Tretím turnajom pokračuje nitrianska séria v rámci GPX mládeže. Na prvých dvoch podujatiach sme sa zúčastnili, takže nebola vylúčená ani účasť ďalšia.

Miška začala dvoma prehrami, po ktorých si ju našiel bye, aby jej v nerovnom boji opäť podľahol J V nasledujúcich dvoch partiách sa jej tiež nepodarilo bodovať a plný zásah tak prišiel až v šiestom kole. V ňom využila nedávno naučený motív dvojitého šachu, ktorý bol zároveň aj matom. V poslednom kole tretí bol nepridala, no kategóriu najmladších dievčat vyhrala.

Maťko začal turnaj opäť veľmi dobre, keď po výhre v úvodnom kole ostala opäť na jeho štíte turnajová dvojka. Prehru v treťom kole kompenzoval hneď výhrou v tom nasledujúcom. V piatom kole podľahol neskoršiemu striebornému medailistovi z turnaja, no následne sa opäť výhrou vrátil na predné šachovnice. V záverečnej partii hral o umiestnenie okolo šiesteho miesta, no prehrou vypadol z prvej desiatky. Bezpečne však vyhral kategóriu chlapcov do osem rokov.

Turnaj GPX (43 hráčov): M.Šúň 4b/7 13.miesto (1.miesto v kategórii CH08), M.Šúňová 2b/7 39.miesto (1.miesto v kategórii D08)