Tradičný bratislavský open koncom apríla napísal svoju ďalšiu kapitolu a nás na ňom reprezentovala štvorica Grétka, Joni, Tomáš a Vladko. V prvom kole všetci zvíťazili, no okrem Joniho si pri partiách posedeli celkom dlho. V druhom kole sme mali na prvých troch šachovniciach trojnásobné zastúpenie, no favoritom bol iba Vladko, ktorého doplnil aj Joni na desiatke. Obom sa podarilo zvíťaziť, kým Grétka s Tomášom ťahali proti favoritom na medaile za kratšie konce. Prvú tretinu turnaja sme zakončili súbojmi, v ktorých sa Joni snažiť prekvapiť mierneho favorita a trio naopak naplniť papierové predpoklady. Prvému menovanému sa to aj podarilo a s bilanciou 3/3 a následne vo štvrtom kole tak bielymi čelil nasadenej dvojke turnaja. A vyhral! Vladko a Grétka svoju úlohu taktiež zvládli, keď najmä druhá menovaná si poradila s húževnatým súperom, ktorý v predchádzajúcich kolách remizoval s oboma favoritmi. Tomáš naopak zaváhal, keď svojej súperke podľahol. Tá ešte tesne pred turnajom bola aj na tréningu našej skupiny C a na partiu išla evidentne v „správnej prevádzkovej teplote“. Rovnako priamo z tréningu odchádzala na štvrté kolo Grétka a zvíťazila relatívne rýchlo. Tomáš si napravil chuť výhrou a Vladko si s veľmajstrom neporadil a partia skončila nerozhodne. Ešte menej však bol spokojný s piatou partiou, kedy súperovi, síce po dlhom boji, ale predsa len podľahol. Skončila sa aj Joniho spanilá jazda, keď čiernymi figúrami na veľmajstra ešte nedorástol. Smutné kolo z pohľadu našich farieb podčiarkla aj prehra Grétky, ktorá isto nebola bez šancí na lepší výsledok. A tak sa nakoniec z výhry tešil iba Tomáš, ktorý sa druhou výhrou v rade vracia na vyššie priečky. V šiestej partii sa mu víťazný hetrik skompletizovať nepodarilo a keďže mal na víkend iné plány, turnajom sa rozlúčil s prehrou. Vladka nečakaný priebeh turnaja evidentne zlomil a z boja o čelo a o medaile je definitívne mimo. Joni si remízou udržal šancu na veľmi pekné umiestnenie, rovnako ako Grétka, ktorá po výhre atakovala prvú desiatku. Tá si predchádzajúci plný bodový zisk zopakovala aj v záverečnom kole a okrem perfektného šiesteho miesta ju môžu tešiť aj medailové výsledky v kategóriách. Joni medzitým zopakoval výsledok zo šiestej partie aj v záverečnom kole a veľmi tesne mu to napokon stačilo na fantastické 3.miesto a ceny v ďalších kategóriách. Do ratingu si zapíše ďalších 80 bodov a ku 1.5.2024 výrazne zlepší svoje doterajšie maximum. Uvidíme, koľko mu vydrží, lebo získať rating je oveľa ľahšie ako udržať. Vladko si trochu napravil chuť výhrou čiernymi, no celkový výsledok sa dá označiť ako výrazne podpriemerný. Tretie miesto v kategórii najlepší hráč KŠN asi pre nasadenú turnajovú jednotku nie je to pravé orechové.

Open turnaj (58 hráčov): J.Ďurana 5b/7 3.miesto (2.miesto v kategórii Majstrovstiev BŠZ, 1.miesto v kategórii do 20 rokov, 1.miesto v kategórii do 20 rokov), G.Kapolková 5b/7 6.miesto (2.miesto v kategórii do 20 rokov, 1.miesto v kategórii žien, 1.miesto v kategórii žien BŠZ), FM V.Bochnička 4,5b/7 12.miesto, T.Sklárš 3b/7 34.miesto