Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Z obvodných kôl postúpili do krajského kola Ninka, Miro, Oliver, Peťo a obaja Maťovia a v zmysle súťažného poriadku mal účasť v krajskom kole zabezpečenú aj Vladko vďaka minuloročnej účasti vo finále. Ninka začala skvele, keď už v prvom kole remizovala s favorizovanou súperkou. Po prehre v druhom kole vyhrala hneď v tom nasledujúcom a všetko bolo otvorené. Nasledovali však tri partie, v ktorých prišlo priveľa prehliadnutí. Najvážnejšie bolo v piatom kole, kedy po prehliadnutí v koncovke s vežou navyše prišiel od súperky mat prvým ťahom. Kontumačná výhra v siedmom kole upravila súčet na 2,5 bodu. Som však absolútne presvedčený, že budúci rok to bude umiestnenie v prvej polovici tabuľky.

Turnaj dievčat (21 hráčok): N.Kubíková 2,5b/7 18.miesto

Výsledky na chess-results

Začneme Mirom, ktorý absolvoval turnaj systémom štart – cieľ a nestratil ani pol bodu. Zaslúžene tak vyhral turnaj a postúpil na celoslovenské finále. Postupové ambície mohli mať najmä Vladko s Maťom. To by však Vladko nesmel v treťom kole omilostiť súpera, keď po peknom strategickom výkone dotiahol partiu na pokraj víťazstva. Po zbytočnej remíze v predposlednom kole (bolo potrebné hrať vabank) prišla prehra v poslednom a pád na ôsme miesto. Tesne za ním skončil Maťo. Ten začal prvé dve kolá dobre, no kľúčovými stratami bola prehra v kole treťom a remíze v predposlednom. Lepšia pozícia, čas lepší o desať minút a prijatá remíza. V poslednom kole tak už hral na prvej šachovnici iba o česť. Druhého Maťa asi môžu najviac mrzieť straty z piateho a šiesteho kola. Po nich už bola aj prvá desiatka privysoko. Oliver „začal“ turnaj až v treťom kole, po dvoch nečakaných prehrách. Zo série troch výhier mal minimálne v tej poslednej aj kusisko športového šťastia. Po prehre „bez boja a bez rozmýšľania“ v kole šiestom sa ocitol taktiež mimo prvej desiatky. Milo prekvapil dlhšie nehrajúci Peťo, ktorý síce prvé dve kolá zisťoval, či môže súperov aj poraziť, no potom prepol na vyššie obrátky. Po dvoch výhrach remizoval prekvapujúco v piatom kole v divokej partii a po následnej prehre dokázal zaskočiť papierového favorita aj v kole poslednom.

Turnaj chlapcov (29 hráčov): M.Macko 7b/7 1.miesto (postup do celoslovenského finále), V.Bochnička 4b/7 8.miesto M.Šándor 4b/7 9.miesto, M.Starovič 4b/7 13.miesto,  O.Šoltys 3,5b/7 17.miesto, P.Kravár 3,5b/7 18.miesto