Prvé tri podujatia nitrianskej série neostali bez našej účasti a neostalo bez nej ani podujatie štvrté a to dokonca s našou rekordnou účasťou.

Miška začala dvoma prehrami, no po nich si pripísala na konto dve výhry a dotiahla sa tak do stredu tabuľky. Škoda záveru, kedy sa jej v troch partiách v rade nepodarilo zabodovať a tak sa postupne zviezla poradím nižšie. Získala svoje tradičné dva body a víťazstvo v kategórii dievčat do 8 rokov.

Alžbetka po dlhšej turnajovej prestávke začala dokonca troma prehrami v rade, no potom zaznamenala víťazný hetrik, keď v šiestom kole zdolala v klubovom derby Filipka. Pred posledným kolom tak bojovala o umiestnenie v prvej polovici tabuľky. Prehra s papierovým favoritom ju nakoniec poslala do polovice druhej.

Filipko mal vstup do turnaja naopak vydarený, keď po výhre v úvodnom kole zvíťazil aj v tretej partii. Potom však prišla trojzápasová séria prehier, zakončená spomínaným derby. Výhra v poslednom kole a výsledný zisk troch bodov ho v závere predsa len posunuli tabuľkou vyššie.

Maťko začal prvú polovicu turnaja veľmi vlažne, keď v úvodných štyroch kolách dokázal zdolať Alžbetku a okrem toho zaznamenal tri prehry. V závere sa však prebral z letargie a sériou troch výhier v rade sa vytiahol do prvej polovice tabuľky a na tretie miesto vo svojej kategórii.

Sophinka začala turnaj ako z veľkej knihy, keď vyhrala úvodné tri partie, zdolajúc aj bratskú dvojicu v podobe turnajovej dvojky a desiatky. Následné dve kolá sa jej svojich favorizovaných súperov nepodarilo obrať o body, no v závere si všetko vynahradila. Dve výhry v rade, vrátane výhry s nasadenou trojkou turnaja v poslednom kole, znamenali zisk piatich bodov. Delenie štvrtej priečky, celkové trináste miesto a suverénne víťazstvo medzi dievčatami do 11 rokov jej bolo zaslúženou odmenou. V turnaji mala až päť súperov, ktorí boli od nej nasadení vyššie.

Ninka po dvoch výhrach prekvapujúco stratila body už v treťom kole, no ďalšie tri výhry ju vrátili do boja o medailové umiestnenie. V poslednom kole však narazila na neskoršieho víťaza, ktorý ju svojou stopercentnou bilanciou z medailových priečok zrazil až na záver prvej desiatky. Druhé miesto v kategórii dievčat do 14 rokov jej ale neuniklo.

Ryan po úvodných dvoch výhrach remizoval čiernymi s nasadenou päťkou turnaja a následne si pripísal na konto ďalšie dve výhry. V remízovom súboji s vicemajstrom SR do 8 rokov z roku 2018 dokázal zvíťaziť v poslednom kole a ziskom šiestich bodov obsadil konečné tretie miesto. V kategórii chlapcov do 8 rokov obsadil, spôsobom štart – cieľ, prvé miesto.

Turnaj GPX (62 hráčov): C.R.Mészáros 6b/7 3.miesto (1.miesto v kategórii CH08), N.Kubíková 5b/7 10.miesto (2.miesto v kategórii D14), S.Valentová 5b/7 13.miesto (1.miesto v kategórii D11), M.Šúň 4b/7 30.miesto (3.miesto v kategórii CH08), F.Štelbaský 3b/7 38.miesto, A.Kapolková 3b/7 46.miesto, M.Šúňová 2b/7 53.miesto (1.miesto v kategórii D08)