Krajské školské majstrovstvá študentov a študentiek stredných škôl sa uskutočnili premiérovo cez internet, keď ich miestom bol herný server lichess.org. Z turnaja postupuje najlepších desať hráčov a hráčok v celkovom poradí na MSR študentov a študentiek SŠ v online šachu.

Miška mala v turnaji bilanciu 2-3-1, čo sa určite nedá považovať za zlý výsledok. Z pohľadu umiestnenia doplatila najmä na to, že až päť partií skončila v koncovkách a tak jej neostával čas na ďalšie možné zisky bodov.

Emka mala v turnaji bilanciu 5-3-1 a okrem jednej oddychovej remízy bojovala naplno. Mrzieť ju môže maximálne zbytočná remíza vo štvrtom kole (strata bodu aj množstva času), no zvyšok turnaja bol viac ako v pohode a víťazstvo v kategórii študentiek zaslúžené.

Maťo mal v turnaji bilanciu 4-6-0, no okrem pár remíz, ktoré sa určite dali hrať, všetko ostatné bolo v rámci šachu ok. Záverečná, jasne vyhratá, partia bola evidentne daná za remízu, aby pred ukončením časového limitu turnaja získal aspoň jeden bod. Taktiež hral veľa partií až do koncoviek a tak to vyššie nešlo.

Vladko mal v turnaji bilanciu 7-4-0, pričom tri remízy z kategórie predčaných. V turnaji dokázal ukončovať väčšinu partií v strednej hre a tak ich stihol odohrať celkom dosť. Nie dostatočne veľa na to, aby sa prestrieľal až na čelo celého turnaja, ale popri zvyšných medailistoch bol v tejto štatistike predsa len “chudobným príbuzným“.

Za čo je potrebné celú našu štvoricu pochváliť, to je fakt, že nevyužívali (resp. skôr nezneužívali) “systém“, ktorý praje tým, ktorí hrajú v podstate “hop alebo trop“, hlavne ale rýchlo. Celková bilancia 18-16-2 je viac ako perfektná. Na celoslovenskom finále, hranom už normálnym švajčiarskym systémom, sa teda všetci budú môcť predviesť.

MBK SŠ (38 hráčov): V.Bochnička 18b 2.miesto, M.Šándor 14b 7.miesto, E.Walterová 13b 8.miesto (1.miesto v kategórii študentiek), M.Smidová 7b 21.miesto (4.miesto v kategórii študentiek)