Po minulé roky sme sa turnaja vo väčšom či menšom počte zúčastňovali a nedalo sa vylúčiť ani pokračovanie tejto série. Návrat z lyžovačky využili Sophinka s Theom.

Druhý menovaný po úvodnej výhre bez boja nastúpil v druhom kole na premiérové rodinné derby. Po napínavej a bojovnej partii plnej asistencie rozhodcov sa nakoniec, prekvapujúco, tešil z bodového zisku práve on. V treťom kole síce papierovému favoritovi podľahol, no vzápätí si pripísal tretí bod a takýto štart ešte v turnajoch nikdy nemal. V piatom kole podľahol na tretej šachovnici neskoršiemu víťazovi celého turnaja a aj v ďalších dvoch kolách boli skúsenejší súperi nad jeho sily. Vzhľadom na silu súperov odohral svoj najnáročnejší turnaj v živote a nakoniec sa tešil z víťazstva v kategórii chlapcov do osem rokov.

Sophinka odohrala naopak nemastný neslaný turnaj, kde vzhľadom na zloženie svojich súperov mohla získať za normálnych okolností výrazne viac bodov, ak nie úplne všetky. Vyhrala paradoxne štyri partie čiernymi, kým bielymi odišla od partia trikrát zdolaná, vrátane spomínaného derby. Kategóriu dievčat do 11 rokov síce vyhrala, ale tá by mala byť pre ňu na turnajoch tohto levelu už iba „béčkovým až céčkovým“ cieľom.

Turnaj GPX (43 hráčov): S.Valentová 4b/7 18.miesto (1.miesto v kategórii D11), T.Valent 3b/7 24.miesto (1.miesto v kategórii CH08)