Majstrovstiev druhého obvodu sa zúčastnila štvorica našich hráčov a prispeli tak ku rekordnému počtu účastníkov tohto podujatia.

Maťko v turnaji zahral viac menej podľa očakávania, keď dve klubové derby bol bez šancí a zo zvyšných piatich partií proti neregistrovaným hráčom dokázal vyhrať štyri a ku nim pridal ešte jednu remízu. Z tejto pätice boli až štyria starší minimálne o päť rokov. Ziskom 4,5 bodu skončil na veľmi slušnom deviatom mieste.

Samko po troch výhrach z kategórie povinných podľahol čiernymi neskoršiemu víťazovi a okrem toho ešte v šiestom kole, v rámci klubového derby, Simonke. Ani ďalšie dve výhry výhry mu tak nestačili na umiestnenie na postupových priečkach a skončil medzi chlapcami na piatom mieste a celkovo siedmy.

Ninka podľa očakávania vyhrala úvodné dve a v treťom kole podľahla jednému z papierových favoritov turnaja. Následne tri výhry v rade, vrátane spomínanej s Maťkom, ju vyniesli do záverečného kola až na prvú šachovnicu. Na nej síce proti neskoršiemu víťazovi bojovala, no so cťou prehrala a päť bodov jej stačilo na výsledné piate miesto, druhé medzi žiačkami a bezpečne postúpila na krajské kolo.

Simonka zvíťazila v úvodných štyroch partiách a v piatom kole odohrala na oprvej šachovnici prvý vážnejší súboj. Partiu síce čiernymi prehrala, no vzápätí zdolala Samka. V záverečnom kole jej Swiss Manager prial a namiesto neskoršieho víťaza, či Ninky, jej prihral do cesty súperku úplne iného kalibru. Po bezpečnej výhre sa mohla tešiť z víťazstva v kategórii, postupu a celkového druhého miesta.

Rapid turnaj (39 hráčov): S.Bochničková 6b/7 2.miesto (1.miesto v kategórii žiačokpostup na krajské kolo), N.Kubíková 5b/7 5.miesto (2.miesto v kategórii žiačokpostup na krajské kolo), S.Havalda 5b/7 7.miesto, M.Šúň 4,5b/7 9.miesto