Prvú februárovú stredu pokračoval turnaj začiatočníkov a my sme na ňom mali, tak ako už býva dobrým zvykom, mnohopočetné zastúpenie.

Maťko začal výhrou proti Miške po dvoch prehrách s náročnými súpermi dokázal vybojovať svoj druhý bod v turnaji už vo štvrtom kole. V záverečných troch kolách dokázal vydolovať „iba“ jeden bod, ale umiestnenie v prvej štyridsiatke isto nie je neúspechom. Najmä, keď si všimneme, že zo skupiny trojbodových hráčov mal jedno z najlepších pomocných hodnotení.

Miška odohrala v tomto ročníku vôbec svoj prvý kompletný turnaj začiatočníkov, no v prvej polovici turnaja veľa zábavy neužila. Po už spomínanej prehre s Maťkom, v nasledujúcich dvoch partiách, vždy s prevahou dámy navyše, oboch svojich súperov spatovala. Keď k tomu vo štvrtom kole pridala druhú prehru, vyzeralo to na záver tabuľky. Potom sa však prebrala a v posledných troch kolách zvíťazila dokonca vo všetkých svojich partiách. To ju nakoniec katapultovalo až do prvej polovice výsledkovej listiny.

Filip v prvom kole príjemne prekvapil, keď si poradil s nasadenou hráčkou čiernymi figúrami. Z nasledujúcich troch partií však zabodoval iba raz, v treťom kole a opäť čiernymi. Po prehre so Shabirom vo štvrtom kole vyhral dve partie po sebe a hral o účasť v TOP15. Po prehre nakoniec orámoval záver druhej desiatky, čo sa dá hodnotiť ako veľmi pekný výsledok.

Grétka si plnila papierové predpoklady prvé tri kolá, kedy nestratila ani jedinú remízu. Vo štvrtom kole síce so súperom bod delila, ale ani to by nebola vážnejšia strata v boji o čelo tabuľky. Ako rozhodujúce sa v jej prípade stali dve klubové dievčenské derby, keď najprv v piatom kole nestačila bielymi figúrami na Natálku a v nasledujúcom kole podľahla čiernymi Ninke. Výhra v poslednom kole tak pre ňu znamenala návrat na vyššie priečky, ale so svojim výsledkom isto nebude spokojná.

Maťko, rovnako ako Miška, odohral po dlhej dobe kompletný turnaj a v úvodných troch kolách poznal iba pocit víťazstva. Vo štvrtom kole síce podľahol nasadenej turnajovej trojke a v piatom kole napriek boju do vyčerpania možností (ostali iba králi) taktiež víťazstvo nevybojoval, no v šiestom kole platilo staré známe „Do tretice všetko dobré“. Pripísal si tak na svoje konto skalp turnajovej päťky. Po remíze v záverečnej partii vo výsledkovej listine skončil tesne pred bránami prvej desiatky, s čím však asi nespokojný nebude.

Ninka taktiež zvládla úvodne tri kolá bez straty kytičky, no vo štvrtom kole sa jej séria prerušila, keď hrajúc bielymi figúrami svojmu súperovi podľahla. Následne sa dotiahla do boja o absolútne čelo turnaja dvoma výhrami v rade, vrátane už spomínanej výhry s Grétkou. V siedmom kole ju však čakalo druhé klubové derby a tento raz z neho odchádzala smutná, keď podľahla Searovi a obsadila tak výsledné siedme miesto.

Natálka je ďalšou v poradí z tých, ktorí zvíťazili v úvodných troch kolách tohto turnaja. Vo štvrtom kole nestačila bielymi v derby na Seara, no vzápätí zdolal v už spomínanej partii Grétku. Po výhre v predposlednom kole sa jej otvorila cesta bojovať dokonca o celkové víťazstvo v turnaji. Po prehre v záverečnej partii obsadila konečné šieste miesto a veľmi tesne vyhrala kategóriu dievčat.

Shabir po úvodných dvoch výhrach nečakane zaváhal už v tretej partii, no rýchlo sa z nej oklepal, keďže začal opäť vyhrávať partiu za partiou a pred posledným kolom tak mohol taktiež bojovať o prvé miesto v turnaji. Biele figúry využil na víťazstvo s dovtedy vedúcim hráčom turnaja, no v konečnej tabuľke nakoniec obsadil druhé miesto.

Sear začal turnaj vo veľkom štýle, keď zdolal prvých piatich súperov a ocitol sa na čele turnaja. Dôležitú partiu s prenasledovateľom síce neustál a pustil ho pred seba na vedúcu priečku tabuľky, no nakoniec mu to nevadilo. Po už uvedenej výhre proti Ninke mu zosadil konkurenta o prvé miesto Shabir a tak nakoniec súrodenci zaznamenali víťazné double a upevnili si tak svoje priečky v dlhodobom hodnotení tejto súťaže.

Turnaj začiatočníkov (71 hráčov): Se.Sahidi 6b/7 1.miesto, Sh.Sahidi 6b/7 2.miesto, N.Havaldová 5b/7 6.miesto (1.miesto v kategórii dievčat), N.Kubíková 5b/7 7.miesto (2.miesto v kategórii dievčat), M.Šúň 5b/7 11.miesto, G.Kapolková 4,5b/7 16.miesto (3.miesto v kategórii dievčat), F.Krpelan 4b/7 20.miesto, M.Šúňová 4b/7 32.miesto, M.Harmata 3b/7 39.miesto