Po šiestich klubových turnajoch prišlo, vďaka iniciatíve našich dievčat, ku zmene formátu tohto podujatia. Tá sa týka nielen tempa turnaja, zabezepečenia cenového fondu, očakávaného zvýšenia počtu účastníkov, ale najmä celkovo profesionálnejšieho prístupu.

Sme veľmi radi, že si nižšie menované vyskúšajú aj takúto činnosť, ktorá sa možno na prvý pohľad zdá ľahká, no ako už stihli zistiť, vždy a všade je čo upravovať a vylepšovať...

Ide o tretí zo série štyroch turnajoch podujatia Karanténa open a organizačne ho zabezpečujú najmä  Emka a Simonka, za pomoci Grétky, Lucky, Mišky, Ninky a pisateľa týchto riadkov.

Pozvánka na turnaj: FB konto Klub šachových nádejí

Vyhodnocovať sa bude celá séria, pričom okrem piatich hlavných cien bude vyhlasovaných aj množstvo cien v kategóriách, vrátane cien v tombole. Tie sa budú udeľovať výlučne hráčom, ktorí odohrali aspoň tri turnaje a vyplnili formulár Súťaž o ceny

Viac informácií nájdete v propozíciách série: Propozície

My sme už začali, poďte do toho spolu s nami!

V úvodnom turnaja sa zúčastnilo neskutočných 125 hráčov, v druhom taktiež krásnych 111 a to počas pekného sobotného počasia. V treťom turnaji, počas ešte ukážkovejšieho počasia, klesol počet tesne pod stovku a zastavil sa na čísle 98. Priemerným ratingom však sila turnaja postupne rástla. Podarí sa nám, vďaka vám, toto krásne číslo prekonať a stanoviť tak nový rekord tejto série?

Nás tentoraz reprezentovalo 17 hráčov a najlepšie si opäť počínal Maťo, ktorý ostal jeden bod pod bronzovým stupienkom. Osudným sa mu stal najmä stred turnaja, kde bodoval menej. Na šiestom mieste skončil Andy, ktorý vyhral všetkých 10 partií, no keďže neodohral celý turnaj, na vyššie miesto mu to nepostačilo. Vladko sa s bilanciou 10-0-3 dostal na štrnástu priečku, spokojná mohla byť aj dvojica Shabir a Lucka, s umiestnením tesne za TOP20. Slušný výsledok dosiahla aj Miška, ktorá sa zmestila medzi najlepších štyridsať hráčov turnaja. Z trojbloku našich 20-bodových hráčov bol asi najviac spokojný Riško, menej už Sear a Emka určite nehrala turnaj po celý čas. O jeden bod menej ako oni zaznamenala Grétka. Samko a Simonka sa určite nezaradia medzi tých, ktorí by boli so svojim vystúpením “v pohode“. Tesne za nimi skončili Willko, Peťka a Fifo. V poslednej desiatke skončila Natálka, tradične sa viac venujúca chatu ako šachu a autor týchto riadkov, ktorý svoj jediný pokus nevyužil na výhru, ale naopak, tvrdo bojoval o remízu, no ku nej sa predsa len dostal.

Bleskový turnaj (98 hráčov): M.Šándor 43b 4.miesto, A.Královič 39b 6.miesto, V.Bochnička 29b 14.miesto, Sh.Sahidi 25b 22.miesto, L.Strišková 24b 24.miesto, M.Smidová 21b 38.miesto, E.Walterová 20b 44.miesto, Se.Sahidi 20b 45.miesto, R.Pisarčík 20b 46.miesto, G.Kapolková 19b 50.miesto, S.Havalda 12b 72.miesto, S.Bochničková 11b 74.miesto, W.Vanko 10b 78.miesto, P.Kapičáková 10b 79.miesto, F.Kapičák 8b 84.miesto, N.Havaldová 6b 91.miesto, FM M.Roháček 1b 97.miesto