Diagram dňa

Instagram

Turnaje v okolí 100km

Lichess

Rekordný trinásty ročník máme definitívne za sebou a ostáva nám tak čas bilancovať naše vystúpenie v šachovom turnaji, v ktorom sme celkovo zaznamenali bilanciu 41 výhier, 32 remíz a 17 prehier.

Samir zahral veľmi dobre a jeho povestná snaha vyhrávať je pri trojbodovom systéme za výhru “odsúdená na úspech“. Turnaj absolvoval bez prehry, remízy stratil iba s prvými dvoma nasadenými hráčmi a v poslednom kole, keď mu stačila na prvé miesto. Celkovo piaty skončil Miro Macko, ktorý po siedmych kolách viedol, no rozhodujúcu partiu (so Samirom) nezvládol a keď sa mu v poslednom kole nepodarilo vyhrať, prišiel tak aj o druhé miesto. Jakub v turnaji neprehral, no päť remíz bolo príliš veľa. Hral príliš pragmaticky – čo bolo slabšie porazil, čo bolo silnejšie remizoval. Celkové ôsme miesto je tak daňou za nedostatočnú bojovnosť. To sa týka čiastočne aj Aničky, ktorá, takisto bez prehry, vyhrala kategóriu dievčat a celkovo skončila deviata. Bojovala viac sama proti sebe, partie končili až v koncovke. Posledné kolo rovnako ako Jakub vo vzájomnej partii nepochopiteľne vypustila. Vladko mal prvú polovicu turnaja slabšiu, no veľký vplyv na to mohla mať aj horúčka. Postupne sa však dostal do tempa a od piateho kola vyhral štyri partie, čím sa posunul na výborné devätnáste miesto. V pohľadu klubu to bol mimo Samirovho víťazstva asi najcennejší výsledok. Peťo Macko mal naopak prvé dve tretiny turnaja úspešné, no nezvládol záver keď osudovou sa mu stala najmä prehra z ôsmeho kola. Klesol tak až za Vladka na 22.miesto. Maťo Šándor začal výborne troma víťazstvami, no následne došla hluchá séria keď v štyroch kolách vybojoval iba jedinú remízu. Záverečným finišom to napokon dotiahol na 31.miesto, čo približne zodpovedá jeho nasadeniu. Maťo Starovič zaznamenal najväčší výkonnostný prepad. Nedokázal porážať ani výrazne slabších súperov a s bojovnosťou si tiež veľmi nepotykal. Výsledné 46.miesto je tak pre neho varovaním, že je najvyšší čas sa pred začiatkom ligovej sezóny spamätať. Tomáš odohral papierovo slušný turnaj, prehral iba dve partie a skončil len dve miesta za bratom. Oliver, tak ako Tomáš, nesklamal, no ani neoslnil. Svoje si uhral, no mal určite aj na viac.

Špeciálny komentár mám k poslednému kolu. Z desiatich partií našich hráčov skončilo až osem remízou. Vyhrali iba Vladko a Tomáš. Z uvedenej osmičky sa dá pochopiť remíza Samira ktorou istil prvé miesto (aj keď samozrejme mohla mať viac ako dva ťahy...), či Mirka, ktorý bojoval o druhé miesto a partia bola ukončená remízou až vo vežovej koncovke ako predposledná z celého turnaja. Pár ťahov trvajúce predstavenia, ktoré predviedli Jakub, Anička, Maťo Starovič, či Oliver, by však nemali mať miesto pod šachovým nebom. Do ligovej sezóny ostáva ešte pár turnajov a verím, že sa z toho rýchlo poučia, pretože takto sa klubové farby pozitívnym spôsobom rozhodne neprezentujú...

LŠT Koník (105 hráčov): S.Sahidi 21b/27 1.miesto, M.Macko 18b/27 5.miesto, J.Suchánsky 17b/27 8.miesto, A.Vrtiaková 17b/27 9.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), V.Bochnička 16b/27 19.miesto, P.Macko 15b/27 22.miesto, M.Šándor 14b/27 31.miesto, M.Starovič 13b/27 46.miesto, T.Starovič 13b/27 48.miesto, O.Šoltys 11b/27 74.miesto