstvo cien v kategóriách, vrátane cien v tombole. Tie sa budú udeľovať výlučne hráčom, ktorí odohrali aspoň tri turnaje a vyplnili formulár Súťaž o ceny

Viac informácií nájdete v propozíciách série: Karanténa open 2020

My sme už začali, poďte do toho spolu s nami!

V úvodnom turnaja sa zúčastnilo neskutočných 125 hráčov a my sme boli zvedaví, či sa nám, vďaka vám, podarí toto krásne číslo prekonať a stanoviť tak nový rekord tejto série. Do druhého turnaja zasiahlo nakoniec 111 hráčov, čo je rozhodne opäť veľmi pekná účasť, možno ešte cennejšia. Túto sobotu bolo totiž výrazne krajšie počasie, ako počas prvého turnaja.

Výrazne stúpla kvalita podujatia, keď sme podľa našich informácií mali v štartovom poli minimálne 1 veľmajstra, 2 medzinárodných majstrov a 2 majstrov Fide. Titulovaní hráči si nakoniec rozdelili aj prvé tri miesta v celkovo poradí.

V rámci KŠN sme podujatie obsadili tentoraz 19 účastníkmi, čím sme o jedného hráča zaostali za našim maximom z úvodného turnaja. Najlepšie si opäť viedol Maťo, ktorý, rovnako ako v úvodnom turnaji, obsadil veľmi pekné šieste miesto. Chuť z úvodného turnaja si napravil aj Vladko, ktorý skončil na čele druhej desiatky, no s krásnou bilanciou 9-2-0 a skalpom bronzového hráča turnaja. Tretím z určite spokojných bol Shabir, ktorý ziskom 23 bodov obsadil rovnakú priečku a pripísal si niekoľko cenných skalpov. Štvrtým spokojným môže byť Peťko, ktorý získal iba o bod menej a tiež skončil v TOP30. V úvodných štyroch kolách vyhral všetky svoje partie, pričom vo štvrtom kole zdolal Ondra Vadilu. Kolo predtým dokonca neskoršieho víťaza turnaja, a zároveň jediného veľmajstra v štartovom poli, Jerguša Pecháča. Do štvrtej desiatky sa zmestili Emka s Miškou, spokojnejšia však môže byť Miška, najmä vďaka zázračnému finišu. V piatej desiatke skončili Simonka a Lucka, do šiestej sa zmestili Sear a Grétka a do siedmej Samko, ktorý odohral málo partií (zo zatiaľ nezistených technických príčin). Do prvej stovky sa ešte zmestili aj Riško, Peťka, Ryan, Natálka, Ninka a Fifo. Pričom ale Ryan s Ninkou tiež neodohrali zďaleka celý turnaj. Mimo TOP100 sme tak ostali s Filipkom, no obaja sme boli spokojní. On si dobre popísal zo známymi na chate a mne sa podarilo v úvodnom (a jedinom) kole zdolať neskoršieho strieborného medailistu turnaja (podľa neoficiálnych info aktuálnu  slovenskú turnajovú dvojku).

Videokomentár z podujatia: Video z FB profilu Klubu šachových nádejí

Bleskový turnaj (111 hráčov): M.Šándor 33b 6.miesto, V.Bochnička 28b 11.miesto, Sh.Sahidi 23b 23.miesto, P.S.Zverka 22b 29.miesto, E.Walterová 21b 37.miesto, M.Smidová 21b 40.miesto, S.Bochničková 20b 44.miesto, L.Strišková 19b 47.miesto, Se.Sahidi 18b 54.miesto, G.Kapolková 17b 57.miesto, S.Havalda 16b 62.miesto, R.Pisarčík 12b 82.miesto, P.Kapičáková 11b 87.miesto, C.R.Mészáros 10b 89.miesto, N.Havaldová 10b 91.miesto, N.Kubíková 6b 98.miesto, F.Kapičák 6b 100.miesto, F.Štelbaský 5b 102.miesto, FM M.Roháček 2b 105.miesto (po úvodnej partii v turnaji nepokračoval)