KŠN Bratislava 1.9.2007 – 31.8.2008
14.-23.9.2007 – ME v šachu mládeže, Šibenik – Chorvátsko
CH14 (84 hráčov): A.Kováč 68.miesto 3,5b/9
16.9.2007 – Open Banská Bystrica 2007 (152 hráčov)
T.Sklárš 81.miesto 4,5b/9, L.Kevická 106.miesto 4b/9, M.Kimerling 117.miesto 3,5b/9
23.9.2007 – Dúbravský hodový turnaj (72 hráčov)
T.Padyšák 19.miesto 5,5b/9, T.Sklárš 44.miesto 4b/9, M.Kimerling 47.miesto 4b/9, M.Padyšák 66.miesto 3b/9
7.10.2007 – O pohár BSK, Bratislava
Družstvo Bratislavského kraja skončilo na 3.mieste keď podľahlo víťaznému Jihomoravskému kraju 1,5:4,5, striebornému Středočeskému kraju 2:4 a zvíťazilo nad celkovo štvrtým družstvom Győr-Moson-Sopron 3,5:2,5.
3.miesto Bratislavský kraj (T.Padyšák 0,5b/3, T.Chabada 0b/3, K.Rožárová 1b/3, A.Solár 2,5b/3, V.Šebo 2b/3, L.Kevická 1b/3)
17.10.2007 – Okresný prebor šachového turnaja základných škôl BA2, Bratislava
Víťazné družstvo ZŠ Košická tvorené trojicou z nášho klubu nedalo súperom šancu.
14.11.2007 – Majstrovstvá škôl Bratislavského kraja, Bratislava
Dievčatá (11 hráčok): K.Rožárová 1.miesto 6b/7, L.Kevická 2.miesto 6b/7
Chlapci (11 hráčov): T.Padyšák 3.miesto 4,5b/7, P.Michalko 5.miesto 4b/7, M.Kimerling 6.miesto 4b/7, A.Kováč 7.miesto 3,5b/7
14.-18.11.2007 – Open CK Pressburg, Piešťany (84 hráčov)
T.Padyšák 24.miesto 4b/7 (3.miesto U18, 2.miesto U14), A.Kováč 26.miesto 4b/7 (3.miesto U14), A.Solár 53.miesto 3b/7, T.Sklárš 76.miesto 2b/7
17.11.2007 – Regionálny šachový festival, Štefanov – turnaj GPX (42 hráčov)
A.Vrtiaková 16.miesto 5b/9, M.Macko 17.miesto 5b/9, P.Macko 19.miesto 5b/9
turnaj do 20 rokov (20 hráčov): A.Kordoš 10.miesto 4b/7, P.Roháček 15.miesto 3b/7, M.Kimerling 16.miesto 3b/7
17.-29.11.2007 – MS mládeže, Antalya – Turecko
CH12 (159 hráčov): P.Michalko 132.miesto 4b/11, V.Šebo 134.miesto 4b/11
8.12.2007 – Regionálny šachový festival, Senica
turnaj GPX (60 hráčov): A.Vrtiaková 44.miesto 3,5b/9
turnaj do 20 rokov (16 hráčov): A.Kordoš 15.miesto 2b/7
11.12.2007 – Simultánka s Tomášom Krakom, Bratislava
T.Paydšák – T.Krak 1:0, A.Kováč – T.Krak 0.5:0.5, P.Roháček – T.Krak 0:1, T.Krak – M.Michalková 1:0
13.12.2007 – MSR základných a stredných škôl v šachu, Brezová pod Bradlom
dievčatá – základné školy (17 hráčok): K.Rožárová 7.miesto 4b/7, L.Kevická 8.miesto 4b/7
17.-19.12.2007 – 1.ročník turnaja Vánoce BŠŠ – skupina B (18 hráčov)
A.Kováč 1.miesto 5b/6, T.Padyšák 7.miesto 3b/6
29.12.2007 – Memoriál Dr.Federiča, Modra (46 hráčov)
K.Rožárová 34.miesto 7b/15, T.Sklárš 37.miesto 6,5b/15
30.12.2007 – Open Dobrá nálada, Bratislava (56 hráčov)
P.Michalko 36.miesto 6b/13, T.Padyšák 41.miesto 5,5b/13, M.Kimerling 47.miesto 5b/13, K.Rožárová 51.miesto 4,5b/13, V.Šebo 52.miesto 4,5b/13
5.1.2008 – Trojkráľový turnaj, Dúbravka (96 hráčov)
A.Kováč 36.miesto 5b/9, P.Michalko 45.miesto 4,5b/9, K.Rožárová 56.miesto 4b/9, T.Sklárš 70.miesto 3,5b/9, M.Kimerling 77.miesto 3,5b/9, M.Michalková 85.miesto 3b/9, P.Roháček 95.miesto 1b/9
12.1.2008 – Moravský pohár dorasteneckých družstiev, Boršice – Česká republika (23 družstiev)
5.miesto KŠN Bratislava (T.Sklárš 5b/7, K.Rožárová 3b/7, M.Kimerling 5b/7, L.Kevická 3,5b/7)
19.1.2008 - Brezovský šachový festival, Brezová pod Bradlom
turnaj GPX (68 hráčov): P.Macko 10.miesto 6b/9, M.Macko 27.miesto 5b/9, M.Michalková 49.miesto 3,5b/9
turnaj do 20 rokov (29 hráčov): A.Kordoš 13.miesto 4b/7
17.-23.2.2008 - MSR mládeže v šachu, Martin – Priekopa
D10 (8 hráčok): M.Michalková 5.miesto 4b/7
D14 (25 hráčok): K.Rožárová 4.miesto 4,5b/7
D16 (10 hráčok): L.Kevická 6.miesto 4b/9
CH12 (42 hráčov): P.Michalko 1.miesto 7,5b/9, M.Padyšák 40.miesto 2b/9
CH14 (38 hráčov): V.Šebo 7.miesto 6b/9, A.Kováč 8.miesto 5,5b/9, T.Sklárš 13.miesto 5b/9, M.Kimerling 18.miesto 4,5b/9
CH16 (40 hráčov): A.Solár 10.miesto 5,5b/9, T.Padyšák 15.miesto 5b/9
15.3.2008 – Regionálny šachový festival, Skalica
turnaj GPX (50 hráčov): M.Macko 21.miesto, P.Macko 23.miesto
20.-24.3.2008 - Turnaj šachových nadejí, Frýdek-Místek – Česká republika
D8 (16 hráčok): A.Vrtiaková 5.miesto 5,5b/9
CH8 (36 hráčov): M.Macko 16.miesto 5b/9
CH10 (40 hráčov): P.Macko 14.miesto 5b/9
CH14 (24 hráčov): T.Sklárš 10.miesto 5b/9, M.Kimerling 12.miesto 4,5b/9
Open (112 hráčov): A.Kováč 63.miesto 4,5b/9, V.Šebo 86.miesto 3,5b/9
2.4.2008 - 16.Primus Bučovice – Česká republika (73 hráčov)
A.Kováč 17.miesto 5,5b/9, P.Michalko 19.miesto 5,5b/9, M.Kimerling 27.miesto 5b/9
5.4.2008 – Veľkonočný turnaj šachových nádejí, Bratislava
turnaj GPX (64 hráčov): V.Šebo 2.miesto 7b/9 (1.CH14 - MBK), K.Rožárová 6.miesto 6,5b/9 (1.D14 - MBK), A.Kováč 7.miesto 6b/9, T.Sklárš 9.miesto 6b/9, P.Macko 10.miesto 6b/9 (1.CH10 – MBK), M.Kimerling 13.miesto 5,5b/9, M.Padyšák 19.miesto 5,5b/9, M.Cina 20.miesto 5,5b/9, M.Macko 27.miesto 5b/9, A.Vrtiaková 57.miesto 3b/9 (1.D10 - MBK), M.Michalková 59.miesto 2,5b/9, P.Kevický 63.miesto 1b/9
turnaj do 18 rokov (20 hráčov): T.Padyšák 2.miesto 5,5b/7 (1.CH18 - MBK), L.Kevická 9.miesto 4b/7 (1.D18 – MBK), P.Roháček 17.miesto 2,5b/7
12.4.2008 – Mládežnícky šachový turnaj, Budmerice – turnaj GPX (101 hráčov)
P.Macko 21.miesto 5b/9, M.Padyšák 29.miesto 4b/9, M.Cina 32.miesto 4b/9, M.Macko 33.miesto 4b/9, M.Michalková 35.miesto 4b/9, A.Vrtiaková 59.miesto 3b/9, A.Lettrich 89.miesto 2b/9
12.4.2008 – Mládežnícky šachový turnaj, Budmerice – turnaj do 20 rokov (39 hráčov)
V.Šebo 4.miesto 5b/7, T.Padyšák 7.miesto 4,5b/7, A.Kováč 12.miesto 4,5b/7, P.Michalko 14.miesto 4b/7, T.Sklárš 17.miesto 4b/7, K.Rožárová 18.miesto 4b/7, L.Kevická 21.miesto 3,5b/7, M.Kimerling 27.miesto 3b/7, A.Solár 29.miesto 3b/7, P.Roháček 33.miesto 2,5b/7, B.Vrtiaková 39.miesto 1b/7
27.4.2008 – MSR družstiev starších žiakov, Prešov (32 družstiev)
Zmena nasadzovania družstiev pre posledné kolo. Prehra jediného zápasu nás stála medaile.
6.miesto KŠN Bratislava A (A.Kováč 4b/7, T.Padyšák 6b/7, V.Šebo 4b/7, K.Rožárová 4b/7)
9.miesto KŠN Bratislava B (A.Solár 3b/7, T.Sklárš 5b/7, M.Kimerling 5b/7, L.Kevická 4,5b/7)
Por. |
Družstvo |
Part. |
+ |
= |
- |
Body |
BH. |
|
1 |
ŠK Kriváň Ondrášová A |
7 |
5 |
2 |
0 |
21 |
118˝ |
88 |
2 |
ŠK Dunajská Streda |
7 |
4 |
2 |
1 |
20˝ |
120 |
85 |
3 |
Slávia PU Prešov |
7 |
4 |
2 |
1 |
20˝ |
119 |
87 |
4 |
ŠK Caissa Čadca |
7 |
4 |
1 |
2 |
19 |
124 |
88˝ |
5 |
ŠK Kriváň Ondrášová B |
7 |
4 |
2 |
1 |
19 |
105 |
72 |
6 |
KŠN Bratislava |
7 |
5 |
1 |
1 |
18 |
128˝ |
93˝ |
7 |
ŠK Kriváň Ondrášová D |
7 |
3 |
2 |
2 |
17˝ |
118 |
90 |
8 |
UPJŠ Košice |
7 |
3 |
3 |
1 |
17˝ |
106 |
72˝ |
9 |
KŠN Bratislava B |
7 |
4 |
1 |
2 |
17˝ |
103˝ |
74 |
10 |
ŠKM a CVČ Spišská Stará Ves B |
7 |
3 |
2 |
2 |
16 |
109˝ |
79 |
2.-4.5.2008 – Memoriál Tadeuša Nemca, Bratislava (105 hráčov)
T.Padyšák 20.miesto 5,5b/9, A.Kováč 28.miesto 5,5b/9, V.Šebo 44.miesto 5b/9, M.Kimerling 79.miesto 3,5b/9, K.Rožárová 83.miesto 3,5b/9, L.Kevická 93.miesto 3b/9
8.5.2008 - MSR mládeže v rapid šachu, Banská Bystrica
D12 (31 hráčok): M.Michalková 3.miesto 5b/7
D14 (16 hráčok): K.Rožárová 4.miesto 4,5b/7
CH12 (74 hráčov): P.Michalko 1.miesto 6,5b/7, M.Padyšák 46.miesto 3b/7
CH14 (39 hráčov): V.Šebo 4.miesto 5b/7, A.Kováč 5.miesto 5b/7, M.Kimerling 9.miesto 4,5b/7, T.Sklárš 14.miesto 4b/7
CH16 (26 hráčov): T.Padyšák 5.miesto 4,5b/7
10.5.2008 - MSR družstiev mladších žiakov, Višňové (31 družstiev)
Po prehrách v 2. (Žilina) resp. 6.kole (ŠK Ondrášová A alias budúca LŠŠ) sme si bronzové medaile nakoniec vybojovali víťazstvom v poslednom kole s dovtedy suverénnou Dunajskou Stredou ktorú sme porazili v pomere 3:1.
3.miesto KŠN Bratislava (P.Michalko 5b/7, V.Šebo 6,5b/7, T.Sklárš 4,5b/7, M.Michalková 4b/7)
17.5.2008 – 4.ročník O pohár KŠN, Bratislava
turnaj GPX (65 hráčov): P.Macko 10.miesto 6b/9, M.Padyšák 13.miesto 6b/9, A.Vrtiaková 38.miesto 4b/9, M.Michalková 43.miesto 4b/9, M.Macko 47.miesto 4b/9, L.Mihoková 61.miesto 2,5b/9
turnaj do 20 rokov (36 hráčov): A.Kováč 5.miesto 5b/7, V.Šebo 7.miesto 4,5b/7, A.Solár 13.miesto 4b/7, T.Sklárš 18.miesto 3,5b/7, M.Kimerling 20.miesto 3,5b/, K.Rožárová 25.miesto 3b/7, L.Kevická 30.miesto 2b/7, P.Roháček 32.miesto 2b/7
24.5.2008 – O pohár starosty mesta dobrého vína, Hustopeče – Česká republika (128 hráčov)
A.Kováč 84.miesto 4b/9
25.5.2008 - MSR v rapid šachu do 8 a 10 rokov, Ružomberok
Skvelý výsledok zaznamenal Peťo ktorý po prehre v 3.kole vyhral 4x za sebou a nakoniec získal nečakané striebro. Aničke sa stali osudnými dve prehry zo 4. resp. 5.kola po ktorých to už na medailu nevytiahla. Mirko skončil desiaty keď mu chýbali najmä body z 5. a 6.kola.
D8 (21 hráčok): A.Vrtiaková 4.miesto 4,5b/7
CH8 (47 hráčov): M.Macko 10.miesto 4,5b/7
CH10 (56 hráčov): P.Macko 2.miesto 5,5b/7
31.5.2008 – Tirnavia šachových nádejí, Modranka – turnaj GPX (95 hráčov)
P.Macko 10.miesto 6,5b/9, M.Macko 47.miesto 4,5b/9, A.Vrtiaková 53.miesto 4b/7 (1.miesto v kat. D8)
Por. |
St.c. |
Jméno |
Rtg |
Klub |
Nar. |
Typ |
Body |
BH. |
1 |
3 |
Majtán Martin |
1556 |
Šk Zentiva Hlohovec |
04.03.1998 |
C11 |
8 |
51 |
2 |
5 |
Kerdík Adam |
1551 |
Šk Ružomberok |
19.12.1996 |
C14 |
7˝ |
48 |
3 |
17 |
Puškár Peter |
1411 |
Lokomotíva Trnava |
19.10.1998 |
C11 |
7 |
52˝ |
4 |
10 |
Nižňanský Lukáš |
1484 |
Šk Zentiva Hlohovec |
17.03.1994 |
C14 |
7 |
49˝ |
5 |
9 |
Hlavina Ľubomír |
1487 |
Ccvč-Spu Nitra |
15.02.1997 |
C11 |
7 |
47 |
6 |
12 |
Kollár Ján Marek |
1430 |
Individuálny Člen |
13.02.1994 |
C14 |
6˝ |
48˝ |
7 |
1 |
Škrabáková Katarína |
1638 |
Šk Sparta Považská Bystrica |
05.10.1994 |
D14 |
6˝ |
48˝ |
8 |
2 |
Mackovič Matúš |
1577 |
Lokomotíva Trnava |
08.09.1997 |
C11 |
6˝ |
46˝ |
9 |
4 |
Bjel Luboš |
1551 |
Zšk Vrbové - Šach |
01.03.1995 |
C14 |
6˝ |
44 |
10 |
7 |
Macko Peter |
1494 |
Kšn Bratislava |
28.06.1998 |
C11 |
6˝ |
44 |
11 |
51 |
Jarábek Milan |
1350 |
Šk Skalica |
23.06.1994 |
C14 |
6˝ |
43˝ |
31.5.2008 – Tirnavia šachových nádejí, Modranka – turnaj do 20 rokov (25 hráčov)
M.Kimerling 7.miesto 4,5b/7, L.Kevická 10.miesto 4b/7
Por. |
St.c. |
Jméno |
Rtg |
Klub |
Nar. |
Typ |
Body |
BH. |
1 |
1 |
Lipták Dušan |
1992 |
Šk Hydina Cífer |
07.01.1992 |
C16 |
6˝ |
27˝ |
2 |
6 |
Bjel Ján |
1703 |
Zšk Vrbové - Šach |
11.05.1991 |
C20 |
5˝ |
28˝ |
3 |
5 |
Markuliak Mário |
1738 |
Šk Hydina Cífer |
11.12.1991 |
C20 |
5 |
29 |
4 |
7 |
Eremiáš Lukáš |
1685 |
Ccvč-Spu Nitra |
21.02.1992 |
C16 |
4˝ |
27 |
5 |
12 |
Zlámal Marek |
1488 |
Šachový Klub Holíč |
12.06.1988 |
C20 |
4˝ |
26 |
6 |
9 |
Jozefek Michal |
1619 |
Šk Osuské |
10.04.1996 |
C14F |
4˝ |
24˝ |
7 |
4 |
Kimerling Martin |
1744 |
Kšn Bratislava |
05.05.1994 |
C14F |
4˝ |
21˝ |
8 |
18 |
Klimešová Lucia |
1453 |
Šk Štefanov |
17.12.1991 |
D20 |
4 |
22 |
9 |
13 |
Petko Patrik |
1480 |
Šk Komplet Modranka |
05.07.1991 |
C20 |
4 |
21˝ |
10 |
14 |
Kevická Lucia |
1476 |
Kšn Bratislava |
01.06.1993 |
D16 |
4 |
20˝ |
11 |
16 |
Ochotnický Eduard |
1476 |
Šk Kúpele Piešťany |
22.01.1991 |
C20 |
4 |
17 |
31.5.-1.6.2008 – MČR družstiev starších žiakov, Zaječice – Česká republika (55 družstiev)
Po sérii 4 víťazstiev sme sa dostali na 1.stôl k favorizovanému Frýdku-Místku A. Prehra 2:4 síce mrzela, no o to viac následná remíza s Hořicami a prehra s Frýdeckým béčkom. Následné dva zápasy boli iba o výške skóre. Nakoniec sme obsadili bronzový stupienok čo oproti minuloročnému vystúpeniu posun o jedno miesto smerom nahor. KŠN Bratislava 3.miesto (A.Kováč 7b/9, T.Padyšák 4b/9, P.Michalko 5b/9, V.Šebo 6,5b/9, A.Solár 6,5b/9, K.Rožárová 7b/9)
9.6.2008 – Memoriál R.Rétiho, Pezinok (116 hráčov)
M.Kimerling 78.miesto 4b/9, K.Rožárová 99.miesto 3b/9
18.6.2008 – Finále GPX mládeže, Vrútky
Anička po prehre v 1.kole prepla na vyšší stupeň a doslova v hodine dvanástej porazila dovtedy vedúcu Sašku Tejovú a o pomocné hodnotenie nakoniec zvíťazila. Mirkovi chýbala k bronzu výhra s tretím v poradí, Peťovi sa stal osudným slabší výsledok s hráčmi druhej polovice tabuľky.
D8 (10 hráčok): A.Vrtiaková 1.miesto 8b/9
CH8 (10 hráčov): M.Macko 4.miesto 5b/9
CH11 (10 hráčov): P.Macko 5.miesto 4,5b/9
28.6.-5.7.2008 - Open Doprastav, Bratislava (52 hráčov)
P.Michalko 23.miesto 4,5b/9, T.Sklárš 31.miesto 4,5b/9, M.Michalková 52.miesto 1b/9
6.-13.7.2008 MSR v šachu, Zvolen
A-turnaj (100 hráčov): A.Kováč 30.miesto 5b/9, P.Michalko 68.miesto 4b/9, V.Šebo 84.miesto 3,5b/9
13.-17.7.2008 Letný šachový tábor Žubrienky, Brezová pod Bradlom
turnaj A (22 hráčov): M.Macko 9.miesto 3b/5
turnaj B (12 hráčov): P.Macko 10.miesto 1,5b/5
25.7.-3.8.2008 - 7.ročník LŠT Koník, Lovichovec (48 hráčov)
Skvelým finišom 4/4 dosiahol výborné 2.miesto Viktor Šebo. Závery sa naopak nevydarili ďalším našim hráčom. Posledná partia vyhodila Maťa Kimerlinga z TOP5, finiš 0,5/3 odsunul na 17.miesto Katku Rožárovú rep. na 23.miesto Peťa Macka, finiš 1,5/5 na 21.miesto Luciu Kevickú a na 22.miesto A.Solára. Tomáš Sklárš finišoval 0,5/2 na 27.mieste. Pavol Roháček a Mirko Macko prehrali poslednú partiu a Anička Vrtiaková posledné dve a tak sa tiež posunuli v závere tabuľkou smerom nadol.
V.Šebo 2.miesto 7,5b/9, M.Kimerling 10.miesto 5,5b/9, K.Rožárová 17.miesto 5b/9, L.Kevická 21.miesto 4,5b/9, A.Solár 22.miesto 4,5b/9, P.Macko 23.miesto 4,5b/9, T.Sklárš 27.miesto 4,5b/9, P.Roháček 31.miesto 4b/9, M.Macko 41.miesto 3b/9, A.Vrtiaková 43.miesto 3b/9
8.-16.8.2008 – Open Staré Mesto, Česká republika (200 hráčov)
A.Kováč 34.miesto 6,5b/10, T.Padyšák 78.miesto 5,5b/10, V.Šebo 114.miesto 4,5b/10
11.8.2008 – Patriots Open, Sklené (86 hráčov)
P.Michalko 19.miesto 5,5b/9, M.Michalková 85.miesto 2b/9
28.-31.8.2008 – Memoriál Ondreja Rintela, Bratislava (40 hráčov)
Viktor Šebo potvrdil dobrú formu z Koníka 3.miestom. Ostatní zahrali približne podľa svojich možností.
V.Šebo 3.miesto 7b/9, T.Sklárš 10.miesto 5b/9, K.Rožárová 11.miesto 5b/9, A.Vrtiaková 21.miesto 4,5b/9, P.Roháček 26.miesto 4b/9, M.Padyšák 29.miesto 4b/9