Charitatívne podujatie absolvovalo po termínovom presune svoj štvrtý ročník v polovici júna a dúfali sme, že sa mu konečne podarí mať takú účasť, akú si naozaj zaslúži. Čiže 2-3x väčšiu, ako tomu bolo doteraz. Pevne sme verili, že čo sa týka účasti pôjdeme ako KŠN ostatným príkladom. Neskoršie zverejnený termín ženského reprezentačného sústredenia urobil v tomto škrt cez rozpočet nielen nám, ale najmä organizátorom. Rovnako tak kolízia zo záverečnou časťou série v Rači a včerajšie turnaje na Cenade. V štartovom poli nakoniec bolo účastníčok a štartovú listinu viedla Grétka, ktorá ako prvá nasadená nemohla mať iné plány ako turnaj vyhrať.

Prvú prekážku spoľahlivo zvládla a pred druhým kolom autor týchto riadkov vyhlásil, že pôjde o predčasné finále. Na level Nostradama to síce ešte nie je, ale stalo sa to skutočnosťou. Boj rozhodla až záverečná časť partie, odohrávajúca sa, podľa očakávania, na sekundách. Keď vzápätí Grétka zvládla aj ďalšie tri ratingované súperky, v podstate bolo rozhodnuté. Záverečné dve partie už nezakopla a bez straty si tak zabezpečila víťazstvo v turnaji.

Veríme, že o rok bude mať cestu za prvenstvom náročnejšiu a že sa toto veľmi pekne zorganizované podujatie konečne dočká účasti, akú si zaslúži. Saške to aj takto na diaľku veľmi prajeme a veríme, že vytrvá!

Rapid turnaj (14 hráčok): G.Kapolková 7b/7 1.miesto

Výsledky na chess-results

390 391

393 392