Naša, v histórii klubu asi najväčšia, výprava pozostávala z trinástich hráčov. V jednotlivých kategóriách mládežníckych MSR v rapide sa predstavili:

Anička paradoxne už v prvých dvoch kolách narazila na ďalšie dve medailistky. Po štyroch kolách viedla z plným počtom bodov, následne vypustila lepšiu pozíciu a zachraňovala remízu. V šiestom kole si zabezpečila výhrou titul a v poslednom kole nezvládla absolútne elementárnu pešiakovú koncovku a z výhry sa v priebehu jediného ťahu stala prehra. Rapidy neobľubuje, ale bude si na ne musieť zvyknúť.

Kategória D16 (9 hráčok): A.Vrtiaková 5,5b/7 1.miesto

Filipko začal svoj tretí turnaj (a prvé majstrovstvá SR) v živote veľmi rýchlou výhrou, no po nej prišla séria štyroch prehier v rade. V šiestom kole otočil úplne prehranú partiu a v poslednom sa mu podarilo taktiež zvíťaziť. To ho dotiahlo na delenie druhého miesta, o pomocné hodnotenie však skončil na mieste štvrtom. To môžeme isto považovať za úspech.

Kategória CH08 (28 hráčov): F.Štelbaský 3b/7 20.miesto (CH06 – 4.miesto)

Vladko aj Oliver mali isto ambície atakovať čelné priečky, no turnaj ich nezastihol v optimálnej forme. Vladka rovnako ako v piatok trápila zbytočne nadmerná spotreba času v otvorení a napriek tomu, že prehral iba jednu partiu, na vyššie priečky tento raz nemal. O šachových „skills“ niet pochýb, rapid je však často viac o schopnosti rozhodnúť sa. Oliver uhral presne svoje. S papierovo silnejšími prehral, slabších porazil a s rovnocenným remizoval. Stačilo to tesne na prvú desiatku.

Kategória CH10 (39 hráčov): V.Bochnička 4,5b/7 8.miesto, O.Šoltys 4,5b/7 10.miesto

Pri neúčasti Filipa Haringa mal Samir cestu za titulom výrazne uľahčenú. Svoju spanilú jazdu z piatka natiahol o ďalších sedem výhier a vyhral s 1,5-bodovým náskokom. Maťo sa napriek výraznému zaváhaniu v druhom kole dokázal spamätať a vytiahol sa nakoniec na piate miesto, čo je z posledných dvoch rokov jeho najlepší výsledok na MSR. Zásluhu má na tom aj konečne zvládnuté posledné kolo.

Kategória CH12 (45 hráčov): FM S.Sahidi 7b/7 1.miesto, M.Šándor 5b/7 5.miesto

Miro mal po aprílových MSR vysoké ambície a spoľahlivo ich napĺňal prvé štyri kolá. V piatom kole proti favorizovanému Jergušovi Pecháčovi s kvalitou navyše nezvládol záver dlhej partie a po tejto prehre sa nedokázal vnútorne prepnúť na boj o druhú priečku. Prišla preto zákonite aj ďalšia prehra. Vďaka výhre v poslednom kole si však dokázal vybojovať tesne aspoň bronzovú medailu, aj keď isto chcel viac.

Kategória CH14 (36 hráčov): M.Macko 5b/7 3.miesto

V tejto kategórii sme mali najpočetnejšie zastúpenie. Marekovi sa podarilo po konštantnom výkone zvíťaziť prakticky suverénnym spôsobom. Po šiestich výhrach remizoval až v poslednom kole. Mohol sa tak tešiť prvý raz z titulu majstra SR. Igor začal dobre, no tretie kolo vyzeralo byť zlomovým. Našťastie však v sebe dokázal nájsť energiu a sily na to, aby zabojoval s realitou. Po troch výhrach v rade tak zrazu nečakane atakoval medailu. Remíza do vyčerpania všetkých možností v poslednom kole isto nebola neúspechom, no pri zhode výsledkom ho nakoniec tesne odsunula na nepopulárnu zemiakovú medailu. Jakub začal dobre, no v treťom kole sa predčasne vzdal Marekovi. Z ďalších štyroch kôl získal iba 1,5 bodu a tak sa napokon dostal iba na polovicu možných bodov. Maťo si prežil kalváriu už v prvom kole, keď s vežou navyše dostal mat. K jedinej výhre pridal tri remízy a s výsledkom isto spokojný nie je. Tomáš po dvoch kolách podľa predpokladov prehral štyri partie v rade a až výhra v poslednom kole ho zachránila od lampáša na konci výsledkovej listiny.

Kategória CH16 (32 hráčov): M.Karas 6,5b/7 1.miesto, I.Lintner 5b/7 4.miesto, J.Suchánsky 3,5b/7 14.miesto, M.Starovič 2,5b/7 27.miesto, T.Starovič 2b/7 30.miesto

Peťo zahral veľmi kvalitný turnaj. Po výhre v prvom kole, v tom druhom porazil FM Ištoňu. Vo štvrtom zvládol koncovku dámy proti veži s Peťom Puškárom. Následne prišli dve prehry a remíza v poslednom kole mu zabezpečila 50 percent. Vzhľadom na svojich súperov to však možno jednoznačne považovať za úspech.

CH20 (22 hráčov): P.Macko 3,5b/7 12.miesto

V súčte sú tri zlaté medaile, jedna bronzová, dve štvrté miesta a jedno piate miesto veľmi dobrým výsledkom. Vždy je čo vylepšovať, ale v takomto prípade je naozaj ťažké byť nespokojným.