Štrnásty ročník nášho Letného šachového tábora Koník sa včera skončil. Medzi 113 účastníkmi boli Miro a Peťo Mackovci, Maťo a Tomáš Starovičovci, Vladko a Simonka Bochničkovci, Samir Sahidi, Igor Lintner, Maťo Šándor, Jakub Suchánsky, Oliver Šoltys a Filipko Štelbaský. Kompletné výsledky a podklady z tábora nájdete na webe podujatia, my sa povenujeme iba šachovej stránke, presnejšie iba dvom šachovým turnajom hraným trojbodovým systémom za výhru.

V hlavnom turnaji zaslúžene zvíťazil Miro Macko plným bodovým ziskom 27 bodov, pričom mal šesťbodový náskok pred druhým Igorom Lintnerom a tretím Samirom Sahidim. O druhom mieste Igora rozhodol lepší vzájomný zápas, nakoľko všetky ostatné pomocné kritériá mali rovnaké. Igor okrem Mira prehral s Dominikou Ferkovou, Samir prehral s oboma prvými hráčmi výsledného poradia. Na stupni víťazov sme tak dosiahli hattrick. O krok späť bol Jakub, pre ktorého tak ostalo iba šieste miesto. Okrem jednej prehry hral spoľahlivo aj keď je pravda, že prakticky všetkých silnejším súperom sa vyhol. Peťo sa celý čas pohyboval vpredu a až hra vabank v snahe o čo najlepšie umiestnenie viedla ku prehre v partii posledného kola so spomínaným Igorom. Maťo určite očakával lepší výsledok, no po dobrom štarte 3,5/4 prišlo viacero zbytočných prehier. Taktiež Vladko isto nebude spokojný, nakoľko mal až osem papierovo slabších súperov a po slabšom závere sa prepadol nižšie. Slušný turnaj odohral Maťo, ktorý nemá dôvod na nespokojnosť, hádam iba s tým, že za posledné tri kolá si pripísal iba dva body z deviatich možných. Naopak Tomáš nepotvrdil svoje nasadenie a rozdával body kde sa dalo. Po veľmi pekných výsledkoch v poslednej dobe si vybral time out Oliver. Jeho bodový zisk bol minimalistický, no ešte viac ak si pozrieme jeho súperov. Milo prekvapila Simonka, ktorá absolvovala prvý turnaj v živote a bolo pekné sledovať jej progres. Po troch prehrách, uhrala dve remízy a následne dokonca dve partie vyhrala. Prebojovala sa tak dokonca do druhej turnajovej miestnosti. Filipko absolvoval turnaj táborovým relaxačným tempom, keď jeho partie končili veľmi rýchlo a jednoliatymi výsledkami, no v jeho veku sú výsledky naozaj treťoradé.

LŠT Koník (113 hráčov): M.Macko 27b/27 1.miesto, I.Lintner 21b/27 2.miesto, FM S.Sahidi 21b/27 3.miesto, J.Suchánsky 20b/27 6.miesto, P.Macko 17b/27 13.miesto, M.Šándor 16b/27 20.miesto, V.Bochnička 15b/27 28.miesto, M.Starovič 15b/27 29.miesto, T.Starovič 12b/27 61.miesto, O.Šoltys 10b/27 86.miesto, S.Bochničková 8b/27 100.miesto, F.Štelbaský 3b/27 112.miesto.

V bleskovom turnaji sme taktiež obsadili prvé tri miesta, tu však v poradí Samir, Miro a Jakub.

LŠT Koník – bleskový turnaj (106 hráčov): FM S.Sahidi 27b/27 1.miesto, M.Macko 22b/27 2.miesto, J.Suchánsky 21b/27 3.miesto, I.Lintner 20b/27 5.miesto, P.Macko 18b/27 13.miesto, M.Šándor 16b/27 22.miesto, M.Starovič 15b/27 28.miesto, V.Bochnička 15b/27 32.miesto, O.Šoltys 12b/27 61.miesto, T.Starovič 12b/27 71.miesto,  S.Bochničková 1b/27 105.miesto.