Druhého ročníka rapid turnaja sme sa zúčastnili vo väčšom počte, keď nás bolo v štartovej listine až osem účastníkov z KŠN. Podobne silno obsadený turnaj po kvantitatívnej aj kvalitatívnej stránke sa v Bratislave nehral už veľmi dlho. Ako sme na ňom obstáli?

Oliver si dal po letnej pauze prvú reálnu previerku jeho schopností. Na úvodné dve prehry nadviazal výbornou sériou dvoch výhier a remízy a držal sa tak uprostred tabuľky. Škoda posledných štyroch prehier, ktoré ho posunuli na záver prvej stovky, no výkon to rozhodne nebol zlý.

Jakub v druhom kole pozitívne prekvapil, no v treťom kole syn pomstil otca a predchádzajúci úspech bol nenávratne preč. V následných šiestich kolách uhral polovicu možných bodov, pričom ale všetci súperi boli z kategórie hrateľných. Herný a tréningový výpadok si tak predĺžil.

Peťovi turnaj taktiež hrubo nevyšiel. Našťastie turnaje hrané vážnym tempom hrá v poslednej dobe výrazne úspešnejšie.  Po stratách v treťom a štvrtom kole sa do konca turnaja doslova pretrápil a myslím, že tak ako Kubo bol rád, že už je koniec.

Igor zahral turnaj dvoch polčasov. Dokázal zdolať dvoch výrazne silnejších hráčov a priebežne mal dokonca bilanciu 4/5 a turnaj tak výborne rozohraný. Po sérii troch prehier však musel ratovať slušný výsledok výhrou v poslednom kole.

Marek mal taktiež turnaj rozohraný veľmi dobre, keď mu k bilancii 4/5 pomohla šťastná výhra s IM Petránom. Na zbytočnú prehru síce ešte dokázal zareagovať, no záverečné dve kolá si nad posteľ isto nezavesí. Chudobný pol bod mu stačil iba na začiatok tretej desiatky.

Miro sa rozbiehal pomalšie, keď po štvrtom kole mal iba dva body. Nasledovala však séria štyroch výhier a razom bolo o čo hrať. V poslednom kole bojovne odmietol remízu, no nakoniec partiu neustál a prehral. Skončil tak ziskom šiestich bodov na 15.mieste.

Mne začiatok turnaja celkom vyšiel, keď úvodné tri výhry boli z kategórie tých jednoduchších. Pri dvoch remízach som však zachraňoval situáciu. Šieste kolo skončilo miniatúrkou a vyzeralo to na boj o absolútne čelo turnaja, no prehliadnutá jednoťahová vidlička ma stála dôležitý bod. Následne som neustál v časovke ani partiu s jedným z favoritov a bolo po turnaji. V poslednom kole som dlho nedokázal zlomiť súperov odpor, nakoniec som však bol úspešný a posunul som sa tesne za prvú desiatku. S tým však určite nemôžem byť spokojný.

Česť KŠN zachraňoval Samir, ktorý na úvod zaznamenal hattrick a pridal k nemu cennú remízu. Po nej nasledovali ďalšie dve výhry a tak sa ocitol v siedmom kole na prvej šachovnici, kde bojoval s neskorším víťazom o celkové prvenstvo. Nakoniec z toho však bola jeho jediná prehra. V ďalšom kole si poradil čiernymi so skúseným súperom a udržiaval si šancu na druhé miesto. V poslednom kole však uhral „iba“ remízu a tak nakoniec ziskom siedmych bodov obsadil nepopulárne štvrté miesto. Okrem neho však vyhral aj kategóriu juniorov.

Aj keď sme boli v globále výsledkovo isto neúspešní, organizátori a rozhodcovia zvládli priebeh podujatia na jednotku a myslím, že sa môžu vopred pripraviť na budúcoročný rekord v počte účastníkov.

Open turnaj (107 hráčov): FM S.Sahidi 7b/9 4.miesto (1.miesto v kategórii juniorov), FM M.Roháček 6b/9 12.miesto, M.Macko 6b/9 15.miesto, FM M.Karas 5,5b/9 21.miesto, I.Lintner 5b/9 33.miesto, P.Macko 5b/9 45.miesto, J.Suchánsky 4,5b/9 52.miesto, O.Šoltys 2,5b/9 98.miesto