Dvanástym ročníkom pokračoval cez víkend v Malackách detský turnaj, ktorý je zároveň aj súčasťou GPX mládeže. Viac či menej bolo isté, že turnaja sa zúčastníme a nakoniec na Záhorie cestovala pätica Maťko, Miška, Natálka, Riško a Willko.

Maťko začal podľa očakávania výhrou, no už v druhom kole podľahol nasadenej dvojke turnaja a v treťom kole si výsledok, trochu prekvapujúco zopakoval. Nasledovala séria dvoch výhier znamenajúca návrat do prvej polovice, no po ďalších dvoch prehrách sa opäť zosunul do tej druhej. Záverečné dve výhry predsa len znamenali umiestnenie v lepšej polovici tabuľky a priemerný výsledok.

O miesto vyššie skončila Miška, ktorá taktiež vyhrala úvodnú partiu, no po nej nasledovala dokonca séria troch prehier. Pri poklese na spodné priečky sa opäť spamätala a začala vyhrávať partiu za partiou, pričom sa jej podarilo zdolať svojich súperov až štyrikrát v rade. Pred záverečným koncom tak mala šancu na šesť bodov a umiestnenie v TOP15, no po prehre z toho bolo umiestnenie v tretej desiatke. Každopádne však suverénne víťazstvo v kategórii dievčat do osem rokov.

Willko, ktorý nakoniec skončil o jedno miesto nad Miškou. Začal taktiež výhrou a ani prehra v druhom kole mu nezabránila odštartovať dobre, veď vyhral aj ďalšie dve partie a vystrelil na čelné stoly. Prišli síce dve prehry s hráčmi, ktorí uhrali v turnaji výsledných šesť bodov, no záverečná tretina bola opäť úspešná, keď z troch partií boli až dve víťazné a tak okrem piatich bodov a 25.miesta z toho bolo aj tretie miesto v kategórii chlapcov do osem rokov.

Natálka prvé tri partia zvládla relatívne bez problémov, no vo štvrtom kole, s neskorším medailistom, sa diali veci. Najprv stratila kvalitu, neskôr ju získala naspäť, aj s pešiakovou výhodou, no opäť urobila chybu a v prehratej koncovke urobil poslednú chybu súper a partia skončila remízou. Asi zaslúženou, lebo kto si zaslúžil vyhrať? Z následnej série prehier idú všetky na účet absolútnej nekoncentrácie, keď v prvých dvoch sa možno zabavila, ale za šachovnicou to body neprináša a v tretej jednoducho podložila dámu pod pešiaka.  Záverečné dve výhry už iba upravili konečný dojem, ale viac ako priemerný výsledok z toho nebol. Paradoxne stačil na víťazstvo v kategórii dievčat do 11 rokov.

Riško dostal v prvom kole neskoršieho druhého hráča výsledkovej listiny. Ako sa môže stať, že vo švajčiaráku sa stretne nasadená sedmička s nasadenou päťkou už v prvom kole, to nám však jasné nie je. Jediným riešením môže byť laxnosť pri zadávaní hráčov do turnaja (staré ratingy, nepoužívanie databázy z matriky SŠZ,...). Prehra ho však nezlomila a návrat na čelné šachovnice zvládol vo veľkou štýle po sérii 4/4. V šiestom kole síce svojmu súperovi podľahol, no táto druhá prehra bola zároveň aj tou poslednou. Po dvoch remízach a výhre v záverečnom kole sa mu podarilo vybojovať šesť bodov a obsadiť miesto hneď za najlepšou desiatkou. Zároveň si tým vybojoval prvé miesto v kategórii chlapcov do osem rokov.

Turnaj GPX (61 hráčov): R.Pisarčík 6b/9 11.miesto (1.miesto v kategórii CH08), N.Havaldová 5,5b/9 17.miesto (1.miesto v kategórii D11), W.Vanko 5b/9 25.miesto (3.miesto v kategórii CH08), M.Šúňová 5b/9 26.miesto (1.miesto v kategórii D08), M.Šúň 5b/9 27.miesto